bugün

selçuk'u oyuna almadan rahat edemeyen kişilik. stoch'u almaz sow mutsuz sol kanatta ısrarla yerini değiştirmez. egosu yüksek bu egoları kendini fena boğacaktır.
elhamdülillah beşiktaşlıyım, halısahadan gelmişim göbekli abilerle ter atmışız yorgunluk diz boyu spor olsun diye fenerbahçe-bate borisov maçını izliyorum.

maçın başından beri fenerbahçe'de neredeyse tek kendini belli eden bir futbolcu var, salih uçan. "aferin lan aykut'a sonunda bu adamı ilk 11 başlatmaya başlamış ciddi ciddi" falan diyorum.

derken kenarda selçuk şahin beliriyor. hani bana göre dirk kuyt neredeyse hiçbir şey yapmamasından ötürü hani tehlikeli de olsa fenerbahçe skoru almış da olduğundan kuyt'ın oyundan alınacağını, selçuk ile bir yandan savunmanın önüne bir güvenlik çekeceğini, oyunu neredeyse tek başına ileri taşıyan orta saha oyuncusu salih uçan'ın da daha efektif şekilde kullanılması amacıyla biraz ileri konuşlandırılıp, sow ve webo'nun arkasında bir forvet arkası gibi hani 4-3-1-2 şeklinde bir şey olacağını ve ne savunmadan ne de hücumdan vazgeçileceğini hatta hücumun daha da rahatlayacağını zannettim.

ama bu adam salih uçan'ı oyundan aldı.

neyse ben bir şey demiyorum. hayır desem ağır konuşacam, gerek yok...
korkaklığın, yeteneksizliğin, taktik yetersizliğin nüfus kağıdı taşıyan hali. takım iyi oynuyorsa en iyi oyuncusunu çıkartır, kötü gidiyorsa hiçbirşey yapmaz. heyecan desen yok, maça etki sıfır. böyle bir adam işte. başımıza bela.
ne içtiyse bir daha içmesin. umarım bir gün fenerbahçe'yi çalıştırdığının farkına varır.

ek olarak; stoch ve krasic'e hiçbir zaman vermediğin şansı ayağının ayarını siktiğim kuyt'ına neden veriyorsun? bir insan hiç mi bir boka yaramaz. yazık.
volkan, baroni ve kuyt'tan ne olursa olsun vazgeçmeyen adam.

bir daha istifa ederse kim gelecek yoksa kararından döndürmeye antrenman tesislerine, di mi?
fenerbahçe'nin başında kötülük, pandoranın kutusunu açan arkadaş. gerçekten takımını seviyorsa, bir an önce istifa etmeli.
ulan bu kuyta nasıl dayandın maç sonuna kadar ulan stoch çürüdü yedek klubesinde anasını satiyim allah senin belanı vermesin beden ögretmeni seni.
bir lorant değil.
geseli.
(bkz: rıdvan dilmen/#18751127)
Artık selçuk şahin ile farklı bir ilişkisi olduğuna inanmaya başladığımız fenerbahçenin teknik bilmemnesi.
Şu salihin başını yemeden defolu gidersen çok sevinecegim.
Skoru görünce skora yatan adam. Ya az daha baskı Kur karşı tarafa, moralmen çökmüş karşı taraf zaten baskı yapınca Iyice umudu sönecek. Geri çekildikce pozisyon bulup yenilen pehlivan güreşe doymazmis mantığıyla adamlar 30-40 dk hücum Üstüne hücum.
https://twitter.com/tribu...status/304704081178525697
beterin beteri varmış cidden. önceden 4 2 3 1 oynatırdı beğenmezdim. şimdi 4 3 3 oynatıyo , berbat ötesi bir sistem. tek düzgün oynayan sow vardı onuda kanata çekip bitirdi. bravo.
maç bitince o gururla etrafına bakındı ya.. o an işte bu takım için son 3 senede aldığım formaları atkıları niye aldım diye düşündüm.

katkılarımız senin elinde heba olsun diye mi ?

amacın ne amk? defol git bu takımın başından!
takimi oynatamadigi zaman taraftarin sagligiyla oynamakta.
duyamadığımız takım içi konuşmaları bu şekilde sanırım:

- bi hafta hasan ali kadro dışı, bi hafta ziegler.. bi hafta hasan ali, bi hafta ziegler. kardeş kardeş oynayalım.
- stoch, yedeksin.
- heh! dakika 65 oldu. selçuk! hazırlan.
- salih, sen çok iyi oynadın bırak da biraz selçuk abin oynasın.
- kuyt, yine 11desin bu sefer 2 pas yapman yeterli 2 kere de boşa pres yap 10 maç garanti.
- topu webo ve sow a şişirin, belki gol atarız.
- bütün toplar baroniye, duran topları da sen kullan baroniciğim.
- bekir, cezan bitti mi? hadi aslanım forma senin.
- 1-0 olunca kale boş olsa dahi atmıyoruz. önemli olan gol yememek.. siktir edin gol atmayı. özellikle kuyt sana söylüyorum.
itler arkasından havlayadursun takımını avrupa liginde son 16 ya sokan kocaman adam. son 9 avrupa ligi maçında tek yenilgisi var, o da yedeklerle çıkılan grubun son (m. gladbach) maçı.

amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanlarca hunharca eleştiriliyor. gerçi bunlar eleştiri sayılmaz, direkt kişilik haklarına hakaret yapılanlar. aleksbahçeyi tutanlar neden koritibayı tutmuyorsunuz siz kuzum, ilahınız orada artık.

herkes eleştirilebilinir ama sizin yaptığınız eleştiri değil, bunu siz görmüyorsunuz ama üçüncü gözler görebiliyor. bir insanın işine saygı duymayı öğrenmeniz lazım. adam üç kupada yoluna devam ediyor. hala çıkıp selçuğu niye oyuna aldın diyenler var. selçuk malzemeci mi bre yavşaklar. hayır adam nasıl koymuşsa artık...

biz seni sevdik hocam. 11 numaralı aykutu sevdik, asil duruşunu sevdik, felsefi laflarını sevdik. kocaman umutlarımızın sahibisin. seni çekemeyenler beter olsun.
penaltı golünden sonra bu skorun üstüne yatar, ikinci yarıda da salihi çıkarıp selçuğu alır daha da bu takım gol atamaz yorumumu tutturmuş teknik direktör. bir galatasaraylı olarak fenerbahçe adına üzülüyorum yahu bi de zico aynı adamlarla oynuyor diye eleştiriliyordu. En azından kurtarıcı olarak selçuk şahine güvenmiyordu. selçuk şahin bu kadar yerden yere vuruluyorsa sabriden duran top ustası yapmaya çalışan skibbe gibi bir oyuncudan yapamayacağı şeyleri bekleyen teknik direktördür.
kendi takımının fikstüründen bihaber olan hoca.

zat-ı muhterem neden galatasaray pazartesi oynuyor da biz pazar diye buyurmuş, sanırım istemek gerekiyordu demiş. tamam git iste, durma. maçını pazartesiye aldır, bu kez de maç sonunda ya çarşamba günü de maçımız var bu maç niye pazartesi oynandı dersin.

21 şubat perşembe: bate
24 şubat pazar: kasımpaşa
27 şubat çarşamba: trabzon 1461
3 mart pazar: beşiktaş

edit:

5 aralık çarşamba: braga galatasaray
8 aralık cumartesi: sivas galatasaray

(bkz: fener ağlama)
türkiye ligine gelse ligde kalmak için akhisar la mücadeleye girecek olan takımdan (hem de 10 kişi oynayan takımdan)ikinci yarı boyuncu baskı yiyip maçın en iyi oyuncusu salihi oyundan çıkarıp takıma bate borisow gibi bir takıma gitse takımın yıldızı olacak selçuku sokan taktik dehası.seneye bate borisow bu dehayı kesinlikle takımın başına geçirmeli ve tüm uyku sorunu çeken insanlığa bu iyiliği yapmalı.
galatasaray taraftarinin sevgilisi.

ulan bir gun aykut'u bu kadar sevecegimi soyleseler takla atarak gulerdim.

zico'dan bu gune kadar bu takim cl'de final de oynayabilirdi amk, sagolsun. nereden nereye...
mevcut kadroyu efektif kullanmaya çalışan adam. hataları da var yok değil. ama bana kimse geldiğinden beri 1 adam geçemeyen krasic'i neden oynatmıyor demesin. aynı şekilde stoch konusunda devamlılık ile ilgili sıkıntı var. bu kadar.
haa derseniz ki; hoca kendisi oğlum, ben de o zaman tıkır tıkır en azından vasatı geçen futbolcular var, onların da hocası aykut.
siz eleştirin bakalım.
not: asıl eleştireceğiniz konu bu takımın zico'dan sonra niçin buralara geldiği olmalı ve devamında yaşananlar. aykut kocaman'dan başka bu şartların bu şekilde altından kalkacak adam da yarramı bulursunuz siz!
Gol sevinci olmayan adam güldüğü nadiren görülür.
federasyonun yarrak* gibi hazırladığı fikstürü eleştirmiş adamdır. %100 haklıdır.
bunu federasyondan talep etsin diyenler olabilir tabi ama o zaman federasyon ne iş yapar amk! herkes kafasına göre yapsın fikstürünü olsun bitsin, di mi!