bugün

şöyle kısa kısa özetleyebilirim kendisi hakkındaki olumsuz algının nedenini:

1. henüz kendini ispatlamadan fenerbahçe'nin başına geldi.

şampiyonluk aldı, uefa'da yarı final oynadı ama alex meselesinde aziz'in yemi oldu. çünkü o dönem aziz yıldırım aykut kocaman'dan daha itibarlıydı. başarının nedeni aykut değil aziz olarak görünmeliydi. alex meselesini de aykut'a kilitlemiş oldu bu şekilde.

2. fener taraftarı futboldan anlamayan bir grup geri zekalıdan oluşuyor.

sadece fener taraftarına geri zekalı dersem haksızlık olur, gs taraftarı da geri zekalı, bjk'liler de geri zekalı. genel olarak geri zekalıyız ve bilmediğimiz konularda ahkam kesmeyi çok seviyoruz. konya'da 3 kuruşluk kadroyla takımı uefa kupasına taşıyıp türkiye kupasını aldığında artık iyi bir teknik direktör olduğunu, başarısının tesadüf olmadığını anlamamız gerekiyordu ama anlamadık. bunun yerine dedik ki bu adam büyük takımda yapamaz. vay efendim yıldız oyuncu düşmanı. vay efendim korkak. vay efendim defansif futbol oynatıyor.

bir takım futbol yorumcuları da bu bir sikten anlamayıp ahkam kesen kitleye uydu. yav durun bilmiyorsunuz siz o iş öyle değil diyebilirlerdi. demediler. reytinglerini alıp gittiler.

şimdi bir gs'li olarak, ülkede yeniden adil rekabet görmek isteyen biri olarak şunları hatırlatmak isterim. bu adam takıma zarar ettirmedi. takım pereira döneminde zarar etmişti, yani van persie'lerin, nani'lerin alındığı dönemde. ama geri zekalı fb taraftarı "lan durun ölmüş bitmiş adamları niye alıyorsunuz" demedi. havaalanında karşılamaya gittiler. çünkü kesin şampiyon olacaktı takım o sezon. ama olmadı.

ertesi sezon advocaat geldi. sonuç: 64 puan, ikinci başakşehir'in 12 puan arkasında üçüncülük. fener taraftarının aykut'a ses çıkardığı kadar ses çıkarmadığı vasat bir futbol.

bütün bunların üstüne yine 3 kuruşluk bütçeyle kurulacak olan takım aykut'a kaldı. o da elinde bulunan futbolcu havuzundan seçebileceği en makul oyuncuları seçti ve bir kadro kurdu. elindeki kadro başakşehir'in kadrosundan da, gs kadrosundan da, beşiktaş kadrosundan da kötüydü. ama belirlenen bütçeyle, belirlenen oyuncularla kurulabilecek en iyi kadro buydu. yani aykut kocaman messi'yi alabilirdi de almadı diye bir şey yok sevgili geri zekalı fenerliler. malzeme buydu, olabileceğinin en iyisi buydu. tr standartlarında bu kadar olabiliyor.

sonuç ne? son haftaya kadar şampiyonluk iddiası sürmüş, şampiyon galatasaray'ın 3 puan arkasında ikinci olmuş ve şampiyonlar ligi ön elemesine kalmış bir takım. önceki sezonlar göz önüne alındığında bir şeylerin iyiye gittiği çok açık. ama fener taraftarı buna bakmıyor.

eğer teknik direktörler arasında bir kıyaslama yapacaksak, bence futbolun dünya genelindeki gidişatını görüp, çalıştırdığı takımları buna uydurmuş olması açısından türkiye'nin en kabiliyetlisi. fatih terim teknik direktör falan değil, fatih terim bir motivasyon makinesi. kendi alanında da başarılı. şenol güneş? çalıştırdığı oyuncular üzerinde otorite sağlayamayan, oyuncular tarafından yönlendirilen ama sevilen bir öğretmen. o da teknik direktör değil.

peki soruyorum size ey fenerliler, gs'lilerin terim'e, bjk'lıların şenol güneş'e sahip çıktığı kadar siz neden aykut kocaman'a sahip çıkmıyorsunuz? zaten 2-3 sene sonra futbol, zevk alınan bir oyun olmaktan çıkıp tamamen sonuç odaklı oynanmaya başlayacak. o zaman sesinizi kime duyuracaksınız?
Sayın aykut hocam,

Yine "dikine futbol" oynayamadık...

Geçen yıldan beri dilimde tüy bitti. Dedim ki; "şu skoryazarlarının ve skoryorumcularının gazına gelmeyin!"
Dinleyen olmadı.

"Aykut defans oynatıyor yeaaa" kafasından çıkamadı taraftar.

Dedim ki bu kadro boktan. Neustaterle, hasan ali ile, alperle, aatıf ile dikine futbol falan oynayamazsın! Yok anlayan çok az çıktı.

"Aykut yeterki gitsin, hücum oynayalım, yenilmeye razıyım" diyen taraftar! Al bunların hepsi gerçekleşti! Mutlusundur şimdi heralde.

Kına yak!!!
Yalnız bir fark var bu sene...

Geçen sene "aykut yeaaa" diye dolaşanlar, bu sene bu başlığa uğramıyor.

Orası ilginç...
Aykut’un daum’un kuyusunu kazmasiyla basladi bu kor talih.... Hatirlamazsiniz, Daum gitmek istemedi, tesislere sokmadilar! bu da direktor imzasi var o kepazeliklerde.. Ugursuz herif geldiginden beri gun yuzu goremedik... 1 sampiyonluk aldik onu da Alex aldi, feto’cular ic etti... Bu vasat ve ugursuz adam, Turk Spor Tarihinde harcanmamis bir parayi 4 senede harcatti... imza paralari ve maaslar haric 120M EURO (yaklasik 1 milyar lira) kemiksiz bonservis odetti 37 tane adama... FFP’nin de, bugunku acinasi hallerin de mimari oldu.. Tarih affetmeyecek Tarih!
adam bu fenerbahçe'yi geçen sene ikinci yaptı.
görsel
Fenerbahçelilerin özlemle aradığı teknik direktördür.

Bu adamı neden kovdular anlamış değilim.
Eski entrylerimden bazıları:

84 gün önce:
https://m.uludagsozluk.com/e/39605564/

79 gün önce:
https://m.uludagsozluk.com/e/39639485/

75 gün önce:
https://m.uludagsozluk.com/e/39668403/

77 gün önce:
https://m.uludagsozluk.com/e/39652091/

70 gün önce:
https://m.uludagsozluk.com/e/39704625/
Fenerlilerin mumla arayacagi teknik direktör keyifsiz futbol oynatir ama sonucu alirdi.

Tek sansizligi fatih terimle ayni dönemde hocalik yapmasidir.
ilk zamanında daumun kuyusunu kazarak gelmiş. Göreve geldikten sonra kendini şampiyon yapan alexi göndertmiştir. Görevde olduğu süre boyunca young boys, vardar, paok, gibi takımlara elenmiştir. Göreve geldiğinden bu yana kulübe vastlığı ve vasat seviciliği alıştırmıştır. Hep destek görülmeyen ama türkiye şartlarında her zaman enbüyük lobisi olan fenerbahçeli adamdır.

Evet büyük futbolcudur ama büyük teknik adam deeğildir.

Kaldıki eğer bu takım bir hocanın hakkını yediyse oda ersun yanaldır.
Fenerbahçe'nin tek çıkış yoludur. Şu kadroyu ilk 10'a taşıyacak tek adamdır kendisi. Evet.
Futbolun seyir zevkini sıfıra indiren teknik direktördür. Her maç ayrı sinir ayrı stres sahibi yapar insanı
Bir galatasaraylı olarak başarılı bulduğum, fenerlilerin başarısız bulmalarının nedenini anlayamadığım teknik adam.Fenerbahçe aykut kocaman direktörlüğünde avrupa ve türkiye liginde başarılar elde etti. Savunma futbolu oynatması onu başarısız yapmaz.

Lucescu kovulup milli takımın başına gelsin isterim şahsen.
bu adamı türk milli takımının başına geçirmeye çalışanlar net vatan hainidir.

not:alex de souza.
Bana kalırsa büyük bir hoca degildir ama başarılıdır. Bilmiyorum belki önyargılı yaklasiyorumdur.

Ben, takimin basinda gormek istemem. Zira sadece basari icin taraftarlik yapilmaz.

Takir takir top oynanmasini isterim.

Cunku ben de emek veriyorum o takima. Ben de kendimce para veriyorum.

Ekranin basinda uyuyakaliyorsam şampiyonluk istemiyorum.

Bu benim fikrim. Biri cikar uyutsun ama şampiyon olalim der saygi duyarim. Ben demem.
Ne sanıyordunuz?

Aykut gidip Cocu gelince Hasan Ali ve ismail Patrick Evra gibi ortalar yapacak mı sandınız? Yoksa Cocunun Neustaterden bir Maldini yaratacağını mı?..

"Aykut yeter ki gitsin, hücum oynayıp kaybetmeye razıyız" cılar, bu takım sizin takımınız, görevinizi yapın. Takıma sahip çıkın. Tribünleri doldurun. istediğiniz oldu çünkü. Aykut gitti. Hücum oynuyoruz. Ve hemen hemen her maçı kaybediyoruz. Mutlu musunuz???
Ben olsam bu adamı göndermezdim, şahsen bu adam geçen sene o kadroyla güzel işler yaptı. Kimse fenerbahçe'yi iddialı görmezken şampiyonluğu kıl payı kaçırdı.

Bence iyi bir teknik adam ama siz bilirsiniz tabi.
(bkz: gelen gideni aratır)
Geçen sezon tek hatası alhisara 3 maçta da yenilmesiydi. Ali koçda az zeka olsa sezona kendisiyle baslardi.
alex’i gönderdiği için ve sıkıcı futbolu yüzünden nefretimi kazanmış bir adamdı aykut kocaman.

Ama geçen sene berbat bir kadroyla bizi 2. Yaptı bu adam. Cocu’dan daha iyi teknik direktör olduğu kesin.
Alex ferguson gibi yıllarca feneri çalıştırmalıdır. Hucüm futbolu diyen ergen taraftarların götüne de takımdaki zenciler hücum ettirilmelidir.
https://video13.uludagsoz...es/video/305/4/144674.mp4
işler kötüye gidince konuşan zavallılardan. Olsaydımla kalsaydımla bu işler olmaz. Koca fenerbahçe senin kadar hangi evladına şans verdi bu kadar?!
Yaptığı kan emicilik. Fenerliler tanıyın işte böylelerini.
küçücükmüş meğer diye alex'le uğraştığı zaman söylemiştik. doğru söylemişiz.
"Aykut sürekli defans yaptırıyor yeaaa"
"Aykut gitsin, hücum oynayalım, her maç yenilmeye razıyız yeaaa."
"Aykut Valbuenayı oynatmıyor, Aatıfı oynatıyor yeaa"
"Topal-Souza ile maça çıkıyor yeaa"

Buyrun yeaa'cılar sizleri yoruma bekliyoruz...
fb taraftarının mumla aradığı adam.
neymiş kötü oynatıyormuş. geçen sene şampiyon galatasaray'a 2 maçta da yenilmedi bu adam.