bugün

kemal sunal'ın sahte kabadayı filminde dikiş tutmaz sabri adlı kabadayının adamı arnavuta söylediği yaran söz.

http://www.youtube.com/watch?v=uttTjF2pS9Y
sahte kabadayı filminden efsane bir replik.
dikiştutmaz sabri tarafından söylenmiştir.
efsane replikler arasındadır.

dinleyin ulan develer!!! istanbul'un en buyugu benim. baba takiminin da haracini kestik,istanbulda bize posta koyacak adam kalmadi. benim attigim dikisi kimse sokemez. arnavut votkamla erigi calistir ulen!!
kriptonu ayağindaki nasir olan kişinin söylemi.
yaklaşık 120 filmde rol almış,türk sinemasının emektarlarından hasan ceylanın, kemal sunalın sahte kabadayısında canlandırdığı dikiştutmaz sabri karakterinin kullandığı hafızalara kazınmış repliktir. arnavutun da ince bıyıkları harikadır.
"ben arkadan cız", "burası karışacak vaziyet alın" da bu sahnedeki efsane repliklerdendir.
aslı: arnavut! votkamla eriği çalıştır ulandır.
----spoiler-----
repliğin sahibi filmin ilerleyen aşamalarında kemal sunal'ın bilmeden nasırına basmasıyla madara olmuş; daha ileri aşamalarında ise kemal sunal ile birlikte ketenpereye düşürülerek hapse girmiştir ve orada onunla muhabbeti kurmuştur.
-----spoiler-----
gece gece beni tekrar gülderen bir repliktir.
uzun süre güldüren, akıllara kazınmış repliktir.
filmdeki muhtar adlı şahısın her konuşması ayrı bir tebessüm ettirir insana.
dikiştutmaz sabri abimizin rahmetli bülent ecevit'e benzeyen arnavut kökenli adamına söylemiş olduğu efsane söz.
en az şimdi ananı laciverde boyadım kadar esrarengiz bir cümledir.
türk filmlerinin efsane repliklerinden biridir. o cümleyi bu kadar sahici kurabilecek bi tane film artisti yok türkiyede.
dikiştutmaz'ın votkayı eriksiz tüketmediğini anladığımız replik. içkinin yanında taze meyve iyidir iyi.
(bkz: hasan ceylan) bu filmden 4 sene sonra rahmetli olmuş büyük aktörün efsane repliği .
Sahte Kabadayı filminden bi replik.
Sahte kabadayı'nın en güzel sahnelerinden biri .
Türk sinema tarihinin en güzel repliklerinden biridir.
Arnavut votkamla eriği çalıştır ulen.

Edit: Harika repliktir.
Dikiş tutmaz sabri reyiz'in en efsane sözü. Votka sahiplenirken, erik dışlanmıştır.
muhteşem bir dikiş tutmaz sabri sözüdür. açık ve net.
gelmiş geçmiş, hafızalara kazınmış en iyi repliklerdendir. açık ve net.
(bkz: burası karışacak vaziyet alın)