bugün

hala dün gibi hafızalarda olan doksanlı yıllardır.

ayna grubu ilk çıkış parçalarından itibaren doksanların ergenlerini pençesine alan ve siyah tişörtlere mahkum eden amınoğulları metallica'sını sikertmiştir.

ceylan, kiziroğlu, gelincik, severek ayrılanlar gibi hit parçalarla; unforgiven serisinin amına koymakla kalmamış, memory remains'e de attırmıştır.

ha tabi dejenere olmuş doksanlı yılların ergenlerine göre bu kocaman bir yalandır.

halbuki tek gerçek var; o da "ayna"nın doksanlara damgasını vurduğudur!
(bkz: ayna ayna söyle bana)
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: in flames vs ayna) *
özlenen yıllardır.
Güzel yıllardı.
öyle bir sikertme olmuştur ki,o dönem ayna dinleyen gençlerin hala sikilmiş kafayla dolaştıkları görülmekte ve saçmalamaktadırlar.
unforgiven 1-2-3 + whrerever ı may roam + one + sad but true = severek ayrılanlar.

edit: ulan ayna grubuna laf etmedik tamam lan. ne kıymetli ayna grubunuz varmış. ben bu entry yi girmekle ayna grubuna ne büyük terbiyesizlik yapmışım lan. allah belamı versin. ayna grubu gelsin güneş gözlükleriyle beni s.ksin afedersin.
ayna kaliteli müzik yapan bir grubtu ama doksanlarda tavan yapmasının sebebi bence o zaman internetin yaygın olmamasından kaynaklı olsa gerek çünkü gençler ulaşamaıştır metallicaya vede ayna alternatifsiz kalmıştır bu sayede.

ve yine bu bağlamda eğer gerçekten rock peşinde olan gençlik ulaşabilselerdi metallicaya bakın şunu üstüne basarak söylüyorum eger gençliğin amacı sadece rock müzik ise metallica yı bırakıpta aynayı dinleyeceğini sanmıyorum. yoksa amaç türk ezgileriyle süslü bana göre fantezi-rock karışımı türk müziği ise evet ayna o yıllar damgasını vurmuştur.
(bkz: özlenen yıllar)
her klipte kel adam ikinci planda kalır, erhan güleryüz hatunu kapardı. ama muhakkak aşklarına engel birşey çıkar bu iki kafadar hep hüzünlenirdi. bi de illa ki erhan şiir okurdu. kel hiç bi bok yapmazdı. metallica dinleseydik hayal gücümüz daha çok gelişirdi.
(bkz: sadece türkiye de görebileceğiniz şeyler)
(bkz: amın oğulları metallica)
(bkz: seferoğulları)

elbette o zamanlar ayna, bir döneme damga vurmuştu. hatta evet. bence metallica'yı da sikertmiştir. öyle olmasa şu an çatır çatır metal dinleyen ben, o yıllar deli gibi ışığa doğru haydi eller havaya şarkısı ile coşmazdım.

vay beee.

edit: kendimden utandım. in flames tan klip araklayan ayna meğer ışığa doğru şarkısını da running wild in chamber of lies ından çalmış hemde bire bir.

ayna amına koyim senin.
metallica dünyaya
ayna en fazla yarrraaaaama damga vurmuştur.
üzerinden yaklaşık 15 yıl geçmiş zaman dilimidir.
görsel

gökkuşağı gibi maşallah.
Ayna'nın temmuz 1998 istanbul konserinde metallica alt grup olarak sahneye çıkmıştı. O zamanlar clif burton hayattaydı.
Öyle sikertmiş ki o zamanki gençler hala nasıl kafayla geziyorlarsa saçmalıyorlar.
kel abimizin "gurbette yorgun düştüm be ceylaaannn" nakaratı sırasında o efsanevi kafa sallama hareketi dolayısı ile meydana gelmiş olaydır.

ayrıca titoyu tebrik ediyorum tekel 2000 marlboro sigarasına çift vurup tek sayardı o zamanlarda. bakkallarda 2000 bulamazdın resmen kara borsaya düşerdi.
Biraz abartı bir beyandır yalnız bazı parçalar sosyal yapımıza özgü olması sebebiyle biz daha derin etkiler yaratmıştır.metalica evrensel bir efsanedir ayna ulusal bir tatdır.
(bkz: ölünce sevemezsem seni)