bugün

adamın 1 milyon dolardan aşağı herhangi bir para birimini idrak edebileceğini sanmadığımdan normal gelmiş olan mevzudur. sıfırlattığı para 30 milyon dolar mıydı neydi amk nereden bilsin adam 1300 tl yi. kapıcı çöplerini alırken falan bozuk para niyetine bahşiş veriyorlardır bu meblağları..
Bugün de bildiğini düşünmüyorum. 2016 ocak ayında belirlenen asgari ucret o gunun kuru olan 2.96 lira ile 439 dolara karşılık geliyordu. Bugün hafta başı ve hafta sonu arasında bile kac dolar tahmin edemiyoruz.

1300 lira olarak 2016 ya başladı ama bugün 3.55 den hesplaninca 1.555 lira.
eşi çalışmayan 3 çocuklu çalışanlar için asgari geçim indirimiyle asgari ücret 1003 tl dir.
cumhurbaşkanı hesabı en az 3 çocuk üzerinden yapmıştır.
yoksulluktan gelmesine rağmen, eli para ve makam görünce içinden geldiği halka bu denli yabancılaşmak ve ona tepeden bakarak tatmin olmak her karaktere nasip olmaz.

garip olan, onca aşağılamaya, yok sayılmaya, dertlerini söyleyenlerinin ondan hakaret görmesine rağmen, bazı yoksulların onu kendilerine yakın hissetmeleridir.

her iki tarafı yönünden de tam bir sosyopatolojik vaka !
tüm muhalefetin cumhurbaşkanı adayı, milliyetçi (!) hareket partisi'nin milletvekili (!) adayı ekmeleddin ihsanoğlu'nun istiklal marşı'nı bilmemesi kadar acı değildir!
Asgari ücret 5 bin tl olacak diyen bir parti başkanından sonra şaşırdığım bir başka olaydır.
bir milletin ne kadar algısı kapalı olduğunun bas bas bağırmasıdır.
10 bin liralık tuvalete sıçıp, 1000 liralık bardaktan su içenin asgari ücreti bilmesini istemek gerizekalılık... Ha birde 40bin tl lik elektrik masrafı vardı değil mi? ya unuttum yine emine annemizin botoks masrafı var birde. off şu işçi sınıfı gebersin en iyisi.
https://pbs.twimg.com/media/CD70eG0XIAEaYbJ.png bilememesi gayet normaldir. 949 tl onun için para bile değildir.
Herhalde, zannediyorum ki, notlarıma da bakıyorum, sanırım türkiye cumhuriyeti'nin günümüz cumhurbaşkanıdır.
rte'dir.

"heralde 1000 lira" gibi bir cümle kuramaz bu ülkeyi yöneten kişiler. 30 tl zam için haftalarca pazarlık edilen bir ücret söylenirken, rakamı yuvarlamak saygısızlıktır. aradaki 51 liranin işçi için önemini bilmeyen, halktan kopuk birinin lafıdır.
bilmem kaç sene evvel aynı kişi simit çay hesabı yaparak, işçiye reva görülen ücreti elestirmisti. şu anki durum ne?

değişmeyen tek şey kaypaklık.
Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanıdır. 1 Mayıs 2015 tarihli konuşmada geçmiş olan cümlesiyle anlaşılmaktadır. cumhurun başkanından bu ülkede beklenecek şeydir.

"1000 lira mıydı ?" dediği para için 1 ay çalışıp bi de o parayla ev geçindirmeye çalışan insan sonra gelip cumhurbaşkanı unvanındaki şahsı savunuyor ya benim aklım dönüyor arkadaş !
Asgari ücreti bilseydi aksaray da oturup milletin gözüne sokmazdi.
halkın dini ve milli hormonlarını gıdıklayıp, onları sömürerek kendisine saraylar ve villalar inşa eden reis-i cumhurumuzdur.
diktatör recep tayyip erdoğandır. saray da oturur ve çalar çırpar.
Lüksün içinde boğulunca böyle oluyormuş.
asgari ücretle çalışıp, götünün kılını yiyenlerden oy alan cumhurbaşkanıdır.
asgari ücret almadığına göre bilmesine gerek olmayan cumhurbaşkanıdır.

asgari ücretle geçinenler düşünsün efenim, onu da mı (hz) tayyip düşünecek? hayret bişeysiniz...
maalesef bu ülkenin cumhurbaşkanı'dır. yazıktır.

edit: bu entry'e eksi oy veren aktroll kardeşim sana sesleniyorum.

Öncelikle seni daha erken bekliyordum çok yavaşsın.

ayrıca, ulan adam bilmiyor işte açıklama ortada. tamamen bilgi amaçlı ve doğru bir entry'i eksilemek ne lan? kapasitesizler ya*
1000tl bardak,
10000tl klozet,
4000tlik çay ve 40000 tl lik elektrik kullananlar
949TL asgari Ücretiyle geçinen işçilerin Bayramını kutlamasın!
Kendisi Aylık resmi olarak 30bin küsur lira maaş aldiği için gayet normal(!) durumdur.
sarayındaki bir kadeh bile asgari ücretten daha fazla olan türkiye cumhuriyetinin sayın cumhurbaşkanıdır...
muhtemelen asgari ücreti tam olarak bilseydi, bu cumhurbaşkanı için övünülecek ve haber niteliği olacak bir beyan olurdu.
zennediorumki kelimesini emin olmak algılayan kişi düşüncelerinin dışa vurumudur. işte bunlarda oy kullanıyor ne yaparsın.
Yuvarlak hesap söylemiş olduğu ifadedir. Cumhurbaşkanı halkın dilini çok iyi bildiği için halkın dilinden konuşur genelde. Günlük hayatta bin tlye yakın paranın küsuratını söylemezsiniz. O da öyle yapıyor işte.

Not:akp li değilim.