bugün

aşağıdakilerin varlığı halinde bu rahatsızlıktan bahsedilmelidir.

1-Bulunduğu yas grubu ve boy uzunluğu acısından normal kabul edilen en az kilo ya da bu ağırlığın üzerindeki bir kiloyu kendisi için uygun bulmayıp,kabul etmeme.

2-Yas ve boy göz önüne alındığında beklenenden daha düşük bir kilosu olmasına rağmen kilo almak veya şişmanlamaktan aşırı derecede korkma.

3-Kişinin kilosu ya da vücut şeklini algılayışında bozukluk vardır. Kişinin kendini değerlendirişinde kilo ya da vücut seklinin ,olağandan çok daha fazla ve anlamsız ölçüde bir yer kaplaması veya o anki kilosunun düşük olmasının öneminin farkına varmama.

4-Bayanlarda birbirini izlemesi gereken en az 3 adet döneminin olmaması
(bkz: gına gelen nickler)
anoreksiya nervoza hastalığını duydugumda aklıma ilk gelen
bizim sınıfta 3-5 inekten oluşan we adıda
^özel dallama grubu^ olan kişiler oldu..
==
ders beslenme we benim ilk not düşük
finale ii çalışmışım ama şu ^özel dallama grubu^nun
anoreksiya nervoza hakkında sordukları soruları yapamadım
neise allahtan yapamadıgım sorular sadece onlardı
90 alıp geçmiştim..:P
(bkz: starved)
bir dimmu borgir kadar kaliteli, fransız melodik black metal grubu.
blumia nervozayla sürekli karıştırılan, ayrımın tıkınırcasına yeme-kusma eylemi olduğu düşünülen ama iki rahatsızlıktada yeme-kusma davranışının gözlendiği yeme bozukluklarından bir diğeridir
her zaman için çok özel olacak gruptur.

(bkz: sister september)
(bkz: mother anorexia)

1995 yılında kurulmuş olan Fransız senfonik black metal grubu. Şuanda grup dağılmamıştır, ancak yeni çalışmalar da yapmamaktadırlar.

grup elemanları:
1998 e kadar grubun vokalistliğini Stéphane Gerbaut yapmış olup 2005 e kadar Hreidmarr yapmıştır. şuan ise vokal mevcut değildir.
gitarda 98 itibariyle Stefan Bayle vardır.
bassta Pier Couquet, keyboard da Neb Xort ve davulda Nilcas Vant vardır.

Diskografi:

Nihil Negativum: 1995 te çıkan ilk demolarıdır.

Exile: 1997 de çıkan ilk albümleri

Sodomizing The Archedangel: 4 şarkıdan oluşan 1999 yılında çıkan EP leri.

Drudenhaus: 2000 de çıkan albümleri

New Obscurantis Order: "Mother Anorexia" yı da içinde bulunduran 2001 yılında çıkan albümleri.

Suicide is Sexy: 2004 te çıkan compilation albümleri.

Redemption Process: yine 2004 te çıkan albümleri.

The September: 2005 te son olarak çıkmış eserleri olan EP leri.
3.5 ayda 10 kilo vermeme neden olmuş hastalıkmış yediğiniz her şeyi suyu bile çıkarıyorsanız bunu isteyerek yapıyorsanız tabi, bu hastalığa yakalanmanız kesindir. neden mi kesin diyorum? diyet yapmadığım veya yemek yedikten sonra parmağımı boğazıma sokmadığım halde gittiğim doktor baştan savma muayenesiyle bu tanıyı önüme sürdü ve kendince bir şeyler söyledi. bir kere bu hastalığa yakalanmış insanlar başlangıç sürecinde hallerinden bir hayli memnundurlar. çünkü onlar sonuna kadar gitmek isterler.
(bkz: bi deri bi kemik)

"yemek yemek istiyorum." dedim. bana; onu çıkarmaya çalışırken düşünecektin." dedi ki şikayetlerimi dinlememişti bile.*
doğru yazılışı anoreksiya nervozadır. bazı hastaların resimlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.tiklak.com/sag...az-kilo-verdim-sanki.html
bulimiyayla benzerlik taşıyan hastalıktır. Aralarındaki fark; anoreksia hastası kilo kaybını bilinçli olarak uyguluyor ve bunu neredeyse yaşam tarzı haline dönüştürmüştür.
yanlış anlaşılmasın ama zengin hastalığıdır. çünkü gerçekten açlık çeken biri, yarın ne yiyeceğini düşünecek kadar fakir biri yediği yemeği çıkarmayı aklından bile geçiremez. dünya böyle işte.
yemek yedikleri için pismanlık duyan insanlardır.
36 bedenken bile kendilerini asırı sisman bulurlar.

hepsinin kendilerini kusturmak gibi bir alıskanlıkları yoktur, çogunda olsa bile.

bence suçu bu insanlarda degil, etraftaki elestiri yapmaktan baska bir sey bilmeyen vatandaslarda arayın.
lan bir anda kürtçe başlık sandım tirşik.net sözlük yazarları bastı sandım

not bu bir tirsik.net reklamı değilir.
yazın anoreksiya olduğum bahanesiyle concerta kesilmişti. bir anda 12 kilo vermek çok berbat bir durumdu insanlara göre, normal kilomun bile altına düşünce.

yemek yemekten iğrenir bir duruma gelmiştim, başta yediklerimi kusarak içimdeki bunaltıyı rahatlatabiliyordum ama bu daha iğrenç bir his geldi ve yememeye başladım. o kaç kalori bu kaç kalori o spor mu spor derken bir diyetisyenin üniversite okurkenden bile fazla ıvır zıvır öğrendim. sabah uyanır uyanmaz su içiyordum ve sürekli spor yapma ihtiyacı hissediyordum.

içtiğim su bile günde yarım litreyi bulmuyordu, yemekleri kesinlikle çok çok az yemekle beraber 3 günde bir yemekten uyarı almaya başlamıştım. 3 günde bire inen uyku düzenim, yaşayan bir zombi gibi olma yolunda beni baya iyi götürüyordu. yemek yediğimde kendimi değersiz suçlu ve berbat biri gibi hissediyordum. gece uyanıp uyanıp kendime zarar vermek istememe neden olan bir rahatsızlıktı bu.

bana göreyse gayet de sağlıklı besleniyordum, sonra concerta bağımlılığım sağolsun ilacımı almak için kendimi zorlayarak yemeye başladım ve kilo alabildim. geçti mi hayır, tam her şey iyi gidiyor derken aklıma gelen o kaç kaloriydi sorusu, yemek yerken zevk alamamak ve spor yapmaya deli gibi ihtiyaç duymak bir ihtiyaç haline gelmiş.

sonra anksiyete çıktı ki bu yerin dibine soktu. agorafobi, yemekten korkmak, bir sigara daha içeceğim şimdi.
kişinin zayıflamayı ölümüne kafaya takması durumundaki psikolojik rahatsızlık. çağımızın hastalığı diyebiliriz kesinlikle. çünkü insanlar sosyal medyayla gelen "kendini beğendirme çabası" içerisine düşmüş durumdalar. bu durum bireyin hassasiyetini artırmaktadır ve onu takıntılı bir hale sokmaktadır.

etrafındaki insanlardan düşüncesizce sarf edilen birkaç sözcük yüzünden de bu hastalık kişiye yapışır.
Berbat bir hastalıktır. Yıllar önce atlattığımı zannettim, sağlıklı kilodaydım ve normal yiyordum ta ki tek başıma yaşamaya ve saçma bir ilişkiye başlayana dek. Depresyonumun tek nedeni saçma ilişkim değil ama konumuz bu değil. Tekrar kilomdan nefret etmeye başladım, biraz daha az biraz daha az derken neyse miktar vermiyorum işte sağlıksız bir şekilde yemek yiyordum. Yaz tatilinde evime döndüm, yemek yemek zorundayım artık. Ailemleyim çünkü. Ama yapamıyorum en azından normal bir şekilde yiyemiyorum. Ya lanet olsun diyip bulduğum her şeyi yiyorum canım acıyana kadar ya da aileme yalan bulup hiçbir şey yemiyorum. Eskiden blumiayla alakası olmayan ben artık kusuyorum. Geceleri yatakta ağlıyorum. Keşke bilmeseydi ailem hastalığımı ve yemek yemeye zorlamasalardı diyorum. Bazen yedirdiklerini kusuyorum demek istiyorum boşuna yedirmesinler bari diye. Ama bu daha çok kontrol kurmalaranı neden olur. Yine oturup ağlıyorum. Bir kişiye bile anlatamadığım için ne yapacağımı bilemiyorum. Burada daha çok yazardım ama yeter bu kadarı çünkü hastalıklı bir şekilde buna özenenler var, biliyorum. Kendime hissettiğim nefreti bilseydiniz inanın özenmezdiniz. Anlatamıyorum ama canım çok yanıyor.
Kilo alma korkusu ve ince bir bele sahip olma isteğinin, kişinin ruhsal ve bedensel sağlığını, neredeyse yaşamını ve sosyal ilişkilerini bozacak derecede olan ruhsal hastalıktır.
En büyük belirtisi ; kişi, beden ağırlığı sağlıklı alt sınırların oldukça altında olmasına rağmen kendisini ya da bazı bedenindeki bölümlerini aşırı şişman bulur. Kilo almaktan korkar. Yani kişinin bedeni hakkında algısı bozulmuştur.
Anoreksiya, genel olarak ergenlik ile ilişkilendirilen bir hastalıktır.fakat orta yaş grubundaki insanları da etkiler.