bugün

suratına her hafta botoks yaptırıyor mu diye merak ettiğim insan. takımın gol atıyor surat aynı, gol yiyor aynı.
bu son maçtan sonra takımdan gönderilmesi gerektiğini düşündüğüm adam.
(bkz: 3 temmuz süreci)
kocaman bir çılgındır.
mimiksiz insan.
dün oynanan süper kupa finalinde kendinden önce eleştirilmesi gereken isimler başta aziz yıldırım olmak üzere yönetim kurulu ve takımın fizik kondisyon sorumlularıdır.dün özelinde konuşmak gerekirse , fenerbahçe oyunun hiçbir anında galatasaraydan tempolu d
eğildi.işin ilginci sürekli ısıran pres yapan galatasaray maçın sonunda yorulmazken ,hala saldırabılıyorken ki takımları bir eksik ,fenerbahçem nasıl olurda maçın sonunda hemde neredeyse tüm oluncuları +40 yaşındaki futbolcular gibi adım atamaz hale gelir.bence fenerbahçem derhal scott piri gibi üst düzey bir kondisyoner ile anlaşmalı hatta bence bu orta saha takviyesinden bile daha değerli olur bizim için.
tek maçlık bir kupa maçında kadroyu korkakça kurmuş teknik adam. sow gibi stoch gibi kaliteli adamlar elindeyken neden tek forvette ısrar edersin ki.
Galatasaraylı olduğunu düşünmeye başladığım teknik direktörümsü.
her sorun transferle çözülemez demiş basın toplantısında. hocam transferinin amk. sen önce kafanı değiştir. kendi korkak anlayışın futbolculara da siniyor artık, senden önce ki gs maçları ile senden sonraki gs maçları arasındaki farkı aç da izle. çok daha sikik kadrolarla şamar manyağı yaptığımız takım karşısında 3 pas yapamayan, pozisyona giremeyen saçma sapan bir takım olduk.
nedense bu isim her duyulduğunda ''aykut'un .ötü kocaman, kocaman, kocaman'' diye tekrarlama gereği hissettiren kişilik.
bu adamın yerinde olsam oğluma enis ismini koyardım hayata 1-0 önde başlardı sıpa.
takımı galatasaray karşısında dökülüyor. en ciddi rakibin oyunuyla seni eziyor, oyun olarak yakınından bile geçmiyorsun, maçta pozisyonun yok, rakibin bi dünya pozisyon kaçırmış hala çıkıp basın toplantısından sonra "cüneyt çakırın kararlarındaki standart sapma" falan gibi aynalı cümleler kuruyorsun.

sonra mantalite değişmeli diyorsun, her fırsatta sistemi eleştiriyorsun, etik dersler veriyorsun.

hafız ahlaklı, arlı, gerçekçi bi adamın basın toplantısında diyeceği şey basitti:

"rakip bizden çok üstündü, kendilerini tebrik ediyoruz, önlemleri alıcaz"

bu kadar ya! abi bu kadar konuşacaksın. sen oyununla madara olmuşken kusura bakma da hakeme bok atamazsın. daha sezonun ilk maçı lan. daha ilk maçta başladın aga! transfer istiyorsun yapıyorlar, oyun oynatmıyorsun taraftar yine de ağzını açmıyor sen hala standart sapmalarda falansın. ilk sezonun da değil hafız. bu kafayla orada çok oturtmazlar seni. bu sene oyuncuyu, taraftarı gazlayacağın, mağdur edebiyatı yapabileceğin pek bi malzeme de yok haberin olsun.
gerekeni yapacak adamdır. benim şüphem yok bundan. 3-4 hafta sonra ben görücem buradan sallayanları.
az sabır!
bir galatasaraylı olarak gördüğüm, cüneyt çakır' ın hem galatasaray hem fenerbahçe' nin 2. golleri öncesindeki hataları, hakan balta' nın krasic' e faulünün sarı kartı gerektirdiği, caner erkin' in cezaalanında umut bulut' un sağ ayak bileğine darbe indirdiği gerçeklerinin tamamını görmüş olmasını dilediğim teknik direktör.
teknik direktörlükle alakası olmayan adam. evet, iyi bir mentör olabilir; ama teknik bilgisi sınırlı olan "teknik" adam.
penaltı'nın irdelenmesini isteyen kişi. yine şike yılına dönmüş. aziz çıktı ya içerden ona buna irdeleme anlatıyor. takımın sahada yok galatasaray'daki fenerbahçe maçları stresi olmasa maç 6-1 falan biter ama bu zevat hala hakem diyor. biz de kötü günler yaşadık 2 sezon önce 15 maç kaybettik ki bu maçların yarısında hakemler direkt sonuca etki etti ama bu kadar konuşmadık. maaşallah sevgi pıtırcığı ilan edilen aykut gerçek yüzünü kaybettiği maçlarda gösteriyor.
5'e 10 kalasla tek farkı 5'e 10 kalas fenerahçe'de teknik direktör olamaz ama bu olabilmiş her nasılsa. dünki maçın 2 katili var: cüneyt çakır ve aykut.
Fenerbahçe yi bu kadro ile sadece sahaya çıkarsın yetecekken, napıyor ediyor adam maça direk etki ediyor.
Artık gitmesini istediğim ve bana zicoyu özleten kişi. Takım için yapamadıkları ayrı bir olay girsem çıkamıcam şuan ama bi teknik direktör bu kadar mı donuk olur. el çenede izliyo sadece. gol olur tepki yok, gol yenir tepki yok. amca bi hareketlen bi heycanlan bi motive falan et bi silkelen. bi takımda bıraktığın yedekleri gör, ortasahanın boşluğunu gör. defansın hatalarını gör. bi gör.
2012-2013 sezonu 33. haftasından sonra istifa edecek fenerbahçe teknik direktörü .
kişiliğini çok iyi bilmemekle beraber adamın dibi gibi görünmeye çalışırken zaman zaman basına verdiği demeçlerle diğer takımlarım taraftarlarında çok itici bir insan intibası uyandırıyor.

(bkz: kanırta kanırta)
(bkz: trabzonun penaltıları irdelenmeli)
kabul edeyim geçen yıllarda aykut kocamanı en çok destekleyenlerden biriydim. bir şeylerin değişeceğini sandım. öne geçtikten sonra geri yaslanma alışkanlığımız son bulacak sandım.ama yaptıkların beni haksız çıkardı. acaba nasıl telafi edeceksin?

fenerbahçe ruhu öyle bir şey ki rakip isterse hayatındaki en iyi kadro ile çıksın, onu perişan edebilen, hatta korkutabilen bir ruhtur. fenerbahçenin başına o kadar basiretsiz hocalar geçti ki hiçbiri hiçbir şey yapmadan, sadece bu ruha güvenerek bir çok maç kazandı. ama sen aykut kocaman, senin korkaklığın takıma sinmeye başladı. avrupa kupasını kazandığımız zaman bile eline verdiğimiz galatasarayın karşısında futbolcular titriyor resmen. 10 yıllık galibiyet serisini bozdu bu korkaklığın.

yahu barcelona gibi futbol oynamaya çalışıyorsun. ama onlar nasıl böyle oynayabiliyor bir düşün be adam. bir tane değil iki tane yaratıcı orta saha var adamlarda. emre gittikten sonra yapmamız gereken ilk transfer emre gibi futbolcu olduğunu kızlar bile görür be adam. sen ise aynı korkaklığın ile mehmet topal gibi bir oyuncu alıyorsun. o da kendin gibi riske girmeyi sevmeyen bir adam. yahu anadolu kulüplerine verdiğin gökay iravulun bu adamdan ne eksiği var? selçuk şahin varken bu adama o kadar para vermenin ne anlamı var?

ha şu oynatmaya çalıştığın futboldan biraz bahsedelim. yahu barcelona gibi üst düzey oyunculara sahip bir takım bile pres altında bocalıyor. rakibinin prese dayalı futbol oynadığı belli. neden önlem almıyorsun? senin bu futbolun yüzünden atak yapamadık. bu maçta uzun top kullanmayı neden düşünemedin? dua et ki maç erzurum gibi yüksek rakımlı bir yerde oynandı da galatasaray çok koşamadı. yoksa beş altı gol yerdik yemin ediyorum.

uzun lafın kısası yerin pek de sağlam değil aykut kocaman. eğer bu sezon türkiyede ve avrupada başarılı olamazsak sen de gidicisin. öyle aziz yıldırımın her dediğini yaparak iyi teknik direktör olunmuyor. sen ankarasporun değil fenerbahçenin teknik direktörüsün. umarım bu sezonun son şansın olduğunun kendin de farkındasındır da şu transfer ekibine ve kondisyonerlerine bir iki laf edersin. en az senin kadar suçlu onlar da.

bu arada sow neden oynamıyor yeeaa, stoch neden oynamıyor yeeaa yobo neden oynamıyor yeeaa diyen futbol cahillerine hitaben.(gökhan gönül neden oynamadı diyen bir mal gördüm yemin ediyorum) futbolda performans diye bir şey vardır. sowun formsuzluğu hazırlık maçlarında görüldü, yobonun antreman eksikliği var, stoch eboue karşısında hiçbir şey yapamıyor. aykut kocaman o konuda en doğrusunu yaptı.
dünkü galatasaray fenerbahçe süper kupa finali ile kendisine olan inancım tamamen bitmiştir!

sokaktaki çocuğun bile görebildiği bir gerçeği, mehmet topal - baroni veya sekçuk şahin ile bir takımın orta sahası kurulmaz. takım hem defansta hem ofansta çok yumuşak kalıyor, pres yapıp rakibi bozamadığı gibi topla da çıkamıyor!

gençlere hiç şans vermiyorsun, recep niyaz'ı geçen sene berabere giden manisaspor maçında kurtarıcı diye aldın sonra hiç bir maçta oynatmadın, amacın ne daha çözemedim!

takım transfer ile kurulmaz dedin her bölgeye 2 oyunculuk trasfer yaptın hala selçuk şahin'e muhtacız!

bekir irtegün'ü severim ama olmuyor hoca beceremiyor, kaldıramıyor, top kullanamıyor, oyunu açamıyor, savunması zayıf, kafa toplarına hakim değil, c sınıf bir oyuncu.

sezer öztürk diye bir adam aldın ne oldu ona? iyileşmedi mi iki senedir!

bienvenu'den ne umuyordun da transfer ettin!

sow'a ne yaptın? fransa'da oynatılmayan umut bulut götümüzden kan aldı, fransa gol kralı moussa sow elinde oyuncak oldu!

stoch ile alıp veremediğin ne, niye oynamıyor bu çocuk!

alex seneye daha mı genç olacak ki hala bir alternatif üretemedin yerine?

kaleciye her maç 30 geri pas attıyorsun, en sonunda şişiriyor adam yine rakibe düşüyor top, bu mudur taktik anlayışın! pasa dayalı oyun oynayabilmen için top rakipteyken şok pres yapıp topu daima kendi ayağında tutman lazım. rakip topu kaptırınca pasa dayalı oyun anlayışı olmaz!

bu kaçıncı galatasaray hezimeti! senin yüzünden korkar olduk adamlardan!
dünya üzerinde kendisini tebessüm ederken gören bir mahlukât henüz bulunmamaktadır. tuvalette, banyoda gizlice gülüyor da olabilir tabi.
tutturmuşlar bir adamlıktır gidiyor, bu ne o zaman;
http://imageshack.us/photo/my-images/268/2uiea.png/