bugün

entry'ler (120)

150 kilo kızın ben seçilmem seçerim demesi

Kızın kendisine karşı aşırı öz güveni olduğunu gösterir hatta aptallık derecesindedir.

androktones

sözlüğe uzuuuun zamandan beri girmeyen hattaa sözlükte hesabı olan yazar.*

ben bu yazıyı sana yazdım

Bazen sadece özlemekle yetinirsin. Bir şarkı açarsın çalar sonra biter sonra tekrar açarsın tekrar tekrar... dinlemekten bıkmazsın. Düşünürsün gözlerini kapatıp yüzünü canlandırırsın en küçük en ince ayrıntısına kadar hatta yüzündeki çizgileri bile kazımışsındır hafızana onlarıda yerleştirirsin. Bir bakmışsın iki damla yaş süzülmüş gözlerinden. Hıçkırarak ağlamak istersin ama aksilik sesin çıkmaz arka planda çalan şarkı senin yerine hıçkırıyordur zaten. Dua edersin ne olur geri dönsün yine okşasın saçlarımı diye belki olur umuduyla dahada yürekten tekrarlarsın. Ama bilirsin öyle bir şey bir daha olmayacak...

kot pantolonla uyumayan kız

laf olsun diye açılmış sol frame'i gereksiz yere dolduran bir başlıktır. kot pantolonla uyumayan kız nedir. Dünyada bütün kızlar kotla yatıyor onlar normal kız statüsüne giriyor amma velakin yatmadan önce kotunu çıkarıp temiz temiz pijamalarını giyen kızlarda anormal sayılıyor sanırım.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

kimseye güvenmeyeceksin arkadaşım. sonra kazığı yiyip oturursun bir taraflarının üstüne.

ağda yaparken ağlayan kız

canından can gidiyordur o durumda ondan dolayı ağlayabilir.

bisikletle yokuş aşağı giderken ön frene basmak

kısa yoldan tepetaklak gitmenin en güzel en itinalı yoludur.

derdini kimseyle paylaşmayan insan

(bkz: ben)
derdini anlatsa da hiçbir şeyin değişmeyeceğini bilen insandır.
derdinin kaynağı seni dinlemedikten bilmedikten sonra ne desen kime ne anlatsan kar etmez.
(bkz: bunu en iyi ben bilirim)

doğru sözlerin çok eksilenmesi

sözlük yazarlarımızın işine gelmediği için illa bir kötüleme politikası güdecekler bunu da eksileyerek yaparlar.*

ateş isteyen kıza zippo ile karşılık vermek

çok da farketmeyen bir durumdur tabi hatun tiki değilse pek önemsemez sonuç olarak bir liralık çakmak da on kuruşluk kibritte ve ya yüz liralık zippoda aynı görevi görüyor, sigarayı yakıyor mu yakıyor eee daha ne olsun.

kadınları cinsel obje olarak görmek

cinsellik, arzu, şehvet vs vs insan doğasında doğuştan olan bir şeydir, eyvallah buna kimse bir şey demiyor diyemez de zaten. ama kadınları cinsel obje haline sokmak apayrı bir durumdur. kadınlar sadece göğüs, kalça, bacak arası ve bacaklardan oluşan bir varlık değildir. Kadınlar yürüyen cinsellik değildir. Bunu bu şekilde düşünen erkeklere söylüyorum. lütfen ellerinizi başınıza koyun da bir düşünün. Bu şekilde düşünülmek bir bayan için gerçekten çok küçültücü bir durum. Nasıl olduğunu anlamak için kadınlarında ‘erkekleri yürüyen ve sadece nefes alabilen cinsellik olarak gördüğünü’ bir hayal edin, o zaman anlarsınız belki o zaman kadınlara kızlara ve hatta kız çocuklarımıza saygı duyarsınız.

ayın 7 si

yaşasın maaş günü *

bu zamanda aşık olunacak kızın bulunamaması

Hangi gerekçeye dayandırılarak tüm kızlar üzerinde böyle bir genellemeye varabiliyorsun diye sorarlar adama. Sana göre aşık olunmayacak bir kız başka bir erkek için yanıp tutuşulacak bir kız olabilir ya da bunun tam tersi.
sorun her zaman için karşı tarafta aranmamalı. Her kız mı aşık olunmaya değmez, hepsi mi kötü. biraz boy aynasını kendine çevirmesi lazım insanın acaba ben ne arıyorum ki aradığım tipte tarzda kız yok bulamıyorum veya bende bir terslik var ben nerede hata yapıyorum diye kendi kendine düşünmeli insan.

üniversitede sevgilisi olmayan insan

normal bir durumdur artık öyle bir kabullendim ki olayı hiç şaşırtıcı gelmiyor.

en yakındaki kitabın son cümlesi

hangisi mi? önemi yok, hayat öyle güzel ki, hoşçakalın
Banko- henri charriere ( kelebek adlı kitabın ikinci serüveni, gerçek bir yaşam öyküsüdür, kürek mahkumunun yaşadıklarını anlatır, okunası kitaptır)

sözlük yazarlarının duaları

ailemi benim başımdan eksik etme yarabbim bu çok sık ettiğim dua diğeri ise son zamanlardaki yani 'bana çektirdiği acıların kat katını o çeksin ki anlasın'

ramazan da ağzı kokan dindar

dalga geçenlere sesleniyorum, sabahları uyandığında senin ağzın gül mü kokuyor be şaşkın.

seni çok mu yalnız bıraktılar sevgilim

seni çok mu yalnız bıraktılar sevgilim, gel sarıl bana sarayım seni sıcacık kollarımla ta derinlerime yerleştireyim kalbimin bak orda sana olan sevgimle hiç yalnız olmayacaksın hatta belki de hiç çıkmak istemeyeceksin, yeter ki sen sıkılma

kendinden 11 yaş küçük kıza aşık olmak

gayet normal bir durumdur. etrafta örneği vardır bakıldığında da arada yaş farkı olmayan ilişkilerden daha düzgün ilişkiye sahip olanlar vardır. (bkz: Akıl yaşta değil baştadır misali)

aşık olmak

her şeye hazırlı olunması gereken durumdur. her iki cins içinde geçerlidir. aşk aklını başından alır böyle havalarda falan gezersin sonra küüüüütt diye yere düşersin aşk senden gittiğinde.