bugün

askere gidecek kisinin saclari uzunsa geride o upuzun saclarini birakir..
yanına alamadığı herşeydir. *, *, *, *
(bkz: bu benim lan)
akliniz olmasin diye temenni ettigimdir..

pasa oglum, aslan oglumlarla buyutulup yat kalk emirleri arasinda yasayacak olmak bir sure, eminim ki cok zordur.. eline silah verilip daglara surulmek, karda kista eksi 20 derecelerde nobet tutmak da kolay degildir elbetteki.. ancak yilmamak lazim.. hayat boyu birilerinin bir sekilde sozlerini dinlemek zorunda kaliyoruz hepimiz.. olur olmadik saatlerde olmadik yerlerde bulunmak icin sicacik yataklarimizdan kalkmak durumunda kaliyoruz.. hep oldugumuz yerde kalamiyoruz ayrica.. hep gidiyoruz, hep birilerini ardimizda birakiyoruz.. olum tehlikesi ise her an bizimle, sadece biz kimi zaman bunu aklimiza bile getirmiyoruz.. su satirlari yazdiktan iki saat sonra olebilirim.. kucuk bir ihtimal demeyin, asla bilemeyecegimiz birsey bu..

adi askerlik olunca mecburiyetin, daha bir farkediliyor zorluklar.. ama butun hayat boyle.. her animiz boyle.. kadin erkek ayirt etmeksizin yasiyoruz o zorlugu hepimiz.. bu yuzden lutfen kendinizi dusunce girdaplarinda kaybetmeyin.. sevgilim ne olacak, anam babam ne olacak diye kendinizi yiyip bitirmeyin.. siz uzaga gittiginiz icin birsey olmayacak onlara.. olacagi varsa olacak.. fiziksel olarak insanlarin yakininda bulunmakla olacaklari engelleyemezseniz.. tipki ayni sekilde uzakta olmanin sevgileri oldurmeyecegi gibi..

biliyorum zor, allah hepinize sabir versin.. hayirli tezkereler ama tukendiginiz anda lutfen dusunun.. hayatta ne kolay ki??
(bkz: adı oldu yalnızlık)
(bkz: sevgili) *
(bkz: özgürlük)
(bkz: cep telefonu)
(bkz: beyin)
renkli baksırlar.
daha gitmeme seneler varken beni şimdiden düşündüren şeylerdir.aile,sevgili,arkadaşlar,ev,saç,sakal,özgürlüğünüz.