bugün

Türkiye'de arda ile kıyaslanacak adam bırakmayan Taraftar forumlarının, sitelerinin, hatta bazı gazetelerin yeni mottosudur.

Harbiden düşünüyorum bu insanlar çok mu gerizekalı, yoksa bunun başka bir sebebi mi var diye. nedir lan bu herkesi arda ile kıyaslamanın mantığı?işin ilginç tarafı şimdi bu olay iyice gündeme gelsin, birileri arda ile taşşak geçmeye çalışır "mesut daha iyi lan" diye. sanki adam ben şundan, bundan daha iyiyim demiş gibi.

edit; Gana maçı sonrası krasiç için "kötü oynadı ama arda'dan her haliyle daha iyidir" şeklinde yorum yapabilen gerizekalıları gördükten sonra kimse bana bu kıyaslamaların galatasaraylılar tarafından çıkarıldığını söylemesin. Ne alaka gana, krasic, arda yani?
her zaman elindekinin en iyisi olduğunu sanan tipik cimbomlu kıyaslaması.
mesut özil real madrid'e transfer olmuş ve kariyerinde zirve yapmıştır. arda'ya gelince; fotogol, pas fotomaç vs. gibi saygın spor kuruluşlarına göre bu genci her transfer döneminde avrupa'nın devleri ister.
kıyaslanacak bir şey yok ki biri türk biri alman.
mesut özil alman milli takımı yerine türk milli takımında oynuyor olsa şu an değil real madrid orta sınıf bi ingiliz takımına bile transfer olamazdı. eğri oturup doğru konuşalım mesut takım oyununa daha yatkın olsa da arda'nın futbol zekası ve kıvraklığı onda yok. alın şu arda'yı koyun herhangi büyük bi milli takıma çok dikkat çekip büyük bir takıma transfer olması çok kolay olur. mesele yetenekten ziyade piyasa meselesi göz önünde olma meselesi. kanımca arda mesut'tan daha önemli bir yıldızdır.
(bkz: arda turan vs mesut özil vs alez de souza)
arda da seneye liverpool'a gidince yapılabilecek kıyaslama. zira şimdi kimse mesut'una toz kondurmaz.
bir beşiktaşlı olarak, arda'nın 2 gömlek daha üstün olduğunu düşünmekteyim.

(bkz: mesut özili abartmak)
teknik olarak arda'nın, hız olarak mesut'un kazanacağı kıyaslama. ancak şöyle bir düşünecek olursak; hız sabri'de de var.
teknik, top sürme, adam geçme vs. olarak arda turan'ın; oyun bilgisi, oyun kurma, şut çekme vs. gibi konularda mesut özil'in kazanacağı kıyaslamadır.

gerçi adamlar aynı mevkide bile oynamıyorlar. niye kıyaslanıyorsa...
mesut özil'in bir lafıyla kıyas yapıcak olursak mesut özil der ki : top bendeyken eğer benim takım arkadaşım benden binde 1 daha iyi durumdaysa topu ona atmam gerekir.arda ise bunun tam aksine örnektir.ama ikisi de iyi futbolcudur.mesut özil daha iyidir.
nuri şahin ile mesut özil kıyaslamasıdan kat kat iyi bulduğum durumdur. zira arda turan türkiyenin en gözde futbolcusudur ve kalitedir. ayrıca mesut kıyaslanacaksa kendi kalitesine yakın bir futbolcu ile kıyaslanmalıdır ki bu da şuan için arda'ya nasip olabilir.
dünyanın zidane ile kıyasladığı bir futbolcuyu arda ile kıyaslama çabasıdır, boştur.
iddia ediyorum arda mesut'tan daha iyi oyuncudur. daha hızlı ve oyunun içinde her an.
hatadır. öyle ki mevki ve mentaliteleri farklıdır.
arda sayısalda 4 tutturmakken mesut sayısalda 6 tutturmak gibidir.
2 tırt futbolcuyu kıyaslamaktır. çünkü bu iki oyuncu da bir lennon değil maalesef.
normaldir. mevkileri aynıdır. ikisi de orta sahanın tüm hücum bölgelerinde oynayabilir. arda'nın defansif özellikleri ve gol becerisi daha yüksek olsa da mesut tekniğiyle, saha görüşüyle, hızı ve çabukluğuyla kaka'yı kesecek kadar iyi bir oyuncu ve barça'nın "nasıl elimizden kaçırdık?" diye hayıflandığı bir adam.
mesut özil'e yapılan bir hakarettir.
elbette karşılaştırılabilir; ancak eksiklerini görebilmek için. mesut özil çok önemli bir real madrid oyuncusudur, babasının hayrına da seçilmemiştir o takıma.

edit: ayrıca türk takımında oynuyor olsaydı, buralara kadar gelmezdi diyenler için (bkz: nuri şahin) iyi bir örnek olacaktır zannediyorum.
barış özbek e yapılan bir hakarettir.
mustafa sarp için bir '' küfür '' niteliğinde yapılmış kıyaslamadır.
takoz recep'i sinirlendirecek karşılaştırma.
Bu sezona kadar mesut un çok net bir şekilde önde olduğu fakat bu sezon arda nın mesut tan daha iyi oynadığını belirtmemiz gereken kıyaslama. Gerçekten hem arda takımı ile artık daha iyi anlaşıyor ve bireysel oyununu da güzelleştirdi , mesut un ise real de bu seneki hali gerçekten kötü. Yani modric transferi bir yerde mesut kötü olduğu için gerçekleştirildi ve mesut ta hala geçen seneki kıvamının çok gerisinde.