bugün

cilt bakimina yonelik kozmetik ve dermatolojik urunler ureten bir firma.
cilt bakımına yönelik ve çok iyi dermokozmetik ürünler üreten loreal'e bağlı bir firma.

özellikle effaclar serisinin tonic ve yüz temizleme jelleri vazgeçilmezler arasına kısa sürede girecektir.
çok güzel internet sitesine sahip marka aynı zamanda da effaclar serisini almayı düşündüğümdür.
videoları da çok şahaneymiş.
yüz temizleme jeli mükemmel olan dermokozmetik markası. eczanelerden ıslarla isteyiniz.
Yuz temizleme jeli konusunda kendini asmis firma. O kadar urun kullanmis biri olarak kesinlikle tavsiye edilir. Alerjik ve cok hassas ciltler de dahil.
hassas ciltler için mükemmel ürünleri olan dermokozmetik marka. Gerçekten çok kaliteli ve antiallerjik ürünleri var.
Güneşe alerjim var ve piyasadaki güneş kremlerinin çoğunu denedim ama bu markanın yüksek faktörlü koruyucu bir harika. Bir kere cildi yağlandırmıyor, parlatmıyor, yapış yapış bir his vermiyor, beyaz beyaz kalmıyor ve mükemmel koruyor.
Cildiyecilerin tavsiyesidir. Özellikle zoretanin kullananlara tavsiye ederim.
effaclar serisinin pril gibi kokan yüz temizleme jelini kullandığım dermokozmetik markası.memnun kaldığım söylenemez. svr'nin lysalpha serisinin yüz temizleme jeli buna bin basar.
effaclar temizleme jelini sabah ve gece kullandığım etkili siyah nokta önleyiciye sahip markadır. buna bağlı olarak uzun vadede sivilcelerde büyük azalma sağlıyor. eğer ki sivilceleriniz siyah noktalardan kaynaklanıyorsa bir ay kullanın. 40 50 lira arasında fiyatı var. biraz pahalı ama denemeye değer. kil maskesini de haftada iki kez bununla kombine ediyom. valla iş görür. kaç senedir illallah dedirtti kimyasallar. ama bu iyi geldi diyebilirim.

(bkz: kimyasala bulaşmıcan)
la roche posay'ın hafif soyucu toniği işe yarar. özellikle de akne tedavisi gördükten hemen sonra kullanılırsa.

deriyi hafif soyucu özelliğiyle akne sonucu oluşan kızarıklıkları giderme ve siyah nokta çıkan deliklerin küçülmesini sağlama gibi özellikleri vardır. diğer ürünlerini bilmem ama bu toniği iyidir. mavimtrak bir sıvıydı. hah ismi de la roche posay effaclar hatta, şimdi hatırladım.
göz altı morlukları için olan ürününü araştırmaktan göz altı morluklarımı arttıran dermatolojik ürün markası.

bu nedir kullanan var mıdır güzel midir ? tam isabet işe yaramasını beklemiyorum bu ürünlerin zaten de bir nebze açsa o bile yetecek.
Nemlendiricisi ve yüz yıkama jeli çok iyi olan marka.vichy le aynı firmanın ürünü.dermatologların da tavsiye ettiği markalar arasında.pahalı ama verdiğiniz parayı hak eden marka.
Effaclar serisinin komedojenik olduğunu düşünsem de, güneş koruyucularından memnun olduğumdur.
Effacler duo+ jel kullanmıştım. ilk başta sivilceyi çıkartıp sonradan kurutmuştu ve cilt kızarıklıgı , hafif sivilce lekesini falan alıp götürmüştü. Ama düzenli kullanmak lazım sabah akşam
Yuz yikama jeli bende asiri sivilce yapti 2 kere kullanip ablama verdim. Onun disinda goz alti jeli cok guzel nemlendiriyor. Aksam suruyorum sabaha kadar kaliyor neredeyse nemi. Ama emin olun effaclar duo abartilmis bir balondur. Paraniza yazik daha uygun fiyatli yikama urunleri var arastirin az.
Bugün effaclar yüz temizleme jeli ve toniğini aldığım, dermokolojik ürünleri bulunan marka...

Aşırı stres ve alkol nedeniyle sivilcem çıktı da :/
Güneş kremi alıcaksanız mutlaka eczaneden alın derim. La Roche Posay 50 faktörlü güneş kreminiz varsa güneş lekelerinden korkmayın derim. Ben fondöten olanını önermiyorum. Sade olanı alın bence. Dermapen işlemi yaptıranlar da işlemden sonra bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. ( Dermapen Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmaması çok önemli). Güneş kremini ne kadar düzenli kullanırsanız o kadar cildiniz canlı kalır yaşlanmanın önüne geçer.

(bkz: La Roche Posay)
(bkz: La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid)
görsel
Çok yağlı ve akneli cildiniz varsa effaclar jeli kullanmanızı öneririm. Cildin sebium dengesini sağlıyor.
Ancak cildiniz akneli ve nemsizse bu jeli kullanmamalısınız. Zira cildiniz gerim gerim geriliyor.

Kullandığım nemlendiricilerinden bahsedeyim biraz;

Hydreane legere: Normalden karmaya dönük bir cildiniz varsa kullanabilirsiniz. Cildiniz çok nemsiz değilse yeteri kadar nemlendiriyor. Özellikle yaz aylarında kullanmanızı tavsiye ederim.

Hydreane riche: kurudan çok kuruya dönük ciltler için diye belirtiliyor ama bence normal ciltler için daha uygun. Aman aman bir nemlendirmesi yok çünkü.
Nemlendirici kremleri güzel olan marka.Güneş kreminde solanteyi tavsiye ederim.
Hassas ciltlerin bakımı zordur. Her mevsim ekstra bakım ve özen ister. Kızarıklık, kuruluk, sorunları havaların soğumasıyla cilt nemini kaybeder.
La Roche Posay Toleriane serisi hassas ciltler için özel olarak üretilen bir seri cildi 48 saat nemlendirirken dış etkenlere karşı da korur. Yapısıyla cildi rahatlatma yatıştırma özelliği var. Göz çevresi içinde uygun bir krem. Aman dikkat bu kış aylarında cilt kuruluğu kırışıklığa neden olur. Cildinizi bol bol nemlendirin.

görsel

(bkz: La Roche Posay Toleriane Serisi)
Kullanıyorum şuan yüzümde var hatta. Güzel ama bu kremin fiyatının 105tl olduğunu duyunca tanışma paketini aldım 44 TL ye.
Markanın yakın zamanda çok övgüsünü duydum ben de bundan sebeple arastırmaya başladım, byaz tenli ve hassas cilt problemi yaşadığı için yorumları okumaya denemiş olanlara sorular sormaya başladım, tabi sebebi biraz pahalı bir ürün olduğu için boşa para verip bir de memnun kalmadan ayrılmak istemedim, o yüzden önce deneme kitini aldım ama yani gayet başarılı bir ürün. temizleyicisi cildimkurutmadi.nemlendirisi orta düzeyde nemlendiriyor.genel olarak beğendim. tavsiye ederim (bkz: la roche toleriane Temizleyici Jel) (bkz: la roche toleriane Sensitive Krem).
Ürün mükemmel daha önce de kullanmıştım cilde gerçek temizlik hissini veriyor. Kokusu bebek gibi ve yumuşacık his bırakıyor. Temizledikten sonra mutlaka nemlendirmek gerekiyor çünkü kurutuyor. (bkz: La Roche-Posay Effaclar Gel)
Yüz yıkamasını kullanmaya başladım, hassas ve kuru bir cildim olduğu için tercih ettim. Ürün açıklamasında belirtildiği gibi cildi kurutmuyor, germiyor fakat köpürmüyor olması sizi yanıltmasın çünkü bu ürünler köpürtmeden temizlik sağlıyor. Kullanmaya çok uzun yıllar devam edeceğim.. (bkz: La Roche-Posay Toleriane Caring Wash)img:#1986985)
yakın zamanda onarıcı bakım kremini aldım, kullanmaya başladım, cilt tonunu esıtleyen pırıl pırıl gosteren bir güneş kremı mutlaka deneyın (bkz: la roche-posay cicaplast baume b5 spf50 - onarıcı bakım kremi)