bugün

entry'ler (26)

fikir fakiri

güzel yazılar var . memişli hikaye sarkastik olmuş: http://herbisiyaz.blogspo...12/10/memisli-hikaye.html

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

kısa dönem misin?

ilk buluşmada aşkım diyen kız

adım aşkımsa ne dicek ki bana?? muzaffer mi desin tabiki de aşkım dicek sevdiceğim (!)

bekaretini kanının son damlasına kadar koruyan kız

düzgün bir aile yapısına sahip olduğu düşünülen kız.
Oysa şu an yanımda uyuyan kız.

kareli gömlek giyen erkek

kızlar tarafından çizgilisi olması makbuldur.

askere giderken geride birakilanlar

renkli baksırlar.

uykusuz

derginin geç çıkması,25 kuruş zam yapılması değil derdim.derdim;kalitenin düşmesi...her hafta bir veya birkaç çizerin işlerini yapmaması.Ersin karabulut'ta bunu açıklamış ama keşke açıklamasaymış dedirtti okurken.senin işin,mesleğin bu kardeşim,iş disiplini diye bir şey var.ekmek yiyon sen.biz para vererek alıyosak aynı zamanda müşteriniziz.Hangi müşteri eksik malı kabul eder?.
sevgilisinden ayrıldı diye anlayış bekliyolarmış.e sen bigüne bigün arkadaşlar manita yaptım bu hafta alın size fazladan bi sayfa çizdim dedin mi?hayır.
demek ki çizerlik,yazarlık filam ayrı, dergi çıkarabilme yetisi ayrı şeyler(miş)

şakirt

gece saat 11'den sonra izmir sokaklarında ya it olur ya şakirt!...cümlesi ile tanışmıştımdıydı şakirti...

dünyanın en gıcık cümlesi

"öle"

kadin sapsal dedikten sonra 72 saat icinde verir

(bkz: başlığı açana ayar vermeye çalışan şapşal)

bir gaflet anında kayılmaması gereken kadın

arkadaşın sevgilisidir...

tamam hatun kevaşe olabilir,ortamdayken arkadaşın tuvalete,sigara almaya filam gittiğinde sana davetkar hatda oracıkta verecek gibi bakabilir,faaliyete geçebilir ama sen kendini tutacan arkadaş,kaymayacan,,,haaa kaydın diyelim,yine de kaymaman lazımdı ya neyse,gaflet anında olmuştur,iş işten geçmiştir,,,

uygulanacak tek formül vardır,en az arkadaşın sevgilisi kadar (en az diyorum,çünkü an azın biraz altına indin mi formül tutmaz)kevaşe bi sevgili bulup,arkadaşının da ona kaymasını beklemektir...

argo atasözleri ve deyimler

eşşek ölecek,ters dönecek,siki güneş görecek.

yarraaan önünden donsuz geçmek.

etme cahille sohbet sıkarsın canını,alma cam ile taharet kesersin götünü

captain tsubasa

http://www.tsubasaa.oi.com.br/epis2k2.htm

en iyi çizgi filmler

tsubasa (kartal vuruşu)

sağ bek

Türk milli takımında malesef istenen stantardlarda futbolcusu olmayan ve hasretle gerçek sahibini bekleyen mevkii.

yalama olmak

işgörenler arasında vida-somun ilşkisinde diş kaptırma sonucu kullanılan kelime.

ulker mallarini satmayan bakkal

ülkerin çok da umrunda olacağı,işletmeden anlamayan ve büyük ihtimalle bu kafayla kepenkleri indirmesi yakın olan şahsiyet.

tınaztepe

tekstil,makina ve endüstri mühendisliklerini yaklaşık 4yıl içinde bornovadan * alarak bünyesine katıp genişlemesini tamamlayacak olan,fakat gelişmesinin daha da uzun süreceğini tahmin ettiğim 9eylülün ana kampüsüdür.Unutulmamalıdır ki ege kampüsü de şehrin çıkışında ve otoban sınırındadır.Tek avantajı ise tınaz gibi tepede diil ovadadır.10 yıl içinde enaz ege kadar güzel olacaktır.O zamana kadar okuyanlara allahdan sabır diliyorum.