bugün

söylenenlere göre böyle bir ihtimal var. asgari ücretliye kepçeyle memura kaşıkla zam vermeye başladılar. kendini geliştirmemiş vasıfsız üniversite okumayan biri nasıl 4 bin tl alır .
kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

28 milyon işçiye karşı 5 milyon memur.

ülkede onlar hariç kimse hakettiğini almıyor. Onlarda haketmiyor.
Ortadireği sikip atma ihtimalidir.
- Nasipte varsaaa
- eeeeee
- o kadarr.
ekmeğin 10 tl olma ihtimalini beraberinde getirir.
orta gelirlinin yok edilme ihtimalidir.
4000 üzeri bir artış kaıt dışı istihdamı getirir. bu işverenlerin suçu değil , misal ben akaryakıt istasyonu işletiyorum mevcut fiyatlarla bırakın kar artışını satışlarım düştüğü için belki %40 %50 ciro kaybım var yani eskisinden de az kar ediyorum bu durumda nasıl çalışanlarımın maaşını arttırabilirim. ?

paranın değerini arttırmadığınız sürece asgari ücreti istediğiniz kadar arttırın.
Çokta bir şey farketmiyor tuvalet kağıdı olmuş 131 lira siz hala ne anlatıyonuz burda.
Yetmez en az 10 bin olmalı.
agi'yle birlikte tüik enflasyon artışına denk bir zam gelecek.
hemen hesaplayalım
asgari ücret ve agi ortalama 3000
tüik enf %21.31
yıllarındaki rakamın aşağıdakide oranı 640 tl yuvarlak. bu garanti yani 3700 beklenebilir.
ahaber söylediğine göre öyle bir ihtimal var.
hukumet yanlısı bir haber kanalı sonuçta.
asgari ücret 3812 tl 27 kuruş olacak yazar arkadaş dediydi dersiniz. ha ne olacak hemen söyleyim kayıt dışı istihtam işsizlik enflasyon artacak ya da elden maaşın bir kısmını patronlar geri isteyecek.

abi asgari ücret demek en düşük maaş demek. bunu kimse niye anlamıyor özellikle patron kesmi. asgari ücret diye genel bir ücret uydurmuşlar kölelik ücreti ve her yıl modern kölelerin ücreti ne fiyat biçilip tartışılıyor çok garip.
4 bin başlıkta görünce gözüme az bile geldi ama gerçekleşme ihtimali düşük malesef.
10000 de olsa bu şartlarda her türlü aynı geçim sıkıntısı yaşanacak.
http://www.youtube.com/watch?v=F7-uslGuIKk
350 dolar olacaktir. o gunku kur ne olur bilmem.
önce %30 telaffuz edildi, millet gaza getirildi. sonra bunun tek seferde değil 4 yılda kademeli yapılacağı açıklandı.

özetle maksimum olacağı 3000 tl.