bugün

(bkz: recep çetin)
[http://www.youtube.com/watch?v=D4KuEt_gZG8 ]

defans dediğin böyle atar kendi kalesine

neden takoz ?
bana aşkı tarif edermisin ? deseler. Takoz Recep derim aga. adamın kendi kalesine rövaşata ile gol atmışlığı var.
Beşiktaşta uzun yıllar top oynamış kendi kalesine rovesata ile gol atmış yegane kişilik.
kendisini hep isviçre'ye attığı gol ile hatırlıyorum. orta sahaya yakın bir yerden atmıştı sanırım.
(bkz: takoz formasyonu)
türkiye nin en unutulmaz sağ beki.
Takoz recep (98) beşiktaş şiirleri

(recep çetin`e)

tabana kuvvet
kambura yatarken en
bilinen faul şekliyle
penaltı`ya
giden.
Gol orucunda ki golcü

durdurmana az kalmıştı !

Zeminin oyunu`na ortak
oldu.
Bilinçsiz ellerinin ,ofsayt müdalesi..

Top çizgiyi fena halde geçmişti.

Doksanda soyunma odasında cin çarpmış
gibiydi.

Röveşata sağ ayak konçların.

Cihan Balcıoğlu
kendi kalesine rövaşata gol atabilen nadir değerlerimizdendir.
(bkz: recep çetin)
rövaşatacı recep. ama kendi kalesine. evet.
eskilerden beşiktaşta top koşturmuş sağ bek . asıl adı recep çetindir. genel olarak insanların beyninde kendi kalesine attığı golle hatırlanır. o gol rövaşata diye bilinir fakat aslında rövaşata değil vole atmıştır , neden yaptığı hala meçhuldür.
kendisi beşiktaş'ın alacağı aşırı yıldız futbolcudur. küçük pürüzler kaldı, herkese hayırlı olsun.
Bugün gözlerim bu muhteşem rövaşatacıyı aradı. Ama bulamadı. Herkes kendi kalesine gol atarken sen Neredesin recep?
kendi kalesine roveşeta çakan efsane sağ bektir.

maç sonu röportajında nasıl oldu öyle recep sorusuna,

top o kadar güzel geldi ki dayanamadım vurdum. demiştir.
Hayatınızda hiç aklınızdan çıkmayan saçma sapan anlar vardır ya, hani bir anda herhangi bir şey yaparken aklınıza gelip sırıtmanıza sebep olan herhangi bir durum ya da duyu ile bağı olmadan kendiliğinden beliren eski anılar falan filan.
işte onu sembolize eden kişidir benim için recep.
Kendi kalesine attığı röveşata golü olur olmaz yerde aklıma gelir. Misal, işin ortasında bir anda müşteri ile bir konuyu ya da sorunu görüşürken recep röveşataya kalkar.
Neden gelir bilmem, ama recep hiç beklemediğim zamanlarda hep oradadır.
Kendi kalesine 50 metreden birçok golü mevcut olan futbol üstadı.
beşiktaş'ın eski efsanelerindendir. nedense aklıma geldi.
Zamanında kendi kalesine rövasata ile gol atan top tepici..
Kendi kalesine röveşata gol atan (bkz: Recep Çetin) adındaki BJK'li eski bir futbolcu. Bir de bununla adaş olan, bir zamanların futbolcu eskisi şimdinin kötünün altı siyasetçisi (bkz: Recep Tayyip Erdoğan) adında başka değişik bir versiyonu da vardır.
görsel Recep Çetin
görsel Recep Tayyip Erdoğan
güncel Önemli Başlıklar