bugün

gitara giriş sevksıeje.
neyse lan bu kadar da üstüne varmayalım.

11. nesil yazar.
türkiye'nin tekini sürpriz at diye itelememesi dileğiyle.

ayrıca tek derdi sokaklara çöp atılmasıymış.
olm ne insanlar var ya cidden imreniyorum.
klasik gitarda pima şeklinde çalışılandır. (bkz: etüt)

p = baş
i = işaret
m = orta
a = yüzük parmağı
bir tonun bir, üç ve beşinci seslerinin (sıranın değişebilirliği vardır) birbiri ardına tınlatılmasıdır.
notaları diziler halinde değil de , her notayı * şeklinde çalmaktır.
akor parçacıklarıdır. müziğin yapı taşları, insan ruhunun çizgileridir. her tınıyı her sesi benliğinizde hissettirir.
yapılan müziğe parmaklarınızın tadının karışmaması acısından pena kullanılmaması halinde uzun tırnaklara ihtiyaç duyulacak akor basılmışken tellere belli düzende tek tek vurulması eylemidir.
(bkz: arpeggios)
klasik gitarcıların arpej konusunda kendini geliştirmesi için;

(bkz: villa lobos etud no 1)
arpej bir gitar terimi değildir bir müzik terimidir. Akorların farklı biçimlerde parçalanarak çalınmasına denir. Bir flütçüde arpej calabilir. Örnek vermek gerekirse;

La do mi la do mi sol re la sol re la

bu sesleri teker teker çalarsanız arpej yapmış olursunuz. ister gitarda ister flütte ister piyanoda.
harhangi bir akoru oluşturan notaların tek seferde birlikte değil de teker teker sırayla çalınması.
gitar çalmayı öğrenmeye başladığımda bana oldukça kolay gelen hadise. * *
gitar çalma tekniklerinden sadece birisi olup,klasik ve akustik gitarda yapıldığında tadından yenmicek hadisedir*yapılacak bir kaç parmak alıştırması ile aşılması kolaydır
akor halinde olan seslerin kırık olarak çalınmasıdır. gitarda zorken piyanoda inanılmaz rahattır çalınması.
baya bi zor olduğu tarafımdan onaylanmıştır.
Gitarda ritim atmadan tellere tek tek dokanarak ses çıkarma hadisesidir. Oldukça sor ve kafa karıştırıcıdır.
(bkz: bare)
gitar calmaya heveslenmek olayının baş kahramanı kişilerin gitar öğrenirken en zorlandıkları, hatta büyük ihtimalle gitarı bırakmalarına sebep olan, parmaklarla tellere tek tek basma işidir.*