bugün

yaman isimli cocugun komik feryadi.

http://www.youtube.com/watch?v=jCJ5sUAcK2E
oscarlık hareketin sloganıdır.
bunu youtube'e koyanın anne olup olmadığını sorgulatan video. aferin lan hep böyle maymun yap çocuğunu, hatta tasmayla gezdir, kokona arkadaşlarınla bakıp bakıp gülersiniz ilerde.

edit: niye kötülüyonuz ki lan yalan mı? alaaalaa!
(bkz: hepimiz yamanız)
ağzının üstüne sumsuğu yapıştırıp öle ağlanmaz böyle ağlanır diye devam niteliğinde filmi çekilesi yaman adlı veledin şamar manyağı olmadan önceki son sözleridir.
yaman'ın annesi: hayır yaman aç yatcaksın. o şekerle artık idare edersin gece.
yaman: idare edemem anne, idare edemeğmm böğühühühü.

şimdi olaylara farklı açılardan bakarak yaklaşalım:

1- yaman adlı veledin annesinin videonun geri kalanındaki performansı ne olurdu?

+ yamancım idare etmesini vura vura öğreneceksin yavrucum.
- ühühühü anne bıak kafamı yaa idare edemeeğğmm
+ dur şöle kafanı arka kapının arasına yerleştirelimmm.
[ pat! çat! küt! ]
- öööğğaaaa
+ bak yamancım; kafandan akan pekmez ile kalpli şekerin çok uyumlu oldu. idare edersin artık!
- ııı..ııı..

2- yaman adlı veledin babası konuşmaya katılsaydı ne olurdu?

- hanım bebemiz aç mı kalsın!!! hırsız mı olsun!! sen bunu mu istiyon lağğ?!?!
+ ama bey idare et sende!
- idare edemem hanım idare edemem !
[ çötahnk!!! ]
+ bu tokatla idare edemem bey idare edemem.
- al sana!!! (bkz: jandarma tekmesi)

3- yaman adlı velet olalım?

- ...

yok lan olmuyor ... yaman olunmaz doğulur. bu ne ya... pisoğlupiskopatmış bu yamanın annesi! öeh!
konu aynı fakat oyuncular değişik tipi için buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=GcljWY7sHUM&NR=1
(bkz: o çocuk bendim)
şimdi ben kendi aileme baktım bir an ve üzüldüm. babama böyle bir şey demiş olsaydım ben ağzıma sıçardı kesin.
-lan bakkala git ekmek al hadi
*bakkala gidemem baba bakkala gidemem
-senin azına yüzüne sıçarım bokun evladı.[kendine mi hakaret bana mı orası da meçhul]

vay be. neler oluyor neler.
bu çocuğun feryadı içimi parçalıyor be sözlük. idare edemez işte niye üstüne gidiyon annesi, bende ağlıcam şimdi.
iki çift lafla türkiyenin en sevimli, abidik gubidik ve de isyankar çocuğu haline gelmiş yamanın yarattığı dillere pelesenk olmuş sözcük öbeği. ayrıca küçücük yaman içimizdeki birikmişliklere ve bastırılmış asi ruhlarımıza tercüman olur ve koca koca insanları yarattığı ekolle peşinden sürükler. idare edemem anne! idare edemem!
örnek anne ve babanın örnek çocuğu.

not: bilinçsizce anne yada baba olmak istiyenlere yetiştirebilecekleri "şeylerden" örnek.

örnek:

- ben size ne yaptım da beni istemiyorsunuz.
+ yavrum gece 10 oldu, annen baban seni merak eder.
-ben sizinle yatıcam. üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
arabadan inilir ya sabır çekilir.
yaklaşık 1 yıldır içimden tekrar ettiğim bir haykırış. üstelik ne kahramanımız kadar şanslı ne de onun kadar şımarığım.
içeri girdiğimde karşılaştığım soğuk mutfakla, dişim ağrıdığında gece ağlayacak bir omuz olmadan, küçükken top oynayıp üşüttüğümde yediğim azarlar yokken, senin yerine taşın biriyle konuşurken üstelik sessiz, her götüm sıkıştığında yüzün yerine istanbulun gökyüzüne bakarken üstelik gri, ve o cılız evladın o çok istediğin şekilde takım elbise giyerken üstelik tombullaşıp penguene dönen, aynı zamanda hayat karşısında iyice cılızlaşan evladınken...
idare edemem anne, idare edemem.
neden bilmiyorum ama izlediğimde ağzına bi tane çarpasım gelmişti. şahsen bizzat kendim o küçük çocuğun annesi olsam hayatta youtube a öyle bi vidyo koymazdım. gereksiz anlamsız saçma bişey. *
5 yaşında...
anne-yamann,o şeker bugünkü son yemeğin,idare et !!!
yaman-idare edemem annee,idareee e-deee-memmmm !!!!

ilkokulda...
öğretmen-evett yavrucaklarım,bugünkü ödevleriniz bu kadar,idare edin bunlarla ehe
yaman-idare edemem örtmen idare edememmm !!!
(bütün sınıf;dalın şerefsize) (bkz: yeter artık vurmayın adam öldü) (bkz: vurun lan vurun ölmemiş)

yamanın ilk dişi düşer,ve diş perisinin gelmesi için,dişini yastığının altına koyar...
(ve geceleyin diş perimiz gelir)
diş perisi-al bakalımm,küçük yamancıkk,bu 2 dolarla kendine şeker alırsınn
(yaman uyanır..)-noluo ulannn,aa para mı koydun yastığımın altına çok teşekkürler..haa 2 dolar mıı??bu nee lann bu ne lann(aynı anda diş perisinin saçlarını kavrar)ulan kaltakkk...
diş perisi-aahh,ahh bırak beni,bununla idare et nolur
yaman-idare edememm bee idaree edememm,bileziklerini vereceksin bana çabukk!!!anneee sende benim emanetimi getir...
anne-hayır yaman bu gece aç yatacaksınn!
yaman-ulan karı takıldı yıllardan beri be,aneeeaaaaaaaaa.......

lisede...
ceren-ayyy,ohhh,uffff,tamam yamann daha ileri gitme lütfen
yaman-hadi biraz daha ileriye gidelim,sonra durucaz söz
ceren-hadi ama yamann çok ilerledik
yaman-peki aşkım sen nasıl istersen(daha ilk günden korkutmayalım kızı)(ilk günden???)
ceren giyinirken...
ceren-ehh sende artık bi süre böyle idare ed...
yaman-idareee edemmmm kardeşim idaree edememmmm
ceren-ne bağırıyosun be manyak,daha ilişkimizin ilk gününde
yaman-ilişkimizin ilk gününde yatağımda ne i.. o önemli değil idaree edememm biladerr yaaa hasbin....

küçük yaman büyür ve emekli olur...
emekli maaşı kuyruğunda...
veznedar-al beyamca maaşını tam 350 lira,güle güle kullan
yaşlı yaman-sağolasın kızım sağol,allah hayırlı kazançlar versin
veznedar-teşekkürler amca,evin yakın mı güvenliği çağırıyim seni bıraksınlar
yaşlı yaman-berhudar ol evladim
veznedar-hadi amca kendine iyi bak,paranıda idareli kullanabilirsin inşallah
yaşlı yaman-you talkin to me ha
veznedar-yok amca,paranı idareli kullan,idare et dedim...
yaşlı yaman-idare edemem efendi idare edememmm

(bkz: kimse bana korkak tavuk diyemez)
(bkz: ben bunu bugün gördüm)
edemem yaa edemem edemiyorum.
(bkz: o rus bu cocugu)
şirin mirin de olsa şımarık bir zengin çocuğunun feryadı işte. sonra da cipin kapısını açıp biniyor. idare edemez tabi bir şekerle.
http://www.idareedememanne.com/
Çok zeki bir yavrunun yürek parçalayan sözü.
mükemmel bir vurguyla "idare edemem anne" diye feryat eden minik yavru, idol. Horoz şekeri canavarı.
bir çocuğun anneye karşı en büyük isyanı. *
ağzı kırılası bir veledin isyankar tümcesidir.
işte uyuşturucu böyle birşey. bağımlı olduktan sonra anne manne tanımazsınız, idare edemem uleynn diye cığırırsınız mahallenin orta yerinde!

(bkz: tohumlaaaar fidana fidanlaaaar ağaca)
artist, artist olduğu kadar da şirin bir veledin feryadıdır. bir yerde haklıdır, karnı açmış çocuğun; şekerle mi doyacak annesi?