bugün

(bkz: save as)
bi arkadaşımın çıtayı çok yükselttiği fenomendir. sevgilisini telefona "düşük pil uyarısı" diye kaydediyo. karısı da rastlayacak olursa tutup şarja takıyo tabi her defasında.
Arada kızlara merak uyandırmak için kullandığım durum . Seni telefonuma hangi isimle kaydettim ? işte bilmiyorsun ve bilemeyeceksin diyerekten kıs kıs gülünür. Yalnız o değilde minibüste kız telefonunu karıştırırken göz atmıştım sevgilisini " my " diye kaydetmişti hoşuma gitti bende sevdiğim kızı my diye kaydettim ve ona gösterdim baya hoşuna gitmişti. işte buna benim lugatımda çalıntı romantizm diyoruz.
(bkz: yalv arıyor görüntüsü vermek)
yo yo ergen style.
(bkz: save as)
telefonda "suratsız adam" diye kaydedilmiş birini bulup kim olduğunu düşünüp düşünüp çıkaramamak da kötü.
insanları sevgilim bile olsa isim soyisim olarak kaydeden bir insan olarak bana saçma gelen eylem. iki sene sonra lakapları filan unutunca görürsün ebenin a.ını yani.
12 13 yaşlarında tüm rehberi çiçek isimleriyle donatmaktan iyi olan durum. sonuc rehber gitmiştir.
at hırsızı, cepçi, keş cemo, göt lalesi gibi farklı isimlerle kayıtlıysa o kişinin çevresini bir kez daha gözden geçirmesi gerekir.
her gün mervelerde kalan kızın telefonla imtihanıdır.
karşı cinsse yavşaklıktır.
(bkz: aman ergen canım cicim ergen)
yakın bir arkadaşı "ergen" diye kaydetmektir.
melis dersane.
genellikle iş arkadaşlarını yaptıkları işe göre kaydetmektir.
acayip isimler çıkmakta.
uuu beybi - duygu affet ama aklıma öyle geliyosun hep.
(bkz: kıskanç sevgili)
genel olarak isim soy isim ve aktif futbolcuysa oynadığı kulüp olarak vuku bulan hadisedir.
müdürünu eyvah müdür diye kayıt eden bir de eşini allah diye kayıt eden güzel insanlar.