bugün

olması yeterdir.
mis kokusunu içinize çekmektir, hele 70 yaşındaysa.*
ÇOK SEVDiĞiM HALDE HiÇBirZAMAN YAPAMADIĞIM ŞEYDiR,bayram haricinde durduk yere şöyle yanaklarını mıncıklayıp bir öpücük kondurduğumu bilmem. Bazen cok içimden gelsede yapamam. Bigün bunu yapmadığım için çok üzüleceğimi bildiğim halde yapamıyorum.Utanıyorum hatta.
Bazen düşünüyorum bana göre dünyanın en fedekar en tatlı annesi olduğu halde bunu niye yapamıyorum diye. Sadece şu geliyor aklıma; oda küçükken beni çok fazla öpmezdi,geceleri yanında yatardım ama çok sarılmazdı. Kafasındaki mutsuzlukları üzüntüleri öyle fazlaydıki,küçük kardeşim öldükten sonra bizi öpmek sevmek dışında sadece korurdu. Bizide kaybederse yaşayamayacağını söyler deliler gibi korurdu. şimdi bazen geliyor sarılıyor falan,garip hissediyorum kendimi,hatta biran önce bıraksın istiyorum sarılmayı.Karmakarışık oluyorum.
'anneyi öpmek'...çok güzel bir başlık. Ama şunu söylemek istiyorum sözlük;bütün anneler, babalar çocuklarınızı bol bol öpün, sevin,koklayın, büyüdüklerinde onlarda bu samimiyeti sizden öğrendikleri için aynı şekilde uygulayacaklardır.insanın öğrenmediği şeyi yapması çok zor.
candır.şöyle en kokulusundan her aksam yatmadan bi ölçek. yerim onu ben .
bir yandan sevgiyi koklamaktır, çekilen sıkıntıları, paylaşılan mutlulukları, çocukluğunu koklamaktır.

öptükten sonra da gözlerinin içine bakın. o an, başka hiçbir kimsede göremeyeceğiniz şeyler göreceksiniz.
Uzak bir şehre gidiyorsanız. Sarılır öper öper öper siz öpersiniz bıraksalar orada ömür boyu onu öperek geçirebilirsiniz. O mis kokusu yumuşacık yanakları. Ağlar , içiniz parçalanır. Ama gitmek zorundasınızdır. Onu öpmek ona sarılmak bambaşkadır.
türlü nedenlerden dolayı yapmayı çok istediğim ama yapamadığım eylem içimi acıttığı için nazarımda sadece bir eylemdir.
Her sabah evden çıkmadan yaptığım eylem. Ikinci gözümü huzurla açmış oluyorum bu vesileyle. Burdan da çok öpüyorum annemi**
asla yapamadığımdır. ne de yapmayı isterim. evet bana o kadar uzak ve soğuk.
çoğunlukta özlem ve bayram isteyen durum.

kıymet..
Sevgiliyi öpmekten fersah fersah fazla huzurdur. Oyy bitanem ya
Anneye değer verdiğini gösterir..mutluluktür.
olsada öpsek.

varken kıymetini bilin, sonra arar bulamazsınız.
Her gün yaptığımdır. Candır o can.
Anneyi öpmek kadar insana huzur veren bir şey yok.
canım anneciğim,
seni seviyorum.
Özledim be annemi özledim hafta sonu ilk iş elini öpmeye gitcem annemin.
Öpmek istersin ama arada soğukluk vardır aşılmaz engeller vardır için kan ağlasa da..
"sacmaliktir" diyen arkadasi anlayabiliyorum. ben babama karsi cok kinliyimdir mesela. annemi 3 yil once kanserden kaybetmeden once sigortada ki doktor, tahlillerin bir an once yapilmasi gerekiyor vucutta cok hizli ilerliyor virusler demisti. babama gelecek olursak, egitim icin 20 bin lira istedigim maddi durumu iyi olan babam, bu para zor gun parasi, hastalik parasi diyip vermemisti. gelin gorun ki. tahliller icinde para vermedi. annemin olmesini izledim yogun bakimda. doktor meme ucunu sık sen oglusun belki hisseder de uyanir diyodu. o babayla ayni evde oturuyorum hala. yarin felc gecirse altini bezlerim. yani bay orospu cocugu akilli ol basina gelebilcekleri tahmin edemiyecegin dunyada sevgi ve saygiyi kalbinden eksik etme.
Sizleri bilmem ama benim için bünyemde antidepresan etkisi yaratan eylem..
Allahım o bir anne ama nasıl bebek gibi kokar anlayamıyorum... nasıl böyle bebek gibi. Ben onun değil o benim yavrum gibi. Böyle yanyana duruyoruz ama kendimi durduramıyorum. Boğarcasına her an opesim geliyor ya o kadar değişik bi duygu ki. Tam anlatamıyorum.. Sanki o ağzını yüzünü elini alıp koparsam böyle rahatlayacağım..

Yemin ederim bebek öpmek gibi.. öyle bi doyumsuzluk. Allahım sen kimseye anne yokluğu Yaşatma annesini kaybetmiş herkese sabır ve annesine rahmet eyle... Anne candir.. Anne öpmek şu hayattaki en büyük zenginliktir..
kutsal bir olaydır. kıymetini biliyorum.
insanlarin neler yasadiklarini bilmeden elestirmek yanlis. Ne anneler var su dunyada. Sevmeyebilir insanlar saygi duyun.

Ben de kiymetini bildigimi dusunuyorum.
En masum anlardan bir tanesidir.
iğrenç bir eylemdir, ıslak ıslak öperler ve bir yandan da bıdı bıdı yapmaya devam ederler, bir de sarılmışlarsa o an bazen infilak edeceğimi hissediyorum.
Benim yapamadığım eylem. ne babamı ne annemi ne de abimi öpebiliyorum. Ancak vedalaşırken o da bilirsiniz baştan savma. Ailecek sevgimizi gösterme konusunda biraz yeteneksiziz, cesaretsiziz. Çok nadir gidip öperim o da kendimi zorlayarak olur çünkü bu huzur verir insana. Seni canı pahasına koruyacak olan o insan senin yanında ve sen onu öpüyorsun var mı ötesi?
Yok ki nesini öpek.