bugün

malum referandum'un yaklaşması ile birlikte bu konuyla zerre kadar alakası olmayan ulu önderimize sözlükte alenen yapılan saldırılara karşın moderasyonun görmezden gelme tutumuna istinaden yapmış olduğum tespittir.

bir insan vatanı kurtaran, muasır medeniyetler seviyesinde saygın bir yer kazanması için dizi dizi devrimlere imza atan, halkını tutsak bir köle olarak değil, özgür birer insana dönüştüren bir komutan ve devlet adamına neden hakaret eder?

bu sorunun cevabını sadece terbiyeme sığmıyacak bir şekilde bulabiliyorum.
o insan eğer aile terbiyesinden yoksun ise böyle hakaretler edebilir, gerçekleri çarpıtabilir sadece.

not: bir ışık hızı ile bu giri ve başlığın silinmesini bekliyorum.
hadi lan bir kez olsun utandırın bizi be...
bir yazar. ismi lazım değil. şahsıma özel mesaj atıyor ve kullandığı kelimeler aynen şu;
--spoiler--
kurtuluş savaşını kazandık biz. mustafa kemal denilen ingiliz atmığı kandırdı bizi.
müslüman sandık, destek verdik mahvetti bizi.
hocaefendim falan da yok benim gerizekalı mantar.
--spoiler--
gazi'ye dediği lafa bakınız. "ingiliz atmığı"...

ve bu mesaj hem x butonu hem de bir derdim var butonu ile şikayet edilmesine rağmen sabahtan beri adam hala sözlükte yazıyor ve atatürk'le ilgili bir dizi hakaretamiz giriye daha imza atıyor.
(bkz: kişi kendinden bilir memişi)
(bkz: kişi kendinden bilir işi)

tapınmak da bir hakaret çeşididir atatürk'e.

not: bu kişiye söylenen bir söz değildir.
(bkz: hem yedinci nesil hem de kemalist)*

şimdi atamızın ülkesinde yaşayıp, şöyle diyorlar böyle diyorlar geyiği haricinde siyaset ile uzaktan yakından alakası olmayan bu genç ulusalcı ergenlere facebook üzerinden atatürk grupları açmanın, ömrünü yeni bir atatürk gelecek, ah atatürk ölmeseydi diye geçirmenin bir halta yaramayacağını, bir halt olmayacağını bilmenin verdiği eziklik ile millete küfür etmelerinin ne kadar malca olduğunu söylemek isterdim ama anlamazlar hacı.
dini değerlere küfür eden orospu çocuğu kadar orospu çocuğudur.

mustafa kemal atatürk bu vatanı, cumhuriyeti kurup bizi özgür birer birey haline getirmiştir ve onun değeri bu ülke için herşeyin üstündedir.

mustafa kemal atatürk'ün adı altında dini değerlere küfür edende orospu çocuğudur.

birisi kutsal bir değerdir diğeri ülkemizin vazgeçilmez değeridir, ikisinide kabul etmeyenler olacaktır ama ikisinede hiç bir sebeble küfür edilemez.
Kanıtlanmış bilimsel bir kanundur.
yalandır. saçma bir iddiadır. kötü söz sahibine aittir.
"bizi özgürleştirdi ulan bu adam onu sevmeyenler orospu çocuğudur."
yaklaşım bu ve bize özgürlük gelmiş. yaşasın özgürlük.
(bkz: atatürk e bok atmanın dayanılmaz hafifliği)
bir diğeri;
çıkıyor atatürk'ün ses tonuna istinaden yakışıksız yakıştırmalar yapıyor.
diğerleri destekliyor,
yetmiyor soysuzun biri atatürk'ün şivesine de saldırıyor;
--spoiler--
- abe sen benim atama ne dersin be yav! şopar! ( göçmen ya, o açıdan)
--spoiler--
aynı saldırgan götünden resim uydurup atatürk'ün oruç tutarken fotografı diye başlık açıp alenen dalga geçme girişiminde bulunuyor.

bu giriler halen sözlükte, bu yazarlar halen sözlükte.

e biz kalkıp "dinci yazarın anası sokakta sikişirken" diye başlık açıp herhangi bir fotograf koymuyoruz ya suç bizde oluyor tabi...
bir diğeri kendini din alimi sanıyor.
atatürk ve dinin alakasız iki kavram olduğuna dikkat çekiyor;
--spoiler--
alakasız 2 öğedir.
(bkz: gökten indirildiği sanılan kitap)
--spoiler--
ulan sen şeyhülislam mısın?
az biledir.
eksik kalmış tanımlamadır.
yine pervasızca saldırılığ hakaret edilmeye çalışılan bir başka saçmalık;
(bkz: anıtkabir in mason tapınağına benzemesi)

vay be...

ne sözlükmüş arkadaş...
yanlış bir tavırdır.

küfürsüz sözlük istiyoruz grubuna mensup birisi olarak bunu onaylamam mümkün değil, kınıyorum.

her ne kadar atatürk hakkında yazılan iğrenç şeyleri görünce insanda küfür etme isteği uyansa da bunu sözlüğe bu şekilde yazmak kabul edilebilir bir durum değildir.

arkadaşımız bir şeylere kızmış, tahrik olmuş, aşırı tepki göstermiş.

tepki göstermekte haklı mı? evet.

bu şekilde mi göstermeli? hayır elbette.
doğru fakat eksik bir tanımlamadır. örneğin atatürk'e hakaret eden bir yabancı sadece orospu çocuğu iken bunu yapan bir türk vatandaşı ise çok daha fazlasıdır.
hatta orospunun son evladıdır.
(bkz: bu başlıkta sövüyorum boşalıyorum)
doğru olan tespittir.
doğru tespittir.bu tespiti yapan kişinin alnı öpülesidir efendim.
(bkz: boş almayan kaldı mı gençler)
hakaretle de yetinmiyorlar.
atatürk'ün mirası, atatürk'ün malvarlığı gibi karalama kampanyalarına da bulaşıyorlar.

örnek: sersemin biri şunu yazmış: (bkz: dersim soykırımı)

yine atatürk ün mirası başlığında;
--spoiler--
Değiştirdiği dildir.. Astığı alimlerdir.. Kapattığı medreselerdir.. Türkiye bu yüzden ilerleyememiştir.. Yapılabilecek bütün pislikleri yapıp biz saf gençlere bırakmıştır.. Hatta demokrasi denir ama gerçek tarih kendisi eleştirilemez olduğu için yazılamamaktadır.. Dedeleriniz bilir sayın yazarlar.. Sorgulayın biraz.. Okulda öğretildi diye mal gibi inanmayın..
--spoiler--
atatürk'ün mal varlığı başlığı;
--spoiler--
Ata'nın tüm mal varlığı sizin gibi mallardır.
--spoiler--
bir diğeri;
--spoiler--
(bkz: burjuva kemal)

not: bu entry, hakaret değil nazım hikmet in şiiridir.
--spoiler--
hakaret edip bir de hakaret değil diye not düşmüyorlar mı?
delikanlı olun lan biraz...

biri de yahudi dönmesi olduğunu iddia etmiş alenen. ama korkudan isim vermemiş.

neyse.
burada entry numaraları özellikle vermiyorum.
bunları yazanların kimler olduğunu uludağ sözlüğü düzenli olarak takip edenler gayet iyi biliyor.
daha fazla rencide etmeyelim gerici saldırganları...
yanlış düşüncedir. orospu çocuğu değil, orrrrrrrroooooosssssspu çocuklarıdır.
tartışılmaz bir gerçektir.
doğru bir tespittir.