Büyük bir hayalkırıklığıdır. içindeki ayının böğürmesi.
ayrıldıktan sonra alçaklaşan erkek değildir.
zaten alçak olup bunu çok sonra gösteren erkektir.
gerçek yüzünü ilişki boyunca saklayabilmiş erkektir.
ayrıldıktan sonra hanımefendileşen, mantıklı bir insan haline dönüşen, yapmacık bir asalete bürünen kadının eski sevgilisidir. yukarıda sayılan özelliklerin bir zamanlar tam tersi olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.
her yaşadıklarını abartarak hatta bir şeyler katarak anlatan, sonrasında yaptığı çok güzel bir şeymiş gibi övünen erkek. kızılay'da çok rastladığımız abazanlardan terk farkı avına düşürdüğü bir kızla uzun ya da kısa düzenli bir ilişki yaşamış ve bitmiştir.
ayrıldıktan sonra alçaklaşmamış, normal hale dönmüş erkektir. bu insanın prenses gibi davranmasına alışkın olan götü kalkık hanım kızımızın artık diğerleri gibi olduğunun farkında olması gerekir.
alçaklaşmamış erkektir, kızın götünden alışık olduğu pamuklu yastığı çekip kızı cuk diye mermere oturtunca kızın alçaklaşan erkek demesi de doğaldır. şimdi kızın götünü kim kaldıracak, kim zar tutacak, kim ağzını şapırdatacak, peki beni bu köhne dünyada senin anladığın kadar kim anlayacak durumudur. gerçi mevzu ah ulan rıza'ya kaydı ama, hiç istemezdim.

(bkz: prensesçilik oyanayan kız modeli)
- abi o kız senden önce ahmet'in evine gitmiş ; haberin var mı ?
+ oğlum adam gibi konuşun. o kız namusum. yanına erkek yaklaşmadı benden önce.
- tamam abi ama merak ettiğim bir soru var.
+ neymiş ?
- cinsel hayatın nasıl ?
+ oğlum ben sevdiğim kızla cinsellik düşünemem ; sadece duygusal bir bağımız var.

3 ay sonra ...

+ oğlum şu ece'yi eve atsak ya ; ayrıldıktan sonra fena oldum valla.
- abi kız birşey yaşamamış ki ; ondan iş çıkmaz.
+ ne yaşamamış lan ! sırf benle yaptıklarını bir duysan.
- ne yaptı ki ?
+ eve giderdik hep sonra ...
- oha .
+ valla bak. eve atıp gizli kameraya çekelim sonra şantaj yapıp siz yaparsınız . hahaha hadi yaşadınız yine.
- eski yengemiz ayıp olmaz mı ?
+ biz kardeşiz ulan ne ayıbı.
- alçaak!
- alçak mı?
- evet
- al yükseğe koydum

(bışk bışk bışk ...)
kendine güveni olmayan ve kişilik bozuklugu gösteren erkek.
terkedilmeyi kendine yedirememiş erkektir. bunun kız versiyonları da mevcuttur.

(bkz: ayrıldıktan sonra çirkefleşen kız)
anlam veremediğim erkek türüdür ve normalde fazlasıyla kibardırlar nedense.
ayrılığı kaldıramamış çirkefleşmiş erkek modelidir. onunla birlikte geçirdiğiniz vaktin aslında ne kadar gereksiz olduğunu size bir kez daha göstermek ister kendince.

(bkz: dikkat edilmeli)
kendi kalitesini ortaya çıkaran erkektir. *
birlikteyken yaşananları kızın yüzüne vurmakta üstüne yoktur bu şerefsizin.
(bkz: saygısız)
ayrıldıktan sonra alçaklaşan kıza göre daha zararsızdır.
her dakika
-ulan şimdi başkasıyla mı acaba?
-benle yaptıklarını başkalarıyla da yapıyor mudur?
diye düşündüğü için sürekli eski kız arkadaşına gıcık davranan erkektir.
doğaldır yani bu süreç. çok üstelemeyin.
erkekler bir kızla bir şeyler paylaşınca o kız hep onun olacak sanırlar. öyle olmadığını anladıkları dakikadan itibaren de her türlü çirkefliği yaparlar.
alçaklaşmayan erkekleri beğenmeyenlerin hak ettiği erkeklerdir..
davul bile dengi dengine..
insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur değişmez zaten öyledir gizlemiştir ayrıldıktan sonra sadece belli etmiştir.
bugün benim de içten içe "şerefsiz miyim lan ben" diye düşündürmüştür.öyle ki:

bu akşam katıldığım bir yakınımın düğününde eski kız arkadaşımı gördüm.bir iki kere gözgöze geldik ama yanına gitmek hiç içimden gelmedi.ama bi taraftan ben de haklıyım.telefon açıp sövüp saymalar bilmem nelerden sonra gidip pişkin pişkin "nber kız" mı deseydim.bunun adı da mı alçaklık yoksa ben başka kategoride miyim.yardım et sözlük.
gerçek yüzünü gösteren erkektir. insanlar gerçek yüzlerini, daha doğrusu insani doğasına bağlı olan davranışları sinirli, hayalleri yıkılmış, umutsuz ve bilimum kötü duygu içinde gösterirler. bu sadece erkeklere özgü değil, insanlara özgü bir davranıştır.

ama şöyle bir durum vardır ki: ayrıldıktan sonra alçaklaşmamıştır erkek, her zaman alçaktır. sinir, hayal kırıklığı sadece bunu açığa çıkarmıştır. eğer kadın böyle bir erkekten şikayet ediyorsa, etmemelidir. çünkü o beraber olduğu erkek her zaman alçaktı, bu ayrıldıktan sonra olan bir durum değil. alçak bir erkekle beraber olan kadının, erkeğin alçak olduğunu anladığı ana kadar geçen sürede o erkeğin alçak olduğunu görememesi de ya erkeğin ustalığıdır ya da kadının gözünün önündekini görememesidir. size hangisi daha inandırıcı geliyorsa...
(bkz: ne ekersen onu bicersin)
yaptıklarını herşeyden önce kendisine ve gururuna nasıl yakıştırabildiğini düşündüğüm erkektir. üzerinde fazla düşünülmemesi gereken erkektir.