bugün

(bkz: yazar burada örnek vermeli)

edit: bu değerlendirmeyi yapan kişinin tarihi bilmediği gerçektir..

ülkedeki 1. 5 yıllık sanayi planı 1934 te hayata geçmiştir. 2. 5 yıllık sanayi planı ise 1936 da hayata geçirilmiştir.

bu dönemlerde yapılan araştırmalar ve gerekli bilgi birikim ve izlenilecek yol o dönemde emperyalizme karşı kafa tutan bir diğer devleti olan sscb den alınmıştır.

(bkz: okuyalım araştıralım tespit sıçmayalım)
(bkz: one minute)
(bkz: mavi marmara)
bu kelimeyi sarf eden ağız aslında en büyük yalanı söylemiş olur, saygısızlıktır.
(bkz: ben yazara yazar demem eğer yazar dolu yazmıyorsa)
Halkın çoğunluğunun istemediği devrimler gerçekleştirmesi. ayrıca açılan diğer partileri kapattırması. her ne kadar başarısızlıktan ziyade haksızlık olsa da...
(bkz: o değilde bursadan gol haberi mi var)
(bkz: 2 2 mi)
biz böyle düşünen götverenlere, amına koyduğumun amcığı gibi bir küfür öbeğiyle karşılık veriyoruz.
bi siktir git lan
--spoiler--
be hey dürzü

ne ararsin tanri ile aramda!...
sen kimsin ki orucumu sorarsin?
hakikaten gözün yoksa haramda
basi açiga niye türban sorarsin?

raki, sarap içiyorsam sana ne.
yoksa sana bir zararim, içerim.
ikimiz de gelsek kildan köprüye,
ben dürüstsem sarhosken de geçerim

esir iken mümkün müdür ibadet?
yatip kalkip atatürk'e dua et.
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soguyacak bu millet

isgaldeki hali sakin unutma.
atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
sen anandan yine çikardin amma
baban kimdi bilemezdin serefsiz.
--spoiler--
edit: imla
2.edit: umbrasword arkadaşıma şair uyarısı için teşekkür ediyorum.
(bkz: ananıda al git o zaman)
nutuk'u okumamış kişi söylemidir.
+ bir daha başlık açacak mısın lan !?

- yok abi ben nasibimi aldım.
küçücük insanların cümlesi...
pardon insan mı dedim?
sahibi yazar tarafından doğru düzgün açıklanmamış ve savnulamamış iddia. hoş savunulmaya kalkışılsa bile verilen örneklerin nereden çıkacağı belli şimdiden.
başta osmanlı imparatorluğu olmak üzere islam dünyasının tam bir çöküş içerisinde olduğu, islam dünyasında modernizm hareketlerinin başladığı ve fikir akımlarının son sürat devam ettiği ancak kimsenin halka meramını anlatamadığı bir dönemde öyle devrimler yapmıştır ki modernistler başta olmak üzere tüm dünyayı dumura uğratmıştır.
ne demek başarısız bir siyasetçiydi. üstelik siyaset zamanımıydı o zaman...
ülke adına atılan her adımda başarısızdı atatürk, her alanda, sadece politika değil.
boşuna dememişler balık hafızalı bir milletiz diye.
(bkz: babalar gibi satarım)
(bkz: ananızı da satarım)
sıfırdan koskoca bir devlet kurup yıllarca idare etmiş kişi için 'başarısız' denmesi durumu.
atatürk başarısız bir siyasetçi olması durumunda başbakanın ne olduğunu düşünemememe neden olan iddia.
sonuçta seçim kazanıp gelen bir lider değildir. bu yönden haklı bir tespit.
(bkz: atatürk ü sevmeyip türkiye de yaşayan şerefsizler)
sanirim ya bir SAKiRT in ya da bir HIRT in actigi baslik.

peki soruyorum.ataturk basarili degilse bu dunyada kim basarili?
her konuda başarılı olmak zorunda değildir.gerekli kısımlarda başarıyı yakalamasının bir sonucu olarak şimdi herkes kaba etini internetin karşısında yayıp yorum yapabilmektedir.
o zamanlar seçim şansı olsa halk kimi seçerdi? hangi amerikalıyı, hangi ingilizi, hangi yunanı kendine lider seçerdi söyleyebilir misiniz?

atatürk seçimle gelmedi diyenler; haksızlık * yapmış olurlar. Çünkü, eğer biz bugün bu ülkede rahatça, özgürce kendi dilimizi konuşabiliyorsak, ve bugün adımız türkiye ise biz bunu atatürk'e borçluyuzdur.

ata'ya başarız diyen marjinaller, bir düşünün o 'başarısız' adam olmasaydı haliniz ne olurdu?..

(bkz: laf atarken iki kere düşünmek)
dünya üzerinde mustafa kemal atatürk gelmiş geçmiş en büyük siyaset adamı olarak kabul edilir. ancak içimizdeki şakirtler bunu anlayamamakta ısrar ediyor. hitler bile hayranlık duymuş bir zamanlar.

(bkz: hitler in atatürk e hayranlık duyması)
bir de başlık öyle bir açılmış ki sanki ortada böyle bir gerçeklik var.sen dünya liderlerini dize getirten, sıfır ekonomiyle bile zamanın emperyalistlerine kafa tutan, kendi iktisadını kendi yapan, savaştan çıkmış bir ülkeyi vatan içinde ve dışında kalkındıran, askeri dehasını siyasetle birleştirip ülkeyi manda ve himayeye daha girmeden çıkartan, attığı her adımla ülkeyi toparlayan ve prestij kazandıran lidere yok seçimle gelmedi, yok iyi siyasetçi değildi dersen ve üstüne üstlük papağan gibi aynı şeyleri söylerken hiç bir şekilde savunmanı da yapamazsan geriye tek bir gerçeklik kalır: saçmaladığın.