bugün

15 gün 12 ülke gezdireceğini öne süren organizasyon. ön elemeyi geçmişim. 970 euro muş. (bkz: http://www.avruparuyasi.com/)
önceden giden veya organizasyonla ilgili duyum alan varsa mesajlayabilir.

edit: önceden gençlil otobüsüymüş bunun adı. o zamanlar beleşmiş.
(bkz: gençlik otobüsü)
2015 yılı Yaz döneminde ayrı ayrı tarihlerde toplam 200 kişi ile Avrupa'nın 12 ülke 21 şehrini gezmiş, görmüş, tanımış, hatta fethetmiş bir organizasyondur. 2 Genel Koordinatör tarafından yönetilmektedir. Amaçları avrupa kültürünü tanımak türk kültürü ile avrupa kültürünü kıyaslama imkanını insanlara vermektir. Ki kıyaslanamaz derecede bizden aşağıdadır avrupa. öyle işte. Ben katıldım bu sene eksikleriyle de olsa döndüğünüzde o 15 günü rüya gibi hatırlıyosunuz aklınızda sadece kurduğunuz dostluklar, gezip gördüğünüz yerler tanıştığınız insanlar kalıyor.
Arkadaşlarımla yazın nereye gitsek diye düşünürken karşımıza çıkan organizasyon. 15 ülke geziyorsunuz bahsedilen ücret bunun için çok ucuz. Ben araştırdım, gidenlerle konuştum. Gayet eğlenceli, hoş sohbetli, bol muhabbetli olduğunu söylediler. Ofislerine gittim Üsküdar'ın tam meydanında. Yöneticileri samimi sıcak kanlı insanlar. Çok hoşuma gitti. Kesinlikle gidicez.
Yolculuk yapmayı seven, öğrenmeye açık uyumlu, kendimi geliştirmek isteyen, yaratıcı ve eğlenmeye meraklı, macera tutkunu bireyler seçiliyor. Bu tarz organizasyonlara yalnız katılmak en iyisi, yepyeni arkadaşlar edindim.
2018 Ağustos ayında bir arkadaşımla beraber gözümüzü karartıp katılacağımız büyük Avrupa turumuzun organizasyon şirketi.

hep olumlu yorumlar okuduk ama yine de ilk kez Avrupa ya gidecek olan masum köylüler olarak delice bir merak içindeyiz

yok mu deneyimi olan!?

hadi sahip çıkalım bize. komşunuz oluyoz sizin sonuçta
geçtiğimiz yaz katıldığım çok memnun döndüğüm, bu sene işlerimi ayarlayabilirsem iskandinav turuna gitmeyi düşündüğüm firma.
şu instagram nelere kadir… her şey arkadaşım buketin paylaştığı fotoğraflar ile başladı. her gün başka şehirden fotoğraf paylaşıyordu. ne oluyor dedim yazdım, konuştuk ettik ve gittim gördüm geldim. bir sürü yeni insanla tanışıp arkadaşım buket gibi instagram da diğer arkadaşlarımı çatlattığım tur sonrası yeni seyahatler için plan yapmaya başladım. gerçekten hayatınızda bir kere yapabileceğiniz eşsiz bir deneyim. paris, roma, amsterdam, prag, budapeşte, venedik, berlin, viyana filan derken avrupada gezilmedik şehir bırakmıyorsunuz.
Herkesin unutamadığı anları vardır ya.. onlardan işte… yol boyunca kulağımda dinlediğim onlarca şarkı, gördüğüm onca güzel şehirler, yol kenarında yeni tanıştığım insanlarla yaptığım piknikler. arasından en güzelini seçmediğim yüzlerce fotoğraf..

tüm bunlara yaşamama sebep olan
geçtiğimiz yaz tatilinde otobüsle avrupa turu ile gezdiğim onlarca ülke şehir arasında en unutumadıklarım roma, floransa, amsterdam, brugge, prag, budapeşte. hayatımda güzel, unutamayacağım bir şey yapayım diye düşünüyorsanız tavsiye ederim. her sabah başka ülkede uyanıyorsunuz. her günün sabahında bugün acaba hangi ülkedeyiz diye arkadaşlarınızla birbirinize bakıp gülüşüyorsunuz. 20 gün boyunca tüm sıkıntılarımdan uzaklaşıp, bir kereliğine kendimi mutlu etmeme yardımcı olduğu için avrupa rüyası ailesine, rehberimize teşekkür ederim. umarım, bu yaz yollarımız yeniden kesişir.
instagramdan sürekli takip ediyorum. gittikleri yerleri paylaşarak beni çıldırtmayı başarıyorlar. avrupa da gitmedikleri yer yok. gittikleri yerler arasında benim favorim ise alsas kasabaları. colmar özellikle benim benim top şehrim. hakikaten avrupa turu konusunda en başarılı, güzel rotaları yapıyorlar. bugüne kadar gördüğüm en güzel otobüsle avrupa turu rotasını hazırlamışlar. hakikaten de rüya gibi bir rota olmuş.
insanın hayatında şeyler vardırya onlardan.. avrupa rüyası kuzey avrupa turu ile gezdiğim iskandinav şehirlerini unutmak imkansız. norveçin en uzun fiyordunda yaptığı gemi yolculuğu bugüne kadar gördüğüm en güzel manzaraydı, anıydı. gülümsememe sebep olan flam kasabası, çocukken ilkokulda resmini yaptığım kasaba gibiydi çizgi filmleriyle büyüdüğümüz vikinglerin müzelerini, gemilerini görmek süperdi… sisin tepelerin arasında süzülüşü ve arkadaşlarımla ayaklarımızı geminin demirliklerine koyarak üç saat boyunca izlediğimiz eşsiz manzara unutulmayacak. avrupa rüyası rehberinin şirinliği, asistanlarımız çektiği mükemmel fotoğraflar.. gezdiğim şehirler arasında kopenhag, tallinn, bergen, oslo, stockholm, riga, helsinki, vilnius, varşova, krakow vardı. bugün olsa yine giderim diyebileceğim eşsiz bir tur, işten zaman bulup gitmeyi düşünenler, umarım sizde oraları görürsünüz.
pandemide avrupaya tur yapan tek firmadır. gidilmez, sizi sınırdan içeri almaz denilen italya, avusturya, hollanda, belçika gibi ülkelere gittik. oralarda hayat gayet normal akışında devam ediyor, ne maske bir şey. gezdik ettik ama asıl bunu gördük. ülkemizde bildiğin öyle korkutulmuşuz ki başımızı camdan çıkarmaya korkuyoruz onu anladım. üstüne üstelik paris, roma, venedik, berlin, amsterdam gibi avrupanın en popüler şehirlerini gezdim. otobüsle avrupa turu ile yaptım bunları. avrupa rüyası şuan yine tur yapıyor. instagram sayfasına bakabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar