bugün

yeni gençliğin ATAMIZDAN nefret etmesinin en önemli sebebi olan şeydir.

(bkz: bu kadar baskı olmazsa atatürk daha çok sevilir)
Aksine onu araştırmaya ve öğrenmeye iter bizi.
bağımsızlığını, var olmasını ve hatta atatürk'e saldırabilme özgürlüğü bulabilmesini ataturk'e borçlu olan toplumdur aynı zamanda.
burjuva basınının ve baskıcı çevrenin sonucudur. okullarda küçük yaşta kemalizm aşılanır. taraflı basın da bunu destekler. sonuç: kemalist bünyeler. * *

edit: yuhanzi! eksi yağmuru ! *

edit 2: en kötü 2. entry. *
Bi insan atasını , babasını nasıl sevmez. Düşündürücüdür.
10 kasım 1938'de gönderme yapılan toplumdaki yüzbinler zorla ağlatılmamıştır.
aklı başında birinin iyi ve kötüyü ayırmasında sorun olmayacağına göre ortada olmayan durumdur. sonuçta atatürk'e ne bembeyaz diyebiliriz ne de simsiyah. sonuçta o da bizim gibi bir insandır.
(bkz: yobazların mal olduğunun kanıtları)
dünyanın en büyük tabusu olan dini referans alanların aydınlanma karşıtlığını dışa vurum biçimi. türkiye nin yüzde 999 unun müslüman olması avuntusu nedir? yüzde bilmem kaçın içinde olma zorunluluğu değil mi, mahalle baskısının feriştahı değil mi?
antigua ve barbuda'dır . niye bilmiyorum ama atatürk'ü sevmek zorunda bırakılmışlardır . şimdi orda sevmeyeni dövüyorlar .
küba'da bile castro'yu sevmemek suç değilken türkiye'de böyle birşeyin suç olduğunu sanma gafletine kapılmak aklı selim bir beyin tarafından üretilmemiştir. mesela birazdan beni eksileyecek olan vatandaş sen sevmiyorsun diye başına ne gelebilir ki?

sizi bağımsız beyin olmakan uzaklaştıran atatürk değil; bu cümleyi kurmanızda katkısı olanlardır...
üzerinde yaşadığı toprağın kazanılmasın da, özgür, bağımsız bir vatanı olmasın da atatürk ün payının büyük olduğu gerçeğini gören kişilerin, böyle bir zorunluluğu olmaz.

ha, atatürk ün böyle bir payı yok diyenler olur, olanlarında tarih bilgisinden şüphe ederim, şüphe etmekten öte de geçerim yaaaa, yeri değil burası.

edit: vatanı düşman işgalinden kurtaran, üzerinde yaşadığımız türkiye cumhuriyetini kuran adam yahu. size kendini sevdirmek için daha neler yapmalı, mustafa kemal atatürk, atamız!
seveceksin ulan gibi bir dayatmaya zerkedilen toplum.
bu zorunluluk değildir. bu Ata'mıza olan bir borçtur, sevgidir.
tarihini okuma zahmetinde bulunan her türkün baskı olsa da olmasa da * * atatürkü *seveceği gerçeği ortadayken zorlandığını düşünmediğim toplumdur.
(bkz: Türkiye)
atatürk'ü sevmek zorunda bırakılan olan, eylenen hatta kılınan toplumdur. vaktinde türbanlı bir ablamız çıkıp sevmiyorum dedi. ceza aldı mı? kıçınızdan element uydurmayın diyorum. vicdan hürriyetini kim hangi yetkiyle kısıtlayabilir. millet apo'nun posterleriyle gösteri yaparken atatürk'ü sevmemişsin kaç yazar? ama yalvarırız atatürk'ü sev. o, bütün yaptıklarını popülerlik için yaptı. senin sevgin olmadan ne yapar şimdi?
enteresan bir toplum. ayrı ayrı zorunda bırakılmaya ve olmaya son aynanda hem zorunda bırakıyoruz hem oldutuyoruz toplumu.

dalga bi yana. yoktur öyle bir şey, bilakis atatürk'ten soğutulmaya çalışılan bir toplumuz biz. çaktırmadan ağzımıza sıçıyorlar aslında.
bu ülkeyi babalarının malı sanan kemalist ergenlerin sevmediği toplum.
(bkz: ne zor)

bonuslar;
(bkz: atatürk ü sevmiyorum)
(bkz: tipim değil)
(bkz: ama tanımadığım halde humeyni yi seviyorum)
(bkz: aramızda bir elektriklenme oluştu)
(bkz: oh yeah man)
atatürk' ü sevmek zorunda bırakılmadık. atatürk' ü sevdik. nasıl annesini sever ya insan nasıl biri olursa olsun atatürk' ümüzü de öyle sevdik. iyi ki de sevdik. atatürk' ü seviyorum diye hiç kimse bana al sana iş demedi. ama bir nur cemaatine girseydim. nur cemaatini seviyorum. çünkü zorundayım. tayyip' i seviyorum çünkü zorundayım.
tamamıyla boş kümedir.
sevmek zorunda bırakılsaydı, yolda yürürken çevrilir, sevip sevmediği sorulur ve olumsuz herhangi bir cevapta linç edilirdi.
sevmek zorunda bırakılsaydı, memleketi için bu kadar canını dişine takarak mücadele etmiş insanın arkasından bu tip konuşmalar yapılamazdı.
sevmek zorunda bırakılsaydı eğer,
sevilirdi.
(bkz: 4s kuralı)
en azından ne dediğini bilmeli insan, misal bizim osman abi geçen şöyle bir laf etti ; 'atatürk ü sevmek zorunda bırakılmış olan toplum' diye, bütün kahve baktık kaldık. hayat işte .
-seviyorum de ulen!!!
-hayırrr..
-seviyorum deee!!
-hayırrrrrr...
-seviyorum de dedim sana!!!
-seviyorum.
-yalaannn söylüyorsun...
(bkz: ölmeyen geyikler)
öyle bir zorlamanın olmadığı toplumdur. kimse atatürk ü sevmek zorunda değildir ancak saygı göstermek zorundadır. atatürk sevgisi içten gelen bir şeydir, öyle dayatmalarla olmaz. sevsin sevmesin herkes atamızın bu ülke ve bu millet için yaptıklarını kabul etmek zorundadır. atatürk ü sevmeyenler ona saygı duymayı başarabilirlerse eğer bir gün onu anlayacaklardır mutlaka..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar