bugün

Atari oynarken patlıcak sanıp belli aralıklarla buzdolabında muhafaza ettiğim olmuştur.
atari oynama zevkinin içine eden olaydır. ayrıca gerçekleşmesinden korkan tek kişinin ben olduğumu sandığım olaydır da.* (bkz: atari televizyonu bozar)
30 dk oyun oynadıktan sonra babam;
+oğlum bak adaptör çok ısınmış patlarsa hepimiz havaya uçarız hadi kapat.
-tamam baba..

bir gün misafirler gelmiştir bize. misafirlerin çocukları atarimi oynuyolar.
2-3 saat geçmiştir. zırt pırt adaptörü kontrol ediyorum.
meğersem adaptör ısınınca patlamıyormuş ! *
çocukluğumun korkulu rüyası, oyunların yarıda kalma sebebidir.
üzerine nice efsaneler nice hikayeler yazılan olay.. önceden atari ısınınca dinlendirirdik biz onu, nerde şimdiki gibi sabaha kadar takılmak..
annelerin atariyi kapattırmak için bahanelerinden biridir. hayır anne bu televizyon zaten benim, sen git büyük televizyonu izle denilse de annenin sözü dinlenip atari kapatılırdı.
uzun oynamak için kışın soğuğunda televizyonu balkona koyup montlarla oynamamıza sebep olan olaydır.

(bkz: hey gidi günler)
annemin atariyi kapattırmak için yaptığı numaralardan bazıları.

- oğlum bak adaptör çok ısınmış kalk hadi az dışarda oyna.
+ ama anne yaa ufff.
bir diğer ve gelişmiş versiyonu da monitör ısındı haydi bilgisayarı kapattır.
Yok arkadaşta anlamadığım şu: evde o atari kurulunca herkese bişey oluyordu anlayan anlamayan bilen bilmeyen herkes o atarinin başından kaldırmak için turlu çeşit sebepler uydururdu yok tv bozuluyor yok mezarda yatan amcamın teyzesinin kızı ters donuyor. Madem oynatmayacaktın neden aldın o aleti o zaman? Milletin uzaya gitmek için füze kodu yazdığı dönemde biz içinde 1.000.000 oyun var diye satın alıp 10 farklı çıkan kasetlerin hayal kırıklığını yaşayıp Müslüm baba dinliyorduk.