bugün

icinde manevi bosluk vardir.
Tatminsiz insandır.
hastadır ya da yastadır.
riskli ve stres dolu bir işi vardır. esnek mesai saatlerinden ailesini göremez, sosyal yaşantısı sıfıra yakın seyreder.
başka sorunları vardır.
vali beyin (bkz: nerede lan o gavat) demesi gereken kişidir.
sosyal hayatı yoktur.
o parayı almak için kendini öldürüyordur.
sağlığı yerinde değildir.

para her şey değildir sevgili yazar kardeşlerim. bu hayatta değer verdiğiniz, kendinizi bu hedef doğrultusunda uğraştırdığınız ve bunun gibi pek çok nedenden ötürü olan şeyler sizin mutluğunuzu elinizden alabilir.
aile hekimidir.

sabahın 8 inde amımda yara var diye gelirse millet böyle olur.
deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilir.

bir arkadaşım var şimdi bu bölümden mezun olan. çocuk yeri geliyor 45 gün kara yüzü görmüyor. bir başlıyorlar 6 ay deniz, arada limanlara uğramaları ve yeni ülkeler görmeleri haricinde mutluluk verici bir noktası da yok. parası iyi olmasa s*ksen yapılacak meslek değil dedi.

birkaç sene daha çalışıp sonra türkiye-ukrayna arası ro ro gemilerinde çalışmak istiyor. maaşı düşecek olsa da en azından aile kurabilme şansım olur diyor. hatta değil 7000 tl, 3500 dolar falan alıyorlarmış aylık. 7000 tlden fazla ediyor yani. ama çalışma şartları çok ağır. yemek, dinlenme, uyku haricinde kendine ayırabileceği bir zaman yok. hoş geminin içinde ne yapacak zaten. bunun dalgası, stresi, üste hesap vermesi dahil değil. ben şahsen yapamazdım. yapanlara helal olsun.
sike sürülecek aklı olmayan kişidir. 7000 tl aylık gelirle gayet efektif bir hayat yaşanabilir çünkü.
parayla saadet olmaz. liseliler bilmez bunları. misal ben 11000 tl kazanıyorum ama mütemadiyen depresyondayım *
para mutluluk getirmez.
ayda 7000 tl maas aliyorsa ozel sektordedir, esek gibi calisiyordur.
para harcamasını da mı bilmiyorsun pezevenk! Diye sorarlar adama.
(bkz: denizci)
sokayim onun beynine o zaman!!!!
mutluluğun sadece parayla olmadığını, paranın çok şey olduğu gibi, her şey olmadığının ispatıdır.
para kazanmak için sağlığını harcayan, sonrasında sağlığını geri kazanmak için parasını harcayacak olan kişidir. lakin sağlıktan ödün vererek para kazancı sağlanabilirken, paradan ödün vererek sağlık kazancı sağlanamıyor! dünyalık koşuşturma içerisinde farkına varamadığımız acı gerçek!
herşeyin maddiyat olmadığını bilen kişidir. 7000 lira kazanıp yalnız olmak da vardır. ya da sevdiklerini kaybetmiş biri de olabilir. hangi parayla sevdiği insanın yerini doldursun?
onkolog kişisidir.
zor.
her şeyin para olmadığının ispatıdır.
Arkadas Çevresi geniş olmayıp yalnızlık çeken zengin adam profili.
paranın maddi, mutluluğun manevi bir kavram olduğunu belki idrak etmemiştir henüz.
maddi bir kavrama sahip olmakla manevi bir kavrama ulaşamazsın, farklı kategoriler..
evlidir.belki makyaj yapsa karısından daha güzeldir ama karısı hem bütün parayı alıp süsüne püsüne veriyodur hem de herifi beğenmiyodur.
adamın her gece içi içini yer.
'ulan beynimi sikiyim.her gece pavyona gitmek varken yatağımda obama kılıklı karı var'diye.
bir fukara olduğu için mutsuz olması gayet doğal olan kişidir. kendisi gibi fukaraları gördükçe pek hüzünleniyorum kuzum misal müştemilattaki bekir 8 bin euro maaş alıyormuş bunu işittiğim günden beri memişlerim kan ağlıyor doğrusu perişan olup kendilerini salacaklar diye pek korkmaktayım.
gideri çok vardır , halbuki harcamalarını kıssa paranın ne kadar mutluluk vereceğini anlayacaktır.