bugün

tanım : milletimizi sebepsiz yere gaza getiren şeydir.

atatürk time dergisine kapak olduğunda -ki 2 kere kapak olmuştur- tatlı su kemalistlerimizin sandığı gibi yerlere göklere sığdırılamayarak övülüp pohpohlanmamıştır. 1923 tarihindeki ilk kapak olma mevzuunda dergi atatürk hakkında bazı bilgiler verdikten sonra onun yahudi olmadığı bilgisini de vermiştir.

ancak 1927 tarihli ikinci kapak olma mevzuunda ise işler biraz değişmiş, dergi atatürk'ten bu sefer "diktatör" olarak bahsetmiş mussolini ile karşılaştırmıştır. bütün bunlardan mütevellit atatürk time dergisine kapak oldu diye sevinen pıtırcıkların sevindirik oldukları şeyi birazcık araştırsalar bu durumun aslında o kadar da sevinilecek bir durum olmadığını anlayabileceklerini umut ediyorum, bekliyorum, arzuluyorum, ohhşş...

Edit : durun vurmayın lan, öldüm artık. *
alakasız çağrışım:

(bkz: pastadan çıkan atatürk)

hala gülüyorum ya hu.
time dergisinin atatürk ü anlayamayanlara kapak olmasıdır.
(bkz: atatürk diktatördü iddiası)
billboard'a kapak olmasından iyidir.
atatürk her zaman atatürk dür elin durduk yere bayıldığımız ve bizle ilgili herşey de çıldırdığmz altı üstü kuşe kağıt dergiye kapak resmi olmasından başka birşey değildir... atatürk ü kapak yapacaklarına pkk ya giden maddi yardımı konu alsınlar dedirten olaydır...biz atatürk'ümüzü göklere çıkarırız siz elleşmeyin dedirtendir....
time dergisine bir, kalanlara iki olsun yahu... nedir bu kadar ayyuka çıkarılacak?
atatürk vatan, millet düşmanı işbirlikçilerin ağababalarını bile önce kapak etmiş, sonra köpek etmiş ya.

daha ne yani? ne?

güneş balçıkla sıvanmaz.

parlayacak o güneş.

siz bunu ''hala'' anlamadınız mı? hala bide.

adama gülerler güzel kardeşim.
atatürk'ün time'a kapak olması hem emperyalistlere, hem de emrindeki lokal dincilere kapak olması nedeniyleydi. zira avrupalıların formülü şuydu: "padişahı/halifeyi satın alırız, gerzek araplar da buna uyar." ama burası arabistan değildi ve ruhban emirlerinden daha önemli olan özgür adamın haysiyetiydi. satılık padişah ait olduğu gavur ellerinde gömüldü, torunları da ergenekon ayağına anıtkabiri kazamadı mazallah allah çarpar diye.
(#3109303)
savaş kazanmayı bi halt sanan, delilerin sevineceği olaydır efenim.

hala kuzu kuzu, ölmeden bu dünyada ilerleyemeyeceğini düşünüyor. büyüyünce koyun olacaksın demedi deme, dünya senin, herkesin..

ve bu entrynin sonunda bana yaftalayacağın; "romantik" kavramından da dayanaksız bir sistemin kölesisin, yazık, uyuşuk olduğun için çaba da sarfedemezsin. ye sen ye!
geçenlerde orjial nüsha 7500 liraya satılmıştır...
mehmet ali ağca'da kapak olmuştur.

ve evet ismet inönü de. hala övünüyor musunuz bununla sapkın kemalistler ?
ölüsünden bile korkanların irdelemeye kalktıkları time dergisi kapakları olmuştur. onun ölüsünden, takipçilerinin dirisinden korkuyorlar iliklerine kadar. haklı bu sinsi korkak takiyyeci kafile, korksun bu badem bıyıklılar, o beğenmediğiniz
atatürk kurtuluş savaşı'nı kazandı bir avuç askeri ile, sizin gibi kıçı bokluların ortaya çıkacağını mı düşünemedi sanıyorsunuz. günü gelsin bu ülke insanının tükürükleriyle boğulursunuz.
kimbilir belki yarın, belki yarından da yakın!
kapak olmasından ziyade içeriği önemlidir.ilginçtir ki kapak olduğu dergi'nin sahibinin ülkesini eze eze yenmiş bir devlet adamından bahsediyoruz. ve bu dergi ne bir haftasonu dergisidir ne çizgi romandır ne de formula 1 dergisidir.
http://www.time.com/time/...,16641,1101230324,00.html

80 days that changed the world anketinde ilk sıra 29 ekim 1923'e aittir.
http://www.time.com/time/80days/index.html

atatürk'ü yok etmek isteyenlerin bu ve bunlara benzer eserleri de yok etmesi gerekicek galiba.
rte kapak olsa sol ve laik cenahta emperyalistlere uşaklık ettiği için böyle oldu yorumlarına neden olacak durum.
(bkz: rte nin time dergisine kapak olması)
time falan anlamam ama... zamanında türk bayrağını selamlayarak burdan giden işgal kuvvetlerine fena kapak olmuştur.
atatürk'ün 1923 yılında time dergisine kapak olması, o günlerde bir ingiliz gazetesinde onun hakkında çıkan "ispanyol yahudisi" şeklindeki haber vesiilesiyledir. time bu haberi şiddetle yalanlamış ve atatürk'ün bir türk olduğunu belirtmiştir. haberin ana konusu budur... (bilgi notu)
kendi içinde ayrılmışlığın, ötekileştirilmişliğin, en doğru benim tarafımdır diğeri pis kakadırcıları sevindiren haberdir. sevinin tabi hoş güzel şeyler bunlar.

olay ne anlamadım? atatürk varken beni kapak yapacak değiller ya. komik olan ve yıllardır farkında olmadan alttan alttan r.t.erdoğan'ı da, m.f.gülen'i de atatürkle aynı kefeye koyuyor, aynı ölçüde değerlendiriyorsunuz ya ben o'na gülüyorum asıl.

atatürk çatal bıçakla tavuk yerken resmi bulunur hopppp hemen yanına r.t.erdoğan'ın elle tavuk yerken ki görüntüsü yapıştırılır. yobazın teki haşemayla denize girer atatürk'ün mayolu fotoları yayınlanır.

atanıza en büyük ölçüm değersizliğini siz yapıyorsunuz tehlikenin farkıda mısınız?

bu arada ee hacı senin o hiç sevmediğin hatta gördüğün yerde lanet okuduğun m.f. gülen'i de Reuters haber ajansı, New York Times gazetesi, Le Monde gazetesi, Time dergisi, The Economist dergisi ve Foreign Policy dergisi kapak yaptı buna ne diyecen?

şimdi nurcular da çıkıp eeee senin atan çıktı da benim atam çıkmadı mı derse ne diyeceksin?

diğerleri için;

(bkz: ismet inönü)
(bkz: Şükrü Saraçoğlu)
(bkz: Adnan Menderes)
(bkz: Mehmet Ali Ağca)
(bkz: Naim Süleymanoğlu)
(bkz: Mine Karakaş)
rte fanatiği yazarın açtığı başlıktır.cehalet işte.öle birşey yoktur efendim.atatürk yüzyılın dahisi lideri olduğu için time da kapak olmuştur.bunu bilmeyenler araştırsın.bilmediğiniz konularda konuşmayınız.ve lütfen rte le adnan mendereste kapak oldu falanca dergide çıktı diyerek atatürkle yarıştırmayınız.biri ülkeyi baştan yarattığı için diğerlerise ülkeyi sattığı için kapak olmuşlardır.açında yabancı basının yorumlarını biraz okuyun kim kim hakkında ne diyor...kanal d den show dan bilmemnereden duyduklarınızı satmayın.gidinde bir yabancı basını okuyun da görün gerçekleri...saplanmışsınız bir cehalet bataklığına oradan atatürk'e laf atıyorsunuz.siz kimsiniz ki arkadaşım? ne yaptınız bugüne kadar birisi için? kendinden başkası için bişey yaptın mı? insanların için kelleni ortaya koydun mu? bunları bir düşün bakalım...
atatürk'ün time'a kapak olması bizi ilgilendirmez, hele ki o dergide atatürk hakkında iyi mi yazılmış kötü mü yazılmış bununla hiç ilgilenmeyiz.
vay efendim atatürk'e methiyeler dökmüşler görün olan pis yobazlar elin gavuru bile nasıl seviyo atatürk'ü demeyiz ya da tam tersi olsa amına koduum ecnebileri ne anlarlar atatürk'ten kötülerler tabi diye düşünmeyiz.

biz sadece şunu biliriz ki ulu önder atatürk'ün yaptıkları dünyaya kapak olmuştur. biz bunu bilir bunu söyleriz üzerinde de fazlaca tartışmayız.
cehalet bataklığına saplanmışsınız, atatürk'e laf atıyorsunuz. siz kimsiniz ki arkadaşım? ne yaptınız bugüne kadar birisi için? kendinden başkası için bişey yaptın mı? insanların için kelleni ortaya koydun mu?dan ziyade yıllardır bu kesim türkiye için ne yapmıştır bunu araştırmak lazımdır. sahiden ne yaptınız yıllardır bu ülke için?

kaldı ki siz kimsiniz arkadaşım? ne zamandır biz siz olduk?

sırf atatürk'ü eleştirici yayın yapıyor diye bu ülkede site yasaklanıyor senin haberin var mı? eee hani özgürdün sen? hani bu ülke cumhuriyetten bu yana kurtulmuştu da paçalarından sapır sapır hakların akıyordu senin? hangisini seçersen seç ama yeterki baskı altında kalmadan kendin seçti?

sırf ineğin teki atatürk heykeline boynuz attı diye "bu ineği keselim, atamıza saygısızlıkdır bu" diyen kesim çıktığında o zaman nerdeydin sen? yine aynı guruh kurban bayramında yaşananlara hayvan katliamı derken sagduyun nerdeydi? atatürk'ün heykelini 1.68 yaptılar diye (ki 1.68dir boyu) "bu atama saygısızlıktır atam bu kadar kısa değildir" diyen laik dostum napolyona küfür mü etti sence? atam heybetli gözüksün diye heykellerinde yüzünü görecem diye senelerce başımız ensemize yapıştırdıklarında biri çıkıp "atayı olduğundan iri göstermek kendisine yapılan saygısızlıktır asıl" diyemedi neden? 3. sınıf ülkelerin anayasasında olan kişiyi koruma kanunu olabilir miydi sebebi?

yetmedi adamı pop ikonu yaptınız. imzasını dövme olarak sol gögsünüz üzerinde taşındınız. ki o adam size hiç bi manevi doğma bırakmamışken! atan sana, seçme ve seçilme hakkı verdiğinde, sen, seçilmiş olanı yerin dibine sokarken nerdeydi ataya olan inancınız bağlılığınız?

bu ülke facebook sayfalarında atatürk fotoğrafları yayınlamayla kurtulamaz ne yazık ki canımıniçi. hele hele atatürk'ün senin açından özeti, 1881 yılında doğdu atam, sarı saçlım, mavi gözlümden ibarette değil. ben burda konuşuyorum ama sesimi duyan var mı?

altına sen yine anandan doğardın ama
baban kim olurdu bilmezdin şerefsiz yazmadılarsa vallahi saylamıyacagım kapak! kapak olmuş kimilerine!!! eheheh.
sadece dergiye kapak olmadığını öğrendiğimiz olay.
Atatürk dünyaya kapak olmuş ve olucak bir liderdir .time da neymiş dedirten he de.
eğer time dergisine kapak olmak önemli ise hümeyni denen iranlı adam 5-6 defa kapak olmuş. görsel görsel görsel görsel görsel
kenan evren de newsweek'e kapak olarak çok büyük lider olduğunu dünyaya kapak etmiştir. görsel
yani atatürk time dergisinden bağımsız olarak büyük adamdır. time dergisi kim kardeşim, amerikalı bir yayın kuruluşu sadece.
şaşırmayan olay. asıl mesaj görselde.

görsel