bugün

biri libya'da emperyalistlere karşı savaşmıştı, diğeri libya'da emperyalistlere yardım için kucaklarını açtı ...
aralarında çok fark vardır. öncelikle Atatürk bir milleti kurtarırken, rte sadece bir ülkenin başbakanı sıfatında olan piyondan başka birşey değildir. abd'den emir gelir ileri gider, hop denir geri gider; sonucunda ülke mahvolmuş olur. bu iki şahsiyet kıyaslanmayacak kadar farklıdır.
kıyaslama yapılmasını ulu önderimiz mustafa kemal atatürk adına bir hakaret olarak algılıyorum.
Mustafa Kemal eşi benzeri olmayan adam gibi bir adamdı . Onun yerini kimse alamaz. Bu yüzden de kıyaslama yapılmamalı .
Mustafa Kemal o dönemlerde halka modernleşmeyi öğretti.
Tayyip'in de elinde kemikle nasıl iştahla , medeniyetsizce yemek yediği fitiğrafları koymuşlar , bu da kendini yerli halktan ayırmamak , üstün tutmamak için yapılmıştır.
Yani kısaca dönemden döneme farklılık var. bu yüzden takrar kıyaslamak yanlıştır .
(bkz: erdoğan atatürk ten daha iyi bir siyasi liderdir)
atatürk efendi adamdı, tavuk yemesini de bilirdi, konuşmasını da, dans etmesini de, cesurca savaşmasını da, ülkesini savunmasını da, fakirin derdini anlamasını da, atatürk efendiydi efendi.
aşağı yukarı kırk santim kadardır.
atatürk devletleştirdi, recep bey özelleştirdi.
Biri geldikleri gibi giderler dedi,ve gitmeye zorladı.Diğeri gittikleri gibi gelsinler dedi ve gelmeye zorladı.
atatürk, benim köylüm benim işçim, benim vatandaşım gibi laubali laflar kullanmamıştır.

erdoğan, ananı da al git diyebilmiştir çiftçisine.

bırakın aslında karşılaştırmayı aynı entry' de isimlerinin geçmesi bile ibretlik bir boşboğazlık.
+ recep efendi, recep efendi..!!!!

- buyrun sayın atatürk.

+ bana bir kahve yap.

işte böyle bir farktır..
Atatürk bir telgrafı ile hz. peygamberimizin mezarının yıkılmasını engellemişti.
recep yıkılacağını duyduğu halde sesini çıkaramadı.
önyargılı tespit.

atatürk yazıyorsan, diğeri de erdoğan olmalı. eğer recep efendi yazmışsan da, başa mustafa efendi yazmalısın.
alım- satım. fark budur.
böyle bir karşılaştırma, atatürk e saygısızlıktır çünkü atatürk ün bir eşi ve de benzeri yoktur!
görsel
iq farkı. hem de bir kaç milyon kadar.
ferrari ile şahin karşılaştırması kadar gereksiz durumdur.
Karşılaştırmak saçma. Ayrı kişiler ve ikisininde bu ülkeye büyük katkıları var.
Birisine öz be öz türk iken yunan derler diğeri için ise gürcü olmasına rağmen bağırlarına basarlar.