bugün

uludağ sözlüğün kanayana yarası. ekşide bunu kimse yapamıyor anında kapı önüne koyuyorlar. burda da sert önlemlerin alınmasının zamanı çoktan geldi. sabah bir başlık açtık aynısından üç dört tane daha açıldı. insanın asabını bozmayın.
(bkz: #10436265)
önüne geçilemeyen olaydır.
fikir paylaşımının değil, popüler olma çabasının bir sonucudur.
nesil ayrımı yapmadan incelenmesi gereken konudur. sözlüğü yeni keşfetmiş yazarların bu konuda deneyimsiz olmaları anlayışla karşılanılabilir. ancak bu bilince erişememiş eski yazarlar da sözlükte mevcut olabilir.

bu sebeple bu konudan rahatsızlık duyanlar gerekli uyarı ve tavsiyelerini bu hataya düşen yazarlara özel mesaj yoluyla uygun bir dille aktarmalıdırlar bana göre.

aynı konuya farklı açılarla yaklaşan başlıkların açılmasını anlamak mümkün olabilir. ancak ciddi anlamda benzerlik gösteren başlıkların sözlüğün derinliklerinin incelenmemesinden ötürü doğrudan gündeme taşınması son derece yanlıştır. bu hususta daha dikkatli davranmalıyız.

buyrun. hem de yakındığımız konunun bir sürü türevini sözlükte bulmamız mümkün.

- hep aynı türden başlıkların açılması
- sözlükte hep aynı tip başlıkların açılması
- başlıkların benzer şekilde açılması
- birbirini tekrar eden başlıkların açılması
- başlıkların hep aynı olması
- sözlükte başlıkların hep aynı olması
- hep aynı başlıkların kendini tekrar etmesi
- hep aynı başlıklar
- aynı başlıklar
- aynı eksenli başlıklar
- sözlüklerde açılan birbirinin aynı başlıklar
- aynı konuya farklı başlıklar açmak
- sözlükte aynı konuyu anlatan başlıklar
- aynı anda olan alakalı başlıklar
- aynı olup ters açılan başlıklar

uzunca düşündüm. vakit harcadım. çünkü bu konuyu içeren başlıkların sayısı da bir hayli fazlaydı. ''acaba hangisine yazı yazmalıyım ?'' diye düşünürken kendime göre birkaç kıstas belirleyerek bu başlığa yazmaya karar verdim.

sonuç olarak bu duruma göz yuman bir yönetim, yazarlarına aynı başlıkların açılması konusunda bir özgürlük sunuyorsa *, benim aynı konuları ele alan onlarca başlık arasından hangisine yazmam gerektiği konusundaki özgürlüğü de ben kendimde görebiliyorum.
(bkz: ölmeden önce izlenmesi gereken x tane film)
Sözlüğün şuan ki hali.
(bkz: aramaya inanamamak)
(bkz: sözlük ateisti)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen erkek)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen erkek gavattır)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen namussuz erkek)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen bakir erkek)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen gavat)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen geniş erkek)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen gurursuz erkek)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen dallama)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen mal)
(bkz: bakire olmayan kızla evlenen entelektüel)

Daha bi de bunun patlak versiyonları var.

irlandalı mevzuunda gereksiz yüz ayrı ama aynı başlık vardı. Harbiden bi ara inanırlar mı acaba aramaya.
Daha akla gelenler bunlar sadece.
Aynı başlığın farklı fonksiyonlarda açılmasıdır. Bir başlık bir kere açılır en fazla canlandırılır. Aynı başlık defalarca açılamaz.