bugün

(bkz: 40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim)

edit: ibnenin biri başlık açmış benim başıma kalmış.
arabesk sevmek vatan hainliğiyse arabesk şarkı yazmak manda ve himayeciliği kabul etmektir.
Tam tersidir.. Vatanını seven her türk insanı bir tutam da olsa arabesktir... Bam teline dokunulur, yüreğinin telleri titretilirse, en post modernimizin bile dünyası kararmaz mı... Orhan gencebay' ın bir teselli ver' ini, dil yarası' nı, hatasız kul olmaz'ını, ferdi tayfur' un yuvasız kuşlar' ını, bakışların bana biraz cesaret versin'ini... Ve daha nicesini dert ortağı edinmez miyiz?.. Arabesk sevmek vatan hainliği değil, kesinlikle ibadettir...
ırkçı bir söylem olarak düşünüldüğünde tutarlı olabilecekken, entel bir bakış açısıyla söylendiğinde ise çok anlamsız olmaktadır.
fazla kokainden kaynaklı beyin travması geçiren kişi hezeyanı.

aklı sıra bir yerlere gönderme yapıyor kerkenez. Burnuna bakılınca, burnunu devamlı kaşımasından da anlaşıldığı üzere kokainman olduğu anlaşılmaktadır.
böyyük sanatçı!11! ,fazıl say'ın yeni bir aforizması. halka bir o kadar uzak kişinin, halkın öz değerleri ile dalga geçmek şöyle dursun artık haddini aşıp böyle açıklamalar yapması midemi bulandırıyor.he yavrum he en güzel müzik seninki. en vatan sever de sensin bu ülkede. yersen!..

zöe:ne kadar çok yalakası varmış bu adamın yahu..gören de sabah akşam canon d major , moonlight sonata vb.müzikleri dinliyorlar ..bakın güzel kardeşim; müzik evrenseldir.klasik batı müziğini bir çoğunuzdan eminim çok dinliyorumdur. fakat ,diğer müzik türlerini dinleyen kişilere vatan haini yaftasını yapıştırırsan, adama hösstt derler..bilmem anlatabildim mi?
vatansız say'ın kişilerin, kişisel haklarına saldırmak suretiyle zıçtığı söz.. en azından arabesk müzik dinleyen insanların hainlik yapabilecek bir vatanı vardır. *
cokca demokrat bir ruh hastasinin sozleridir. kendisi benim zorla allah a inanmami istiyorlar diyor fakat hakaretler yagdirarak klasik bati muzigini sevdirecegini saniyor. arabeski savunmuyorum, sorunum bu at gozlugu takmis bagnaz dusunceyle. orhan gencebay yillar once bagnazlarin cogu klasik muzikcilerden cikar demisti, bi kere de haksiz cik be adam!

edit: her tur muzigin kalitelisi vardir, kalitesizi vardir, bunu hala tespit edememis bi adama isterse sikiyle piyano calsin, muzisyen denemez bitti.
milletin dinlediği şeyi sorgulayacak, hakaret edecek kadar alçalan kişi beyanı. şimdi çıkıp bunu bile savunan yalakalar olacaktır. ama bunlara dinlediği müzik için "nasıl dinliyorsunuz onu iğrenç" desen, iki saat sana iğrenç olmadığını kanıtlamaya çalışır, en olmadı "zevkler ve renkler tartışılmaz"a getirir konuyu.

hayır fazıl say'a hakaret veya küfür etmeyeceğim. çünkü ciddi anlamda kendi ülkesinde iplenmemenin neticesinde akli dengesini yitirmeye başladığını düşünüyorum artık.
içerik denilen kavramın bilinmesi gerektiğini bir kez daha gösteren haberdir, kardeşim manşete göre adam asmayın, bi okuyun bakalım ne demiş adam.
(bkz: kırk yıllık yarrağım böyle kafa görmedim)
(bkz: bir elitistin serzenişleri)

fazıl say'ın arabesk dinleyen kişilere duyduğu nefretini özetleyen cümlesi.
son dönemlerde "arabesk" bilincinin saptırılmasından alınmış gazla söylenmiş cümledir. beni bilen bilir, arabesk sevmem klasik müzik "eh işte" diyebilecek kadar dinlerim; "apaçi" vb. benzetmeler varken "vatan hainliği" saçmalıktan öteye gidemez şahsımca. ve gözümde "her metalci satanisttir den" bir farkı yoktur. hemen bir alıntı yapalım mesajımızıda verelim;

"o na akıl verin ihtiyacı var,
aklının odacıkları 'pek bir dar'"
az buçuk sosyolojiden anlayan biri, köyden kente göç eden vatandaşın kentliliğe geçiş sürecinde (varoşluk döneminde) kendini bulduğu ve bir gereklilikten doğruğunu bilir arabeskin. fazıl say cehaletin dibine vurmuştur, bu cahillikle sanatçı olunamaz. yetenek sizsiniz programının geçen sene ki birincisi sanatçı değildir yeteneklidir, fazıl da öyle.
hayatında hiç güllü dinlememiş birinin lafı olabilir ancak. ki o da kocaman bir kayıptır ziyandır acınasıdır.
fazıl say'ın sarf ettiği bir cümle.

şunlar var uzun uzadıya yazdım (#17510934) fakat buraya da bir şeyler karalayalım.

bak bak. adam fazıl say'a cehaletin dibine vurmuş diyor burada. random gülmek nedir ben bu gün bunu anladım. lan senin seviyen ne? senin bu adamı değerlendirebilecek bilgi, birikimin nereden geliyor. gelmeyi bırak var mı?

lan komik olmayın amına koyayım. burada ''cehaletin dibine vurmuş, sosyal anlamda bakarsak rerörö'' yazıp siktirip gidip tv'de su gibi izlerken salça ekmek yiyeceksin.

kafalara bak ya.

(bkz: akıl fikir)
siyasi görüşünü sorsanız "çok solcuyum yeaa" diyecek adamın, en ufak şeyde bile - insanların müzik zevki- işi nasıl vatan hainliği gibi içi boş bir suçlamaya götürdüğünün göstergesi olan cümle. *
ilgi manyaklığı dünyaca ünlü bir sanatçıyı bile troll yapabiliyormuş onu öğrendik ayrıca.
Türkiye'nin en itici sanatçısının (Allah için sanatçı hakkını yemiyelim) bu iticilik rekorunu elinde tutmak için sarfettiği sözlerden birisidir.
(bkz: bsg çay koy)
-fazıl sen misin?
fazıl say söylemidir.

bu adama hak veriyordum ama iyice saçmalamaya başladı. buradan fazıl say'a seslenmek istiyorum.

"sen konuşme küçük enişte, konuşunca sapıtıyorsun."
"parmakların çalışsın biz seni öyle sevdik."
arabesk rap bölücü başı olmayı hak eder böylece.