bugün

kendini bi bok sanıp türkçe konuşurken araya sürekli ingilizce kelimeler sokmaktır.

pikap etme, cac etme, lid etme gibi saçma örnekleri mevcuttur. ağza kürekle vurma hissi uyandırır.

diğer örnekleri alalım...
Oyunlarda genellikle lol oynayanlar gg,easy gibi sacma kelimeler kullanirlar.
relax ol.**
plaza insanları tarafından sıkça kullanılır. geçen ay iş yerinde kullanıldığına şahit olduğum cümleyi aynen aktarıyorum.

--spoiler--

lottan bir sample alalım, sonra da batch'teki datasıyla karşılaştıralım.

--spoiler--
Canim toplantiyi set edelim. Olmadi çeynç ederiz. Sonrada o dosyaya bi apgıreyd. Bir dal da apdeyt ohh mis.
egzajere etmek kelimesidir. sığırlıktır. abartma demek ne zamandan beri bu kadar zor?

ne gerek vardı ki..
value, example gibi ve daha nicelerini barındırır.
memorAndum. he amk memo ve randum. ya arkadaş neden böyle ibnelikler yapıyorsunuz da kendinizi küçük düşüyorsunuz? bak 4. seviye ingilizce biliyorum ama böyle amcıklıklar yapmam. genelde plaza orospuları ya da şirkette çalışan yalnız, sevgilisi hiç olmamış olsa da öpüşmekten öteye gidememiş 31 ci plaza erkekleri konuşuyor.
(bkz: overrated)

Tam bir sisirilmis balon kelime.
bir yazılımcı veya benzeri meslek gurubu için data'dır. deyta diye okunması sünnettir. kimileri artistliğine kullanırken, benim gibi garibanlar; lan zaten derdimi anlatabilmek için kurduğum cümlelerin %80'i ingilizce, bari söylediğimi doğru telaffuz edeyim durumudur.
(bkz: okey)
relax, okey ve r -kelime değil ama olsun- harfidir.