Onu hiç görmedim ama her gün gördüğüm birinden uzaklaştıktan sonra tattığım özlem duygusunu tadıyorum ben onda.

(bkz: izindeyiz)
onun fikirlerini iyi özümseyip, icap ettiği gibi yaşamak, ileri görüşlülüğü çerçevesinde dostu düşmanı iyice anlamakla bir nebze de olsa hafifleyebilecek duygu.
(bkz: atatürk ölmedi yüreğimizde yaşıyor)
insan niye özler?
kişinin hissettiği uzaklık ve bunun getirdiği eksikliktir özlem duymasını sağlayan...
ve evet, ben mustafa kemal i her zerremde özlüyorum. baktığım her yerde o'ndan uzaklara düştüğümüzü gördükçe; o'nun fikrinden, o'nun düşüncesinden, o'nun idealinden, o'nun insan gibi insanlığından ne derece uzak olduğumuzu gördükçe; daha da acısı çoğumuzun bunun farkında bile olmadığını, farkında olanlarınsa miskinliğini gördükçe özlüyorum. O, bize bu kadar yakınken bu özleme yol açanın bizim o'ndan uzak duruşumuz, ona yakınlaşmak adına mücadele etmeyişimiz olduğunu gördükçe acı acı özlüyorum... sana yakın olmayı tüm kalbimle diliyorum atam, seni özlüyorum...
son zamanlarda sıkça hissedilen duygudur. sebepleri ortada. ne ben boşuna yazayım, ne de siz boşuna okuyun.

lakin, bu enrty'yi yazdıranlar utansın...
gün geçtikçe dahada kuvvetlenen bir özlemdir.
şu duyguda bu özleme eşlik eder; "atatürk ile omuz omuza savaşan, türkiye cumhuriyetini yaratan ve sahip çıkan türk insanını özlemek."
ne hale geldiğimizi gördükçe binlerce kişinin içini kaplayan özlem duygusu.
(bkz: hic tanimadigi birini ozlemek)
hiç görmediğin, ama çok iyi tanıdığın birini özlemek. bıraktığı miras için gözünü kırpmadan ölmeyi göze alacak kadar sevmek ve bu sevginin, insanların riyakarlıklarını gördükçe büyük bir özleme dönüşmesi.

(bkz: çok özlemek)
Uyan Atam,okadar çok şey varki yarım kalan ...
özlettirenlere inat, onun adını kötüye kullananlara rağmen hala varlığının hissettirilmesi sonucu gerçekleştirilen eylem.
kritik sahtekarlık. bişey de diyemezssin.
konu gazi olduğu için, peki diyip susuyorsun, karşındaki hacimsiz üfürmeye devam ediyor.
gözlerini özledim, bana bakışın içimi titretiyor paşam...diye üfürmeye devam ediyor.

yesinler seni, işe yaramaz.
ağır bir yalan.
ozlemek ironik belki benim icin. gormedigin kisiyi ozlemek zor olsa gerek herkese. peki kalanlar, idealleri, ilkeleri, inkilaplari, o nun zamaninda yasanmis duzen, saygi, birlik beraberlik, akillara zarar yukselis, sanayilesme, buyume, kulturel patlama, fotograflarda gordugumuz kadariyla bayanlardaki zerafet, genclerin, ogrencilerin gozundeki ates, halkin hepsinin guvenecegi arkasini dayayacagi bir dagin olmasi, bir basogretmen in varligi, baskomutan in verdigi cesaret...

iste bunlar ozletiyor ataturk u. yoksa kimse mavi gozlerine, sari saclarina duydugu hasreti soylemiyor ozledim diyerek. halk olarak arkamizi dayayacagimiz lideri ariyoruz . seni ve devrimlerini ozluyoruz.
(bkz: yıkın heykellerimi)
atatürk'ün katiyen istemeyeceği eylem.
normal insanın yaşaması gereken duygu.
ah be 10 yıl yaşayabilseydi keşke, kimbilir DAHA FARKLI BiR KONUMDA OLURDUK.
görsel
Fikir yapısını, liderliğini devrimlerini özlemektir.

1 Subay Şehit Oldu Diye menemen'i Yakın..diyen Mustafa Kemal'i ÖZLEDim.
devletimizin içinde bulunduğu hale bakınca akla hemen atatürk'ün gelmesi ve onun engin devlet adamlığı ve liderliğiyle bir zamanlar düşman işgalinden kurtulan memleketin günümüzde bir terör örgütünü bile çökertememesinden yakınılması dahilinde haklı olarak özlenmesidir.
1 şehit verildiğinde ''menemen'i yakın!'' diye haykıran dev adam, seni özlüyoruz. 26 şehitin umursanmadığı, ''kelle'' olarak nitelendirildiği bu dönemde yeni ''sen''lere ihtiyacımız var...
her türk gencinin, her türk askerinin içinden geçirdiği düşünce.

Hainleri sadece şehit olduğunda bambalayacak değil, nefes aldıklarında koca dağı başlarına yıkacak atamı özledim.

Mustafa Kemal i özledim.

http://www.youtube.com/watch?v=GcG2jBo-kTA
şerefin haysiyetin onurun çok ama çok arandığı bugunde dahada yoğunlaşan duygudur .
şu an bütün hücrelerimde hissettiğimdir. bir daha gelsen mavi gözlüm.
Allaha sığınamayanların tercihi.
Halbu ki putların ne size faydası var ne de kendilerine demişti, bir zamanlar hazreti peygamber.