bugün

her sözü ayrı bir nasihat olan atamın
bence içinde bulundugumuz durumu en iyi anlatan sözü
'beni görmek behemehal yüzümü görmek demek değildir, benim düşüncelerimi anlayabiliyorsaniz kafidir.'
"Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."
"yurtta sulh, cihanda sulh." benim gözümde tartışmasız budur.
(bkz: hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir)
sözden ötedir, bizlere verilen bir görevdir.

--spoiler--
türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. mahkeme onu yargılayacaktır. yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

onu hapse atacaklar. yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. araya girişimde ve eylemimde haklıyım. eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

işte benim anladığım türk genci ve türk gençliği!
--spoiler--

mustafa kemal atatürk
bursa, 5 şubat 1933
Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir.
(bkz: hayatta en hakiki mürşit ilimdir)

Nedense "Atatürkçü" ayaklarına yatan çoğu üniversitelinin haberi yoktur bu sözden. Yazayım da, öğrenin bari.
bkz: ya istiklal ya ölüm!

bkz: Bizi yanlış yola sevk eden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. 1923 (Atatürk’ün S.D. II, S. 127)
türk, övün, çalış, güven.
--spoiler--
ben diktatör değilim. benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. evet bu doğrudur. benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim.

beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. doğuşumdaki tek olağanüstülük türk olarak dünyaya gelmemdir.

biz doğrudan doğruya millet severiz ve türk milliyetçisiyiz. cumhuriyetimizin dayanağı türk topluluğudur.

bizim dinimiz, milletimize hakir, miskin ve zelil olmayı tavsiye etmez. tam tersine allah da, peygamber de insanların ve milletlerin izzet ve şerefini korumalarını emrediyor.

ne mutlu türküm diyene!
--spoiler--
"ıngaaaaa"
iyi ki doğdun iyi ki var oldun atam...
Geldikleri gibi giderler!
atamızı bir tek sen anladın sende yanlış anladın.
ne mutlum türküm diyene.
biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir... m.k.atatürk
"Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır."

tabi söylemekle bitmez ama hiçbirisi basit bir cümle değildir, kendisini iyi tanımakta fayda var (hay canına yandığım). iyi tanımak derken öğretmeni kemal adını vermiş muhabbeti vs. değil. anladın sen onu
ne mutlu türküm diyene. nedeni ise biricik atamızın bu sözüyle sadece türk olarak doğanları değil kendini türk gibi hissedenlerden bahsetmektedir.
beni görmek demek sadece yüzümü görmek demek değildir,beni görmek demek mustafa pektemek.
Hatay için Sölyediği;

" 40 Asırlık Türk Yurdu Düşman Elinde Esir Kalamaz." M. Kemal Atatürk
"muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. "

(bkz: atatürk ün gençliğe hitabesi)
Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağım oldu. Kendimi hiçbir zaman Osmanlılığın telkin ettiği başka ulusları öven ve Türklüğü aşağı gören eksiklik duygusuna kaptırmadım.
"hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir."
"ıngaaaaa"
iyi ki doğdun iyi ki var oldun atam...
(null set, 28.05.2011 22:02)

bu ne lan böyle sevgi mi olur alkışlarla yaşıyoruma malzeme lan bunlar odun. iki nokta atmış bi de duygulanmış. hay aksiktir.

bak bi de bu var; ''bu ülke gökten inme sanılan kitaplara göre değil akla ve bilime uygun yönetilecektir''

buyrun kendi görüntü ve sesinden sekronu cuk oturmuş bir şekilde:
http://www.facebook.com/v...384189218311&comments

tamam da hajı inanan var inanmayan var tüm değer yargılarını tek rehber bildiği kurana göre belirleyen insanlar var.

senin saygın buysa devletinin insanlarına al benden sana saygı olarak nahhhh.

içiyorsa kendine diyeni sikerim bundan sonra o bize söylesin biz ona hiç bişi söylemeyelim.
benim naciz vücudum birgün toprak olcaktır.Salakmısınız zaten başka ne olabilirdiki.
geldikleri gibi giderler.