Avukatların ustlerini aratmamasindan kendini belli edendir. Ne sakliyorlarsa artik
kırk yılda bir adliyede işi olan için zaman kaybı olmayan, ancak gün içerisinde kırk kere girip çıkmak zorunda olan bir adli personelin her girişte üstünü aratmasının ne kadar süre alıp işlerinin, dolayısıyla sizin işlerinizin ne kadar gecikeceğini algılayamayan yazar beyanıdır.
valla tanıdıklarımın hepsi oldukça zeki olan insanlardır.
bu nasıl bi genellemedir. üstünü aratmama meselesi son acı gündemle değerlendirilemeyecek kadar hassas bir konudur.

el birliğiyle mesleği itibarsızlaştıranları bi kenara bırakarak, kabul edilse de edilmese de; avukatın hakim ve savcıyla birlikte hukuk sisteminin bilinen saç ayağının bir parçası olduğu gerçeği değişmeyecektir.
yarası olan gocunur tabi dedirten olaydır.
En büyük başarısı uludağ sözlük yazarı olmak olan aklıselimlerin sanrısı.
üst aratmamanın zeka seviyesiyle bağdaştırıldığı gereksiz başlık.
Hayati boyunca bir boka sap olamamış issiz got kili yazar beyanı.

Üzülme bebisim ders calisirsan sende hukuk kazanabilirsin.
problem bende mi bilmiyorum ama neredeyse tanıdığım bütün avukatlarda geçerli olan zeka seviyesi.
kıbrıs'ta paralı üniversiteleri bitirip stajyer dönemlerini adliyede ona buna yemek ısmarlayarak geçiren kişinin hukuka ne faydası olabilir ki. istisnaları var elbette ama çoğu baba parasıyla yaşıyor. mesleki olarak her hangi bir konuma erişemeyen salt unvan için seçilmiş olduğu ayan beyan ortadadır. hayatında duruşmaya girmemiş ama sorsanız avukatım diyenler bu kategoride başı çekerler.
gereksiz bir şekilde ego vardır bunlarda. sanırsın tüm dünyayı onlar yönetiyor.
bir çapsızın kendince yaptığı tespittir. "avukatlar üzerini aratmıyor bla bla" şeklinde ezberletilmiş cümlelerle konuşan birinin yaptığı tespittir. sen ilk önce birden fazla yönden düşünmeyi, ardından değerlendirme yapmayı öğren ondan sonra gel buralarda tespit yap.
Şunu diyenin kafasına baki kuru nun icra-iflas kitabıyla bir kere vuracaksın ki bilinci kapanıp tekrar açılsın kendine gelsin.

Başlığı tanımlamış olan gerekçeye gelecek olursak da;

Avukatlık Kanunu’nun 58. Maddesi;

“Avukat yazıhaneleri ve konutları ancak mahkeme kararı ile ve kararda belirtilen olayla ilgili olarak Cumhuriyet savcısı denetiminde ve baro temsilcisinin katılımı ile aranabilir. Ağır ceza mahkemesinin görev alanına giren bir suçtan dolayı suçüstü hali dışında avukatın üzeri aranamaz.”

Görüldüğü gibi kanuni bir haktır ve istisnaları da vardır.

Şimdi kaybol.
üstünü aratmaması kendine ve mesleğine olan inancındandır belki.
gerizekalı sen olmayasın.
geri zekalı dedin mi herkes avukat oldu bir anda.

olum hani hepiniz mühendislik öğrencisiydiniz ne oldu?
Hayattaki tek başarısı tam ve sağ doğum olan yazar beyanı.
paragöz olması daha doğru olur .
Avukat oldu diye 16 yaşında evlendirilen, örgü ören çocuk doğuran kadınları aşağılama eğiliminde olmaları çirkindir.

Tıpkı önümde ceket ilikleyeceksiniZ demeleri gibi.
Avukatların çoğu zekidir. Zeki olmayanlar ise bilgileri sayesinde sizi yine döverler. Bu başlığı açan da büyük ihtimal avukatın birinden dayak yemiştir.
arkadaşlar, bir avukat olarak başlığın bizim gerizekalı olmamız üzerinden yürümesini istiyorum. lütfen kavga döğüşü bırakın ve bizi gömün. ülke gergin, insanlar gergin, sözlük de gergin olunca ben bi fena oluyorum. hayat sevince güzel filmindeki ayşecik gibi sizi etrafımda toplayıp sahilde, nerden geldiği belli olmayan bir müzikle oynatasım var.

ayrıca katıldığım önerme.
ebru polatta avukat unutmayalım *
hem gerizekalı hem nedeni bilinmez gereksiz bir özgüvene sahip olmaları desek daha doğru olur.

şu an eşit ağırlıkçıların %50si hukuk okuyor zaten 3-5 tane daha fazla türkçe matematik sorusu yaptın diye dokunulmazlığın olduğunu mu sanıyorsun sen ampur?

ortamlarda kimlik yerine baro kimliğini gösterme tripleri vardır ya bir de bunların ahahaha.
söylediğin sırf bu söz için ceza yersin ona göre.
sen böyle pek bilmezsin ama cezayı aldığında ışık görmüş tavşan gibi kalma.
her zaman söylerim.

bir insanı eleştirmek için "en az" onun kadar bir şeyleri başarmış olmak, onun ayarında olmak gerek. aynı şey bir meslek mensubunu eleştirmek için de geçerlidir. bakın buaraya dikkat; eleştirmek için eşiti olman gerek demedim, en azından bir şeyleri başarmış olman gerek dedim yani hayatında dişe dokunur hiçbir şey olamamış bir adamın eleştirmesi saçma demek istediğim.

örneğin adam ısparta işletme bitirmiştir, ankara hukuk mezunu adama sallar. daha kötüsü adamın akademik eğitimi bile yoktur gelir meslek mensubunu aklı sıra ti ye alır ceket ilikleriz vs diyee..

başka bir örnek. bir mühendisi işinin doğası neticesi ile eleştirmek için en azından biraz matematik bilmek gerekir ki empati yapabilesin. yada bir doktora sallamadan önce günün birinde o adama ihtiyaç duyabileceğini aklından geçirmesi gerekir insanın.

mesela yukarda biri yazmış "ortamlarda baro kartını gösterme tiribi" diye. bunu yazan adamın cebine baro kimliğini koyun 1 hafta, sokaktaki bilboardlara reklam diye bastırıp asmassa ben ruhsatımı yerim, bu kadar da iddialıyım. demem o ki eleştirmek, sallamış olmak için konuşmak insanı fikir sahibi değil ancak gülünç yapar.

kişinin yaptığı işi, çalışma performansını begenmeyebilirsin, sana göre bu adaletsiz de olabilir. ama sen sırf tabiri caizse kıskandığın için eleştiriyorsan bu doğru olmaz.

örneğin her yerde hukuk açıldı diyenler var. hani şu 5 soru yap giriyosun denenlerden. emin olun ki buna sallayanların %90 ı o 5 soruyu daha yapamadıkları için bu şekilde sallıyorlar.

yaşanmış bir örnek vereyim; metroda oturuyorum yanımda 2 eleman. doktor ve avukatlara nasıl sallıyorlarlar anlatamam ama of of of. dayanamadım sordum ne okuyorsunuz diye. adam kalktı yeditepe 2 yıllık mutfak sanatları ve gastronomi dedi. güler misin ağlar mısın şimdi.

neyse çok uzatmadan bitireyim zira şimdi biri gelir bi alta (bkz: durumumuz yoktu okuyamadım kardeş) bakınızını verir saçma sapan.

söze girişte dediğim gibi, jokey olmak için at olmaya gerek yoktur, ama at yarışı oynayan birine tüyo vermek için en az bir kere son ayaktan yatmış olmak bu işin doğasındandır. umarım anlatabilmişimdir,

ciao.
Bir avukat olarak

16 yasinda evlenmek zorunda birakilan ve cocuk doğuran cogu kadin, cubbe giyip namusu uzerine yemin eden cogu avukatta yegdir. Avukat aptal degildir arkadaslar. Aptala yatar, zeki gorunur, havali olur, gotu kalkik olur. Kibrista okuyup basiniza patron olur. Ki siz derecelerle kazanip derecelerle bitirseniz bile. O yuzden kore'de oldugu gibi elit insan kabul edilmezler. Ver parayi al diplomayi. Adil olmayo bilmeyen milyon tane avukat hakim savci var. Bunlar sadece para kazanir arkadaslar, adalet ve hak kavrami cok da cuklerinde degildir. Dolayisiyla degil bir avukatin karsisinda onunuzu iliklemek, oturusunuzu dahi degistirmeyin. Benim meslektaslarima bakisim boyle.
Bu başlıkta nefretini kusanlara cevap verseydik olurduk.

Bu mesleğe adım atmadan önce aldığım hayır duasının 10 katını alıyorum. Hem de çoğu zaman karşı taraftan.

Ego, ahlaksızlık vs. Herhangi bir mesleğe sahip olmayanlarda bile var. Burada daha fazla küçülüp içinizin pisliğini, hasetini, nefretini açığa çıkarmayın. Vatana millete sevdiklerimize ne hayrımız dokunur nasıl faydalı olabilirim bunlara kafa yorun.

Gerizekalı dediğiniz insanlardan biri askerde mesela şu an. Mevcur mu sizin güvenliğinize, sağlığınıza, sıhhatinize 1 yılını vermeye? Herkes konuştuğunun bir gün karşısına çıkacağı düşüncesiyle cümlelerini kursun.

Sözü de söyleyene bakmak lazım adam mı diye...