bugün

Bir milletin varoluşunu kendisine borçlu olduğumuzu unutmamamız gerekirken kendisine ait bu sembolün put olarak nitelendirilmesi üzücüdür.
atatürk heykelleri modern bir devlet olduğumuzun göstergesidir.

ulan paris e gidin her yeri heykel dolu.
aslında her ilçeye atatürk büstü yerine gösterişli, büyük atatürk heykelleri dikerek hala atatürk ün izinden gittiğimizi tüm dünyanın ve yobazların gözüne sokmalıyız.

bu heykellerin finansmanı için devlet gerekirse heykel vergisi koymalıdır. inanıyorum ki bu ülkede bu vergiyi seve, seve ödeyecek milyonlarca laik vatandaş vardır.
bu beyanı veren insan, tahminimce rte yi padişah ya da peygamber olarak görüyordur. anasından etkilenme olasılığıda olabilir.
Hiç yoksa camilerde verilen vaazlarda siyasi parti propagandasının yapılmasını alkışlama olasılığı vardır.

Osmanlı'yı kuracaz rüyasına kapılmış olma olasılığıda yüksek g.t kılı beyanı...
Bariz gerçektir. nedir bu heryere put dikme telaşi? Ne mantiği ney yani???
hala bunları mı tartışıyorsunuz demek istedim ama
durum bu kadar vahim be bi bok olmaz bu ülkeden tekrardan anlamamı sağladınız sağolun.
her gördüğü heykeli put sanan da yobazdır.
Doğrudur. Heykel zaten dinimizce puttur. Müzik dinlemek, bale yapmak, resim yapmak (insan resmi) bunlar hep yanlıştır. islam böyle bir şey. Yersen. Modern müslümanlar da bu entryi yanlış bulur, gerçek islam bu degil, derler.
atatürk hiçkimse için put falan değildir efendim, yazık asıl bunu diyenleri kendileri putçudur yazık!
ameller niyetlerle ilgilidir.bu ülkede pekçogu için evet o bir puttur...
kesinlikle yalandır, üstelik sanatsal açıdan çok şey ifade etmektedir atatürk heykelleri efendim. kimi dinci yobazların uydurduğu olaydır.
atatürke tanrı diye tapmıyor ise putçuluk değildir.
Halt etmişsiniz.
put mudur değil midir bilinmez ama çoğu atatürk heykeli, estetikten yoksun sanat adına hiç bir şey ifade etmeyen 5. sınıf heykellerdir. hayırheykel yapma demiyorum hobi olarak gene yap ama biraz sanat anlayışı olsun, emin olun heykellere biraz özen gösterilip, sanat adına biraz değerli hale dönüşseydi bu kadar kolay yıkılmazdı bu tabu.
Bakıp bakıp kudur.
Kesinlikle katıldığım, çok haklı beyan..

Kendini çağdaş sanıp atıp tutan yobazlar var, hiçbirşey bilmiyorlar..
Eeyyyyy sıvışmayı iyi bilen götlekler Götünüz yiyorsa yıkın da görelim o zaman. Amk zibideleri. Klaveyeye oturan sıçıyor siktiğimin sözlüğünde. Siz münafıklığı da iyi bilirsiniz.
(bkz: kabeye secde etmek)
ak sarayda allah var iddasi ile ayni doğruluğu taşımaktadır.
Orospu çocuklarının iftirasıdır ve sonuna kadar andımız'ı okuyacağız atatürk heykelinin önünde! işte okadar!
değildir. ama put olarak da kullananlar vardır yok değil.
Hiç bir heykel put değildir, siz tapmadıkça.
Putsa yık o zaman.
islamda heykel yasak hele ki bir heykelin önünde dikilip "Andımız" diye bişey okumak şirktir.
elbette ki put diyen zihniyetin saçmaladığını anlamamak mümkün değil.

lakin onları bu şekilde saçmalatan söz konusu heykellerin haddinden fazla sayıda olması olabilir diye düşünüyorum.çünkü gerçekten çok fazla ve bir süre sonra bilinçaltında bıkkınlık ve zevksizlik izleri bırakıyor .

bi yemeğe bayılırsınız. fakat her gün yerseniz nefret edebilirsiniz.
Evet doğrudur. Fakat onu put yapan Atatürk heykeli olması değil, heykel olmasıdır. Ayrıca geçenlerde, heykelin put olduğunu savunan bir ilahiyatçı, kardan adamın da put olduğunu söylemişti. Ama sizin gibiler yine karşı çıkmıştı; bir karar verin beyler!

O heykellere veya kardan adama tapılmaması onların put olmadığı anlamına gelmez. Misal: kerahat vakitlerinde (güneş'in doğuşu, ortada oluşu ve batışı) namaz kılınması mekruhtur. Niye? Çünkü güneş'e tapanlara benzememek için.