bugün

(bkz: atatürk ün dedikleri)
Murat Baykızı'nın yazdığı bir kitapmış efendim. ben ilkokul da iken cep sözlüğü büyüklüğünde basımlarla öğrencilere dağıtılırdı. o kitap mı bilmem. bir de gazi mustafa kemal atatürk diyor ki diye bir kitap var. o da Nurullah Aydın'a ait.
" Türk demek dil demektir.Millet olmanın en önemli
özelliklerinden birisi de dildir.Türk Milleti'ndenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır.Türkçe konuşmayan bir insan Türk Kültüründen ve Türk Toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru olmaz."
" Millî duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir.Dilin millî ve zengin olması, millî duygunun gelişmesinde başlıca etkendir.Türk Dili dillerin en zenginlerindendir...Yeter ki bu dil,bilinçle işlensin."
" Türk Dilinin kendi benliğine,aslındaki güzellik ve zenginliğine
kavuşması için bütün devlet kuruluşlarımızın özenle ilgili olmasını isteriz."
" Türkiye Cumhuriyeti'nin Resmî Dili Türkçe'dir.Resmî işlerde Türk Dilinin kullanılması gerektiğini herkes bilmelidir."
Kesinlikle bilmeliyiz ki,iki parça hâlinde yaşayan milletler
zayıftır,hastadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz öğrenimin sınırı ne olursa olsun,onlara esaslı olarak şunları öğreteceğiz:

1-Türk Milleti'ne,
2-Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne,
3-Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne,
Düşman olanlarla mücadele etme. Bu mücadelenin sebep ve vasıtaları ile donatılmayan milletler için yaşama hakkı yoktur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Cumhuriyetin 10 Yıl balosu..Dolmabahçe sarayı;Balo sırasında Atatürk’ü keskin keskin süzen bir ingiliz subayı Atatürk’ün dikkatini çekiyor ve yaverini çağırıyor :

“- Git sor bakalım, derdi neymiş genç subayın.”

Yaver bi koşu gidip geliyor ve :

“ - Paşam Çanakkale’de babası savaşmış ve benim babamı Atatürk öldürdü diyor.”

Atatürk:

“ - Git sor bakalım babasının Çanakkale’de işi neymiş..!”
efendiler!
eger bu millet, bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de paramparça olur. biz o genel şerefi kurtarabilmek için harekete geçen millete ruhumuzla katıldık. katılmamıza mani olabilecek şahsi rütbeleri, mevkileri de genel şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik... bunu anlamayıp da milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır. bela çekmeye de bu milletin artık tahammülü kalmamıştır...
(bkz: türk söförü en asil duygunun insanıdır)
slogan atacağınıza türk milletine yakışan adam olun. ben zeki, çevik ve ahlaklınızı severim. her türlü ahlaksızlığı, madrabazlığı yaparken kılıf olarak benim adımı kullanmanızı esefle kınıyorum.
"Türkiye; şeyhler, dervişler, müridler ülkesi olamaz." M.K. Atatürk
'bir gün ressamlar türk`ün simasını kaybederlerse, yıldırımı alsınlar, yapıversinler...'

http://www.markaportal.co...mza%20b%c3%bcy%c3%bck.jpg
Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla olur.. M.kemal Atatürk

(bkz: babalar gibi satarım)
Atatürk'ün dediklerini ülkesini milletini seven ve milli duyguları tam olan her evlat bilir. Hayatında da uygular. Bunu istinaden bilinmesi gereken bir diğer konuda atamızın hakkında diğer devlet liderlerinin söylediklerininde bilinmesidir.
milli bayramlar ve 10 kasım özel programlarında trt spikerlerinin atatürk'ün sözlerinden alıntı yapmadan önce kullanmayı huy edindikleri kalıptır.
--spoiler--
şey kelimesi daima ayrı yazılır.
--spoiler--
türk! çalış,çalış,çalış.
size anlatmak istediklerimde ancak bu kadar açık olabilirdim sizde ancak beni bu kadar iyi anlayıp benim kemiklerimi sızlatabilirdiniz.
http://www.youtube.com/wa...UAHmE&feature=related
igoogle da ki servislerden biridir, ilk gördüğümde şaşırdım sonra böyle bir bölüm olduğunu görmek içeriğinin dolgun olduğunu görmek beni sevindirdi. (bkz: google işini biliyor arkadaş)
--spoiler--
Ne mutlu Türk'üm diyene!
--spoiler--
''Yeni Türkiye devleti, bir halk devletidir, halkın devletidir..''
"Beni görmek demek behemehal yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi , benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir."
'' Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. ''
''bilelim ki; milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.''
''iki mustafa kemal vardır.
biri ben fani mustafa kemal, diğeri milletin daima içinde yaşattığı mustafa kemaller idealidir.
ben onu temsil ediyorum.
herhangi bir tehlike anında ben zuhur ettimse beni bir türk anası doğrumadı mı?
türk analar yeni mustafa kemaller doğurmayacaklar mı?
feyiz milletindir. Benim değildir.''

aziz atam, sen, seni düşman belleyen namert vatan evlatlarının namertliklerine dahi ışık tutan dehanla ne kadar büyük bir öndersin ve seni doğuran o türk ana ne kadar temiz bir millet feyzinin eseridir, anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.

rahat uyu atam.

rahay uyu ve bil ki tehlike tezahür ettiğinde zuhur edecek binlerce mustafa kemal bu milletin feyzi ile gelecekte saklıdır.
ne diyorsa doğru diyor.
Yeter lan. Üzerimden pirim yapmayın.
Bırakın rahat rahat uyuyayım.