bugün

hayat bir sayı doğrusu ise , doğum ile bu doğru üzerinde bizim başlangıcımız başlamış , bugün ve bundan sonraki yaşam bu doğru üzerinde belli olmayan bir yerde bitecekse , geçmişten bugüne kadar bir çok eksi ve artılarımızla geldik ise , bugünden sonrasının ne olacağını bilmiyorsak , bugünün artılar ile yaşanmasını bilmek anı yaşamayı bilmektir .
an, yaşanmadan geçmeyeceği için mecburi öğrenmedir.*
gelecek, yarın, vs... derdine düşmüş insanların bir anda, önündeki taşa çarpıp düşmesi sonucu kavradıkları şeydir. evdeki hesabın çarşıya uymadığı zamanlar mutlaka gelir. ancak risk almak güzeldir diyenlerin bile bir süre sonra kavradıkları gerçektir. hem gerçek risk budur: anı yaşamak! tadından yenmez.

anlış başlangıçlar, anlık bitişler...
(bkz: anı yaşamak)
şahsen halı saha maçlarında becerebildiğimdir. o 60 dakika boyunca kalede mal sahibi değil de iker casillas vardır, hadi bilemedin pepe reina vardır. tüm dünya o yuvarlak topa odaklanır gözlerimde. ne para meselesi, ne karı kız dalgası, ne gelecek kaygısı ne de başka şeyler... keşke hayatın her anı bu şekilde yaşansadır. ama maç bitince gerçek yine ortaya çıkar, iker casillas sahada kalmış mal sahibi ortaya çıkmıştır.

(bkz: hayat ne garip)
vodafone ile ün kazanmış cümle olup insanlar için bugünlerde çok zor diye içinden geçirdiği laftır.
öğrenemiyorum, zekiyim ama çalışmıyorum. şaka lan şaka çok duygusalım heralde.
yıllar önce öğrenmiş olmak...
öğrenemedim bir türlü sürekli geçmişte yaşayıp gelecek için endişeleniyorum. çok can sıkıcı bir durum.
vodafone kullanmak değildir kesinlikle.
Zihinden kurtulanamadigi surece imkansizdir.zihin icin tek gercek vardir gecmis ve gelecek.
An da kalamadiginiz durumlarda sunu dusunun. Su an bir sorun var mi ? Sorunlarin hepsi ya gecmistedir ya gelecekte. Sonsuz simdide sorun yoktur.
(bkz: eckhart tolle)
bir türlü öğrenilemeyen ama öğrenilse yaşamanın tadına ulasılır.
asla öğrenemeyeceğim şey.
Bir zamanlar cok iyi uyguladigim simdi ise pek beceremedigim mutluluk formulu....Yeniden ogrenmeyi cok isterim...unuttum cunku...
Başarılabildiğinde insanı huzur ve mutluluğa ulaştıracağını düşündüğümdür. Carpe Diem efenim.
"yaşasın carpe diem felsefesi!" demektir.
öğrenmez olaydım dediğim şeydir. boşver geçmişi geleceği anı yaşa derken daha çok çamura saplanıyorsunuz. yaşamayın anı falan. geçmişe üzülüp gelecek için endişelenin düşünerek hareket edin, anlık zevklerinizin kölesi olmayın, bedeli bazen çok ağır olur bunu da unutmayın.
hayatta önemli olan, bir kaç şeyden biridir. anı yaşamayı bilmezseniz, hayatı kaçırmış olursunuz. hayat insana bir kere verilen ve bozduğunuzda, tamiri olmayan hediye gibidir. hiç bir zaman anı yaşamayı becerememiş biri olarak, son derece pişmanım. hayat fotoğraflara haps olacak kadar değersiz değildir, fotoğraflar güzeldir ama anı yaşamak daha güzeldir.