ateistlerin ekşi sözlük, itü sözlük, uludağ sözlük gibi bilumum sanal platformlarda islamiyet, kuran, hz. muhammed, kutsal değerler, inananlar hakkında atıp tutmaları, bu değerlere hakaret etmeleri, içlerindeki kini dışarı vurmalarıdır. tabi takma adlar altında, gerçek kimliklerini açığa vurmamanın verdiği cesaret ile yapabilirler bunları. ne var ki gerçek hayatta, gerçek insanlar arasında kesinlikle bu düşüncelerini, fikirlerini dile getiremezler, kedi gibi olurlar. "ben de müslümanım, ben de evimde namazımı kılıyorum, zekatımı veriyorum" diyerek takiyye yaparlar, samimi değillerdir çünkü.
(bkz: tespit budur) (bkz: bu bir tespittir)
ateizm bir ırk yada kişi değildir. bir kavramdır bu yüzden at avrat silah felsefesi ile sözlükte hz. ali kılıcı sallamaya gerek yoktur.
öncelikle insanları kendimize benzetme isteğinden vazgeçmemiz gerek. eğer kendimize benzetemiyorsakta onu ötekileştirmek , yapılan en büyük yanlışlardan biri.
bu yüzden inançlarla sınırlı kalıp inanmayan yahut inancında bazı konularda farklı düşünen insanlara ağzımızdan tükürükler saçarak bişeyler aşılayamayız.
bütün ateistler deistler agnostikleri hava atmak için kız tavlamak için bunlara inandığını söyleyen pespayeler gibide olamayız.
bu yüzden insanların inançları , neye inandıklarını bilmeden "işte benim amcamın oğlunun bi arkadaşı" mantığı ile koca bir inanç sistemini , yahut inançsızlık sistemini götümüzden eleştiremeyiz.
Ateistlik aslında ateistlerin kendine verdiği bir isim değildir, sistem ve düzen onlara bu ismi vermiştir, onları ateist diyerek toplumdan soyutlamış, bir kalıba sokmuştur, ancak bu kalıp onların hiç umrunda değildir, allaha ya da dinlere inanmayan bir insan zaten bunu gerçek anlamda dile getirmez orda burda söylemez, tıpkı gerçek anlamda dinini yaşayan insan gibi,herkesin inancı kendine deyip köşesine çekilir, kimseye inancı için saldırmaz, bu bahsettiğim özellikler Aziz Nesin gibi insanlar içindir.Orda burda inancını ya da inançsızlığını farklı olma amacı taşıyıp orda burda konuşuyorsa, kendinden farklı düşüneni yargılıyorsa ne olursa olsun her zaman kalıp adamı olacaktır, gerçekten ideolojisini yaşayan insanın bu başlıkta olduğu gibi tahrikle saldırı ile işi olmaz, gerçek anlamda bir ateist bu başlığı okuyunca bu başlığı açana sadece ne kadar zavallı olduğu için, ortalığı karıştırmak için açtığı bilerek güler, yorum yazma gereğinde bile bulunmaz, hep komunist-faşist, solcu-sağcı, dinci-ateist, türk-kürt diyerek bu ülkeyi ayırmaya çalıştılar bunun farkında olmayan koyun beyinliler ise, ayrımcılık ve aşağılama kokan bu başlıkları açmaya devam ettiler. Duyarlı gençler olarak bu oyunlara gelmediğimiz derecede bu ülkenin önünü açabiliriz, sorgulamayı, düşünmeyi bilmeyen beyinleri açtığı başlıklar altında birbirimizi yiyerek değil.
dışardaki mahalle baskısının bir yansımasıdır. bu ülkede düşünce özgürlüğünün var olduğunu iddia eden ancak kendi fikri dışında hiç bir düşünceye saygısı olmayanların açmazını gösteren bir durumdur.
dindar kişiler genelikle şiddet eğilimli oldukları için ateistlerin sözlükte efelenmeleri çok da anormal bir durum değildir.cami önüne çıkıp ben ateistimmmm leyyn! diye bağıran bir ateist, zaten ateist olmaktan çok salak bir bünye olmasıyla dikkat çeker.ayrıca ateistler düşünen, sorgulayan, sorgusuz ve haksız itaati rededen zihniyetler olduğu için sözlük ortamında efelenmek değil de kalemlerini ve beyinlerini konuşturmak için fırsat bulmaları demek daha doğru olur.sokakta olsalar yumruklarını konuştaracak inananlara maruz kalacaklar çünkü.ateistlerin sözlük ortamında efelenmeleri yerine yobazların sözlük ortamında, kendi inancının dışındaki düşüncelere saldıramamaları desek daha yerinde olur sanırım.
daima linç etmeye hazır, "biri çıkıp inançla ilgili düşündüğümden farklı bi şey söylese de kaavedeki arkadaşları toplayıp hep beraber siksek" diye kafasından geçiren binlerce kişi dışarıda beklerken normal olandır sözlük ortamlarında daha rahat konuşabilmeleri. bilirler ki daha düne kadar özgürlüğün ö'sünden habersiz binlerce dallama, yeni öğrendikleri din ve vicdan özgürlüğü, demokrasi kelimelerini kıçından anlayıp "istediğim kişiyi kanırta kanırta imana getirmeye hakkım var kardeşim" şekline bürümüştür. yeri gelir canlı canlı insanları yakarlar inanç özgürlükleri uğruna, yeri gelir evleri tek tek işaretleyip topluca saldırırlar sopalarla silahlarla. bunu bilen kişidir.
(bkz: eline şişe alanın efe olması)
(bkz: efe rakı)
(bkz: yeşil efe)
ateistler genelde eglencelerine duskun, bol icen, bol cosan insanlar olduklarindan dolayi is yapmayi, islerine vakit ayirmayi, ders yapmayi pek sevmezler, disarida alamadiklari basariyi artik evleri gibi gordukleri sozluk ortaminda begenilerek, okunarak, kendilerini ispatlayarak bir seyleri kompanse etme cabalarinda olmalarindan dolayi olusan durumdur.
(bkz: ateistlerin eğlence düşkünü olmaları)
(bkz: anam coştu bunlar)
ona ateist diye isim takanların suçu olandır.
bu homoseksüele ibne demekle aynı şeydir.
e diyeceksiniz homoseksüel ibne değil mi zaten?
size göre anlamsız bir hareket yapan bir insana "aklın nerde senin şaşkın?" demekle, "akılsız mısın sen?" demek arasında ne kadar fark var ama anlamlar aynıysa, böyle keskin ve çirkin kelimelerle insanları sınıflandırmak da bu duruma yol açacaktır. önce saygılı olmayı öğreneceğiz, sonra saygı duymayı örnek göstereceğiz. bir şeylere örnek insanlar olmadan saygı görmeyi beklemek yanlış. ibne dedikleriniz gibi ateist dedikleriniz de babalanır böyle olursa tabii. yoksa onların çoğu sessiz sakin inandıkları doğrultuda yaşamaya devam ediyorlar. onları tahrik etmek, ayrımcılığın doğuracağı anlamsız nefret dışında hiçbir şey getirmeyecektir insanlara. biraz relaks olalım beyler, hanımlar. sosyal hayat bu kadar mı gerdi sizi herkese kıl kapıyor, eleştirmeye yer arıyorsunuz? (bkz: kıllanan adam) sonunuzu böyle görüyorum.
sakin ol şampiyon.
müslümanların gerçekte efenlenmeleri kadar kötü bir durumdur.
m'apsınlar panpa? ellerine satır alıp adam mı doğrasınlar? ev mi yaksınlar? sadece fikirlerini, düşüncelerini konuşturmak için şiddetten uzak duran insanların eleştirilmesi ne yavşakca bir tutum.
ileri demokratların fikirle hakkından gelemediklerine diş göstermek için açtıkları başlıktır. kendilerine eski bir anadolu deyişini hatırlatmak isterim ;

"el yumruğunu yemeyen, kendininkini balyoz sanırmış"
Ateistler yapı itibariyle zaten artistlik peşinde olan insan müsveddeleridir. Bu dünyanın tadını çıkarmalarını tavsiye ederim zira ebedi hayatta kendilerini çetin bir azap beklemektedir.
fikirlerini gerçek hayatta açık açık ifade ederse ağzının yüzünün dağıtılacağını bilen ateistlerin sanal alemi tercih etmesi mantıklıdır. ha gaza gelip hakarate varan şeyler demişlerse ayıp etmişlerdir.

not:ateistim beyler
"biz hoşgörü dinindeniz" diyenlerin baskısı yüzündendir.
Ateist ile troll farkını iyi ayırt etmek gerekir. Din ile ilgili tartışmalarda dini bilgilerin sorgulanması gerektiğini söyleyen, ana bacı küfrettiğiniz adam ateisttir. "Hz. Muhammed'in sübyancı, medeniyetsiz ve yahudi olması" başlığını açan ve ana bacı küfrettiğiniz adam troll'dür.