bugün

güldüren genellemedir.
her genelleme gibi saçmadır işte.
*
'yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor','s.çtığımız b.k bizi beğenmiyor' gibi muhteşem özlü sözlerimiz lugat larda bulunmaktadır ve konuya cuk oturmuştur.
yanlış olması kuvvetle muhtemel önerme.
zira;angelina jolie'de bir anne.
(bkz: my friend s hot mom)
çok acımasız ve iğrenç bir önermedir. annenin yavrusunu beslemek için sarkıttığı memeleri, onu doğururken buruşturduğu göbeği, daha sağlıklı dünyaya gelsin diye aldığı kilolarıdır onlar. bırakın çirkin olmayı, gurur duyulur o göbekle, o çatlaklarla. biricik çocuğunu dünyaya getirirken aldığı ufak, önemsemediği hasarlardır onlar. hiçbir anne bunlardan şikayet edip çocuğunu sorumlu tutmaz ki. ve hiçbir anne, çocuğuna çirkin gözükmez. hele ki kendisini dünyaya getirirken oluşan kusurları... tabii bu ''amaan anne olmadım mı saldım çayıra... extra kaymak da koy üstüne evladım'' moduna girmesi gerektiği anlamına mı gelir? hayır. anneler de kendine bakmalıdır. fakat çiroz olup, kemikleri ele gelince mi güzel sayılır anneler?

kaldı ki anne dediğin biraz tombik olmaz mı a dostlar? koşup sarıldığında yumuşacık, sıcacıktır. sarılıp uyuduğunda yumuş yumuştur.

fakat her daim şişman ve çirkin; anne nin ne demek olduğunu, üzgün olduğunda ona koşup, yumuşacık kolları arasına sığınmanın, o anın sadece onunla dolmasının nasıl bir şey olduğunu hiç bilmemiş, bundan sonra da anlaması beklenilemeyecek bir insanın ağzından çıkabilmiştir ancak... yazıktır.
(bkz: heidi klum)

sıradaki?
90-60-90 taş gibi olmalarından iyi olacak olan durumdur.
bu genellemeyi yapana "ananın güzelliğini ekmek arasına koyup da yiycekmisin dürzü. Yazıklar olsun ki o kadın seni 9 ay karnında taşımış, bu boya getirmiş eşşek kadar olmuşsunda çıktığın kabuğu beğenmiyorsun. Her anne çirkin denilmeycek kadar kutsaldır. Öldüğünde yırtma sakın bir taraflarını" diyesim geldi nedense... *
(bkz: kendi annesine sulanan aciz genç)
(bkz: abazalıktan çıldırmak)
(bkz: her genelleme gibi bu da yanlıştır)
(bkz: angelina jolie)
siz ne kadar onu her daim şişman ve çirkin görseniz de o sizi her daim güzel/yakışıklı görecektir.
insanların anası ile ilgili problemleri olsa da pek de geçerli olmayan şey. ben koca bi aygır olmama rağmen annem hala kilosuna dış görünüşüne dikkat eder. işim icabı bi çok aile ile de görüşüyorum hiç de öyle bi durum yok. yaşanılan standartla ilgili olabilir, ya da nasıl bezdirdiyseniz kadını hayattan kendine bakmıyor artık yani.
Çocuklarını hayatlarının merkezine koymaları sonucu oluşan durumdur.
(bkz: yeter anne demeyin bana)
(bkz: hem şişman hem kısa hem çirkin) *
anne bu yahu çirkin olabilir mi?
ayrıca her anne şişman olmamakla beraber, olsa da gayet sevimli olur... böyle yanaklarını sıkarsın, öpersin falan.

(bkz: canım annem süper annem)
henüz hipotez olma aşamasını bile gerçekleştiremeden çürütülebilecek saçma sapan bir önerme hedesi.

o melek varlıklara çirkin nitelemesini yapabilecek bir yaratık varsa da gidip kendini boğaz köprüsünden sallandırsın.
benim annem bir melek
böyle genellemelere yok hiç gerek.

(bkz: iğrenç kafiyeler)
annenin bir nankörü çıkarmak için vücudunu deforme etmeyi göze almasının sonucudur.
(bkz: yediği kaba sıçmak)
yanlış önermedir.
sisko somonun kenar yagı 'nın annesi süs balığıdır.
yalan yanlış genelleme.

yazar dedit: Senin annen öyle olabilir ama benimki değil.
(bkz: adriana lima)
baslik sadece yapilan herhangi bir genellemedir. ancak kime goredir, neye goredir? herkesin annesi; cocugunun kendisine gore guzeldir. bir baskasinin annesi hakkinda da yorum yapmak kimseye dusmez.
yanlış yanlış yanlış. yok öyle bir şey.!
(bkz: kelimelerin yetersiz kaldığı an)*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar