bugün

esas başlık : " Atatürk, hem Kurtuluş Savaşı'nı yapmış, hem de iki kadını idare etmiş."

http://www.milliyet.com.t...07/10/18/son/sonyas10.asp

Atatürk'ü 'bir kadın idare edicisi' olarak algılamak ne kadar doğru a dostlar..
Program sunacak kişilere önce tarih bilgisi verilmesini teklif ediyorum.
Kabul edenler ? etmeyenler ? kabul edilmiştir.
(bkz: aptal sari$in)
(bkz: seray sever)

duzenleme: eksi oy veren aptal sari$inlardan ozur diliyorum.*
(bkz: saygısızlık yapılmayacak insanlar)
atatürk'ün ne kadar çapkın olduğunun göstergesidir. Yakışır.

edit : laikler ve atatürkçüler yoğun bir şekilde eksilemişler... onlara, dişlerimi göstere göstere ve pis pis sırıtıyorum.
atatürk'ün kendi kararıdır.
yorumsuz yorum;

--spoiler--
Bu kadinin zekasi...

1 IQ daha az olsa fotosentez yapacak.

[17:07 - AtticusFinch] yazarın tüm yorumları
--spoiler--
okuyucu yorumlarından bir tanesi

--spoiler--
Bu kadının * zekası 1 IQ daha az olsa fotosentez yapacak.
--spoiler--
(bkz: doğru söze ne denir)
(bkz: aaa atatürk sevişiyor muydu lan)*
islam dinine uygun davranmıştır:

''hanımlarından dilediğinin yanında kalma sırasını erteler, dilediğini de öne alabilirsin. sırasını ertelediklerinden arzuladıkların olursa onlara dönmende de sana bir sakınca yoktur. böyle yapman, onları mutlu etmen, üzülmemelerini sağlaman ve kendilerine verdiklerinle hepsinin razı olmaları için daha uygundur. allah sizin kalplerinizde olanı bilir. allah her şeyi bilir ve son derece yumuşak davranır''

(ahzab suresi 51.ayet)
kendine bilmez kisinin "aptal" bile demem o kelimeye hakaret olur, gaflarından birisi.
(bkz: bir idareci olarak atatürk)
sadece 2 ise, gözümde daha da degerlendi. Düsünsene o kadar yakisiklisin, o kadar kadin pesinde, ve tüm dunya erkeklerine bin basacak bi karizmaya sahipsin... Olsa ne olur, vatan kurtarmak gibi önemli bir görevi üstlendi diye özel hayati olmayacak mi. Ki ne şekilde olduğu bizi alakadar etmez. Neden izini birakabilmiş insanlarin yaptiklari ile değilde özelleri ile ilgilenilir hic anlamam...
seray severden bir inci , ardından birde ;Latife Hanımın Atatürkün eşi, Fikriye Hanımın ise ona âşık bir kadın olduğunu yeni öğrendim'' demiş.
birde bu hanım kızımız boğaziçi mezunuyum diye ortalarda dolaşır durur al birde burdan yak şimdi.
atatürk'ü kötülemek, atamızı sevenlerin beyinlerini yıkamak için söylenen bir çeşit hurafe. doğru bile olsa " size ne! başkalarının özel yaşamlarıyla ilgilenmektense, yaptıklarına ve fikirleriyle meşgul olun" diye cevap vermek gerekir.
ataturk'un de bir insan oldugunu unutmamamizi hatirlatan haberdir. her insan hata yapabilir. basarili bir komutan ve devlet adami diye ozel hayatinda ayni basariyi gostermesini beklememiz sacmaliktir. ataturk'un putlastirildigini dusunen zihniyetlerin "ataturk cok buyuk hata yapmis zamaninda bakin tanriniz ne yapmis" demeleridir aslinda. unutulan bir sey vardir: ataturk genclerinin tanri ile ataturk'u ayirt edebildigidir.
seray sever denen zeki(!) sarışının sarfettiği gerzekçe cümle.
(bkz: idare edemem anne)
baktı kaset tutmadı en iyisi başka bir şeye bulaşmak diye planlamıştır seray sever teyze sonra da önümüze gaf yaptı diye sürmüşlerdir.
ulan kadın sizin gibiler yüzünden hem kadınlar hemde sarışınlara yazık oluyor boşaltın şu piyasayı diye tepki verdirten olgunluğu geçirmiş kadındır. *
bir benzeri için; (bkz: aysun kayacı)
Atamızın nedense ingiliz'i, yunan'ı, fransız'ı vs. nasıl döt ettiği, enkazdan nasıl bir ülke yarattığı değil de, yok içki içermiş, yok sirozdan ölmüş, yok iki kadını idare edermiş gibi hedelerle onu aklınca küçültmeye çalışan, badem beyinlilerin sıkça kulandığı cümledir. insanın içinden 'bana ne kardeşim iki kadını idare etmiş, keşke beş taneyi idare etseydi, yakışır .' diyesi gelir.