bugün

anlamsız bir girişim olacaktır. devamlı suretle sevgili modu devam edecek ve kıskançlıklar had safhaya ulaşacaktır.
terk eden tarafın sarfettiği; arsız, yüzsüz söz öbeği.
saçmalığın daniskasıdır.
züğürt tesellisi verir gibi, olmayacağını, olamayacağını bile bile 'arkadaş kalma isteği' de neyin nesidir?!
belki gerçekte onu istemdıgını soyleyip karsındakını üzmeme isteği belkide açık kapı bırakma arzusu.. ama sonuçta sizi istemiyor demektir.
(bkz: oldu gözlerim doldu)
bunu söyleyen kişiyi hala deli gibi seviyorsanız iki ucu boklu değnektir.
hayır deseniz, bir daha onunla konuşamaz, yüzünü göremez, sesini duyamaz deli olursunuz..
evet deseniz, ona aşık olduğunuzu haykıramaz, sıradan bir arkadaşı gibi davranır yine deli olursunuz..
yani sonuç olarak iki seçenekte de deli olursunuz..

off ulan..
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
(bkz: görüşmeyelim)
savaştan sonra imzalanan ama bir türlü uygulanmayan ateşkesdir.
bazen başlamadan önce geçirilmesi gereken evredir.biraz varlığı,hiç yokluğundan iyidir diyerek avunma durumu,özetle uzaktan sevme faaliyetidir.genelde arkadaş kalma çabası, (bkz: sevgili arkadaş)başka birine gönlünü kaptırdığı vakit sona erer,hiç birşey olmazsa (bkz: alkolik) olur bu yalanı mecburen söyleyen. *
-sen iyi bi insansın ama arkadaş olarak yani anla beni
+bi sikritgit yaaa...
bunu söyleyen kişi hala seviliyorsa berbat bir durumdur. hayır denilse yüzü görülemeyecek, tamam denilse saçma sapan bir şey olacaktır. ne denilsindir...
söylerken güldüren, güldürürken düşündüren yalandır.

genellikle kız tarafından söylenir.
adam gibi bir cümledir. denedik olmadı der. niyetini belli eder, açık kapı bırakmaz aslında da bünye buna bir türlü inanamaz. en açık "sana aşık değilim"dir.
(bkz: fuckbuddy)
-arkadaş kalalım fahri
-bugün bizde kalalım zeliha, eminim fikrin degişecektir.
gerçeğe dönüşmeyecek öneri. ya yine aranızda bir şeyler varmış gibi davranılacaktır ya da hiç görüşülmeyecektir.
ne kadar ciddi olabilirsin ki...
yine arıyacakmısın beni geceleri ne yapıorsun die?yine girecekmisin sacma sapan ama bana o kadar hoş gelen muhabbetlere?yine üzülecekmisin ayrılık vakti?yine özleyecekmisin beni eskisi kadar?yine tebessüm edebileckmisin bana eskiden olduğu gibi?elini omzuma atmama izin verecekmisin tekrar?
yılanla adamın hikayesi gibi bende bu kuyruk sende de bu evlat acısı olduktan sonra bir araya gelmemiz imkansız...
gercekten bu kadar ciddi misin?
bunu yapsaydım zaten arkadas kalmamıza da gerek kalmazdı değil mi..
bitirirdik orda herşeyi..
atardım elimi omzuna,yine ederdik sacma ama bir o kadar hoş muhabbetlerimizi...
herkes biraz da kendinde aramalı kusuru ?
forbes'in açıkladığına göre dünya üzerinde en gereksiz ilk 126 cümle arasında 24. olan cümle. 23.sü de yakışıklı değil ama sempatikmiş.

bunu diyenin ağzına 5+1 ses sistemi girsin, inanıp da onaylayana komple belediye hoparlörü kablolarıylan girsin.
sevgili olabilmenin temelinde gerçekten neyin önemli olduğunu kavrayamamış bünyelerin sarf ettiği sözdür.
arkadaş kalabilseydin zaten sevgili kalabilirdin.
+arkadaş kalalım pipican..
-ikimizinde yeterince arkadaşımız var sanıyorum çükgül!
+hönk laf mı soktun..
-hadi hadi hadi ayrılmayalım noloorr.
cok sey yasamıs cok sey paylasmıssınızdır, sonra sartlar degisir bir bakarsınız aslında siz yanı sularda yuzmuyorsunuzdur kacınılmaz son gelir bir gun duyarsınız arkadas kalalim aslında ne soyleyen inanır ne de siz duydugunuza inanırsınız arkadas kalabileceginize sadece bir umut vardır yasanan guzel gunleri dusunup belki bir gun yine kesisir yolumuz diye dusunursunuz ne zaman ki gunun birinde yolda sarmas dolas erkek/kız arkadasıyla onu gorunceye kadar, o zaman anlarsınız arkadas kalabilmek sevgili olmaktan daha zormus hatta imkansızmıs, iste bu yuzden ne kendinize ne de karsınızdakine yalan soylemenin manası yoktur.
"sen kal ben gidiyorum" şeklinde cevap verilebilecek cümledir.
zaman aşımına uğramış, yenilenememiş ilişkilerden sonra söylenmesi muhtemel söz.
herşey gibi ilişkilerde eskir bunu inkar edemeyiz ama ömrünü uzatabiliriz.
çok iyi baktığımız bir eşyamız nasıl daha geç eskiyorsa, ilgisini, şefkatini, şehvetini eksik etmediğimiz ilişkiler de daha geç eskir.
tersi durumda aşk, sevgi giderek arkadaş ilişkisine döner bir bakarız, bir zamanlar aşık olduğumuz kişi, artık çok sevdiğimiz bi dostumuz olmuştur sadece. ayrılarak onun tamamiyle kaybetmeyide göze alamayız çaresiz onsuzluğa alışana kadar arkadaş kalmayı talep ederiz bencilce olsa da.