bugün

Yüz temizleme ürünlerini kullandığım marka. Nemlendiricisinden ve güneş koruyucusundan memnun kalmasam da temizleme jeli oldukça iyidir.
adini 1743'de kurulmus, guney fransa'daki hidroterapi merkezinden alan dermatoloji markasi. sifa kaynagi suyundan dolayi avene fransa'nin acik ara en fazla satilan markasidir, avrupa genelinde de ikincidir. nispeten pahalidir ama neyse ne deyip her daim paraciklarimi sacip urunlerini gozum kapali satin aldigim yegane markadir. benzer kalitedeki diger urunler; (bkz: bioderma) (bkz: la roche posay) (bkz: noviderm). her uc marka da sadece eczanelerde satilir. sade, dogal, spora yatkin, makyaj sevmeyen, hijyen insanlarin tercihidir. http://www.avene.com.au/
roaccutane kullanan kişilere nemlendiricisi tavsiye edilen ürün.
hayatımda kullandığım pahalı kremlerin içerisinde en berbat olanı. leke giderici kremi asit içerdiğinden ciltte inanılmaz tahrişe neden oluyor. ufacık lekeyi gidereyim derken korkunç tahriş olmuş bi cilde sahip oldum. aman dikkat diyorum! ayrıca vichy'den şaşmamak gerekiyormuş.
couvrance adli fondoteni super otesidir.
güneş kremi über olan marka.
yağlı ciltlerle alakalı çoğu ürünü f/p bakımından clinique, caudalie ya da vichy'den iyi olan marka.
Avene'nin matlaştırıp nemlendiren ürününü sivilce sorunu yaşayanlar ve cildi yağlı olanlar rahatlıkla kullanabilir. Ben farklı Avene ürünleri kullandım cildim içinde yeterli bulmadım. Avene ürünlerinin etkisini daha çok göstermesi açısından 20-25 yaş arası olanların kullanmasını tavsiye ederim. isterseniz makyaj bazı olarak ta kullanabilirsiniz.

görsel

(bkz: Avene)
(bkz: Avene Cleanance Mat Emulsion)
Avene peeling. Vaatleri cildi canlandırması ve soyma özelliği olması. Ben bu ürünü kullandığımda başta çok hoşuma gitti. Peelingi uyguladıktan sonra cildiniz de yumuşacık bir his. Cildi gerçekten tahriş etmiyor. Ama bu ürünün cildi soyma özelliği yok. Bende sivilceye neden oldu. Bu yüzden çok sık kullanılmaması öneririm. Haftada bir kere kışın kullanılabilir. Yazın kullanmayın.

(bkz: Avene Eau Thermale)
(bkz: Avene Gentle Exfoliating Gel)
(bkz: Avene peeling)
görsel
Cilt temizleme ürünlerinin parfüm içermemesini öneriyorum. Kimyasal hiçbir ürün olmamalı. Ürünü denedim parfüm içerikli. Ürün herhangi bir kızarıklık yada tahrişe neden olmuyor. Makyajı güzel çıkarıyor mu? derseniz ben memnun kalmadım. Cildi tam anlamıyla temizlemediği için tekrar yüzünüzü yıkamanız gerekiyor.
görsel

(bkz: Avene Lotion Micellaire)
Renkli nemlendirici. Ben günlük hayatta çok ince yapılı fondötenlerin yada bb kremlerin kullanılmasından yanayım. Gün içinde fondötenler cildi çok yoruyor. Avene tüm cilt tiplerine uygun böyle bir ürün çıkarmış. Güneş faktörlü olması benim için artı bir özellik. Cilt tonunu eşitleme özelliği de var.
görsel

(bkz: Avene Hydrance Legene Light)
stick güneş kremini masamda gördükçe sinirden kudurduğum kozmetik markası.

sol gözümün altındaki kılcal damarlar beş dakika güneş görünce burdayım be burdayım diyen kk gibi tepine tepine meydana çıkıyor. sürer sürer tazelerim spfimi diye işaret parmağım kadar sticki dünyanın parasını verip almıştım ama ne zaman kullansam waterproof maskaram bile yüzüme bir avuç yağ sürmüşüm gibi gözaltlarıma akıyor. allah da bildiği gibi yapsın bunu. yine sinirlendim.
kozvit.com sitesinde kampanya var. ikinci üründe % 40 indirim mevcut.
kozvit.com sitesinde şu an ikinci ürüne yüzde kırk indirim kampanyası var. kaçırmamak lazım.