bugün

(bkz: cumhuriyet tarihi yalanları)
bu sözü söyleyebilecek şahsiyete "şlop" şeklinde ses çıkacak bir şekilde meccik cekebilirim.

hatta çekerim.

hatta ve hatta an itibariyle çekmiş bulunmaktayım.

zırvalamayı bırakıp özgürce üzerinde gezdikleri toprakların her karişinda şehitlerimizin emeği olduğunu, üstlerinde dalgalanan bayrağın şehit kanlarıyla ıslandığını unutmamalıdırlar. ayrıca bunların yanında unutmamaları gereken aynı maddi ve manevi değere sahip ulu önder, maraşel, gazi mustafa kemal
ya kardeşim osmanlı 1699 karlofça antlaşmasıyla "hasta adam" olmamış mıydı, sorusunu aklımıza getiren iddia.

1923 - 1699 = 224 yıl... hastalığı iyice artarak rahatsızlanmaya, ölmeye devam etmiş osmanlı. 224 yıl. yavuz selim osmanlı´yı 7 yıl da dünya imparatorluğu yapmış ama sonradan gelenler 224 yıl kurtaramamışlar osmanlının poposunu, saplandığı çamurdan.
e nereye kurtarıyosun?..kurtarsaydın ya o 224 yıl içinde . karlofça´dan sonra 1700 yılında bile bi adam çıkıp batılılara kafa tutabilseydi, biz bugün onu "babayiğit" diye anardık. sonra iyice çaptan düştü osmanlı. 224 yıl işi iyice batırmış adamlar.

demek ki neymiş, atatürk olmadan bu vatanı kurtarmak isteyenlerin 224 yıl zamanları varmış, ve hiçbir halt yiyememişler. artık bunu kabul edip, çenelerini kapasınlar.
(bkz: allah bilir)

(bkz: sen nereden biliyorsun)
Bu dediklerine kendilerininde inanmadıkları ütopyadır. Atatürk olmasa bu ülkede bu kadar rahat atıp tutamazlardı farkıdna değiller.
katılan ve benimseyen kuş beyinlidir. tek yumruk arasından çıkan baş parmakla ifade edilebilecek durumdur. ( üç harfe uygun bir boşluk ve hereketin verdiği haz)..
yalan bir tarihle büyütülen çocukların havsalalarına dahi sığmayacak kadar antikemalist ve bir o kadar kadir mısıroğlu vari gerçek. ve bir gün yalan tarif silinip de hala (!) açıklanamayan cumhuriyet devlet arşivleri bir açılıp da mustafa kemali koruma kanunu kalkarsa anlaşılacak bir gerçek. o günleri de göreceğim inşallah diye dua ettiğim bir gerçek.
"kendi aramızda takım kurup barcelona'nın karşısına çıksak, 2 ay da çalıştık mı kafa kafaya oynarız .mına koyim" iddiası ne kadar gerçekçi ve kanıtlanabilir ise, o kadar gerçekçi ve kanıtlanabilir olan iddiadır.
tek derdi atatürk olan, pensilvanya çıkışlı, yeni nesil tarihçilerin yumurtlamasıdır. arşivler açılırsaymış, baban iktidarda, öyle birşey olsa üstüne atlardı, merak etme. sübyancı dediniz olmadı, içkici dediniz olmadı, hatta bazı beyni kertilmişler; atatürk e samsuna çıkma emrini vahdettin in verdiğini bile söylediler. o beş para etmez kıçınızı ne kadar yırtarsanız yırtın bu ülkenin kurucusu mustafa kemal atatürk dür.
(bkz: newton olmasaydı da yüksekten atlayınca düşerdik)
(bkz: cebriyye kadiriyye)
http://www.uludagsozluk.com/k/yarrak-afedersin sadece bunu diyebilirim.
o zaman da nankörün biri çıkar bunlar olmasa da vatanı kurtarırdık diye götünden naralar atardı.
el netice, nankörler olduğu sürece kurtarıcının adı değişse de netice değişmez.
osmanlı düşmanlarını çıldırtan iddia. hoş vatanın kurtulup kurtulmadığı da belli değil amk amerikan üslerinden geçilmiyor. oraya da "atatürk'ten sonra gelenler bok ettiler her şeyi" laflarıyla geliyorlar. adamların her şeye bir çözümü var. laiklik işte böyle bir şey, hemen çözüyor bütün sorunları.
''vatanı atatürk kurtardı.'' cümlesini, arka planını düşünmeden yüzeysel olarak algılayan şahısların savunacağı iddiadır.
Kurtaramazdık kardeşim nasıl bu kanıya varıldı bılmıyorum ama kurtaramazdık.Şu anda kurtuluş savaşı dönemını yasıyoruz bana kalırsa o zaman bize sevr antlaşmasını Atatürk sayesınde onaylatamayanlar şimdi farklı yollarla bunu uygulamaya çalışıyorlar.Bu başlığı koyan arkadasım hadi çıksan da kurtarsan ya şimdi vatanı.Hangimiz bir Atatürk olabiliriz ki.Kolay değil öyle kurtarırdık demek.O kurtarırdık diyenler biliyorum ki bircok seye göz yumuyor hatta yumuyoruz.Kaldı ki Atatür olmak .
Kurtaramazdık kardeşim nasıl bu kanıya varıldı bılmıyorum ama kurtaramazdık.Şu anda kurtuluş savaşı dönemını yasıyoruz bana kalırsa o zaman bize sevr antlaşmasını Atatürk sayesınde onaylatamayanlar şimdi farklı yollarla bunu uygulamaya çalışıyorlar.Bu başlığı koyan arkadasım hadi çıksan da kurtarsan ya şimdi vatanı.Hangimiz bir Atatürk olabiliriz ki.Kolay değil öyle kurtarırdık demek.O kurtarırdık diyenler biliyorum ki bircok seye göz yumuyor hatta yumuyoruz.Kaldı ki Atatür olmak .
call of duty oynayarak savaşmayı öğrendiğini zanneden zihniyetin söylemi.
saydı, o bana atlasaydı ve benzeri saylarla yaşayan bir cinsin söylemidir.
bunlar 'che' diye hitap edilen adamın tek başına devrim yaptığına inananabilir hatta hitler'in tek başına savaştığını düşünebilir.
gazi mustafa kemal eşsiz bir liderdir. yönetilmesi gereken türk milleti'nin sevk ve idaresini yapmış hatta bununla yetinmeyerek geleceğinide planlamıştır. sonuç atatürk olmasaydı diye söze başlayan herkes yuvarlak bir camın içine bakan büyücülerden farksızdır.
öbür dünya'da mekanın cennet olsun gazi mustafa kemal.
(bkz: baban olmasaydı da biz seni yapardık)
atatürk olmasaydı elbette vatan kurtarılabilirdi ama ne şekilde kurtarılacağına dair kesin bir yorum yapamıyorum. olasılıklardan biri; erzurum kongresinde bir araya gelen müdafa-i hukuk cemiyetlerinin içinden bir lider çıkıp "arkadaşlar hadi vatanı kurtaralım" diyip vatanı kurtarabilirdi.
bir diğeri;abdulhamitin paşalarından (mondrostan sonra hala komutasında ordu olanlardan) biri elinde hazır bulunan askeri gücü kullanıp yine vatanı kurtarabilirdi.
bir diğeri;halk içinden lider ruhlu biri ortaya çıkıp, gerekli bağlantıları kurup yine vatanı kurtarabilirdi.

bunların herhangi biri olabilirdi ama o zaman da vatan dediğiniz yer farklı olabilirdi. misalen lozanda daha sonra ingilizlerle görüşülmek üzere üstü kapatılan kuzey ırak meselesi; eğer alınsaydı orasıda vatanımız olacaktı. araplar eğer bizi para için satmış olmasaydı mısır, hicaz ve civarındaki bölgelerde bizim vatanımız olacaktı. vatan ile ne kastedildiğine göre değişmekle birlikte, sonu olmayan bir tartışma efenim.
kadere inananların sözüdür.
belki götünüzü kurtarırdınız ama vatanı kurtaramazdınız denilesi saçmalık. Doğru atatürkde götü kurtardı ama düşünmek gerekiyor ki hangi götü kurtardi?! Ben söyleyim kemalist kişilik bozukluğu hastaları ve rte sindromu hastaları hep birbirini göt ediyor ya, işte o götü kurtardı! Daha doğrusu o götleri kurtardı.
hayal gücüne hayran kaldığımız bir kişi tarafından söylenmiş sözdür. Şuan Atatürk ülkenin yarısından çoğu satıldı. Atatürk insanlığın görebileceği en iyi liderdi.
huseyin avni ulas bey
ali fuat cebesoy
rauf orbay
rifat bele
kazim karabekir
mehmet akif ersoy
adnan adivar
iste bu kisilerden olusmus bir iktidar olsaydi vatani kurtarir ustune bir de mum dikerdik.harika olurdu harika