bugün

dünyada yaşamak istediğim en son şeydir. ergenlik döneminde bir arkadaşımız vardı 2-3 gündür durgundu.sormamamıza rağmen nedenini söylememişti ben yanızken ısrar edince açıkladı;geçen gün dersaneden erken çıktım kapıyı anahtarla açtım sonra gittim mutfağa bişeyler atıştırdım ardından yatak odasındaki kitabımı almaya gittiğimde şok oldum korkup evden dışarı çıktım o gün bugündür midem bulanır.'
eğer yaşı cinselliği algılayamayacak kadar küçük ise görenin, o zaman belki travmatik olabilir ancak belli bir kavrayışa ulaşmış insanın bizi leyleklerin getirmediğini veya dereden gidip alınmadığımız özümsemiş olması gerekir ve abartılı karşılamaması gerekir hadiseyi. neticede sporla çoğalmadık arkadaşım..
sevişirken annenin karnında olup, olaylara direk temas etmekten kat kat iyi olan durum.
(bkz: hadi baba gene yapma)
yeni bir karde$in geleceğinin habercisidir. *
yakalayanı da yakalanan anne babayı da utandıran bir durumdur.
ergenlik döneminde yaşanırsa kişinin uzun bir süreliğine cinsel hayatının bitmesine neden olur.
annenin işkence çektiğini ve babanın da anne üzerinde baskı ve şiddet uyguladığını düşünür minik bünye. anneye acır falan. babaya içten içe kin besler, "adi adam" falan diye düşünerek büyünür, büyüyünce geçer, bişi * olmaz.
edit: bişi kullanmayı seviyorum ama bkz la açıkladım ne demek istediğimi!
annesiyle babasının hiç sevişmediğini düşünen çocuğun gördüğünde şoka hatta komaya girmesiyle sonuçlanan olaydır. çocuğa nereden geldiğini tam olarak açıklamayan anne ve baba şimdi daha beter bir duruma düşmüştür.
(bkz: anne ve babayi opusurken gormek)
uzerine babanin anneye bir tomar para vermesiyle travmadan travmaya kosturtacak hadisedir.

genc bunyenin hafta sonu dershaneye gitmesi gerekmektedir. Sabah uyandiginda bir bakar ki gec kalmasina ramak kalmistir. Gec kalindigini soylemek uzere heyecanla anne babanin (bkz: ebeveyn)yatak odasina dalmasi ile babanin annenin uzerinde debelendigini gormesi bir olur. Sersemlemis bir halde kapiyi geri ceker. bir dakika icinde anne ve baba odalarindan cikar, anne genc bunyeye kahvalti hazirlamaya koyulur. Kahvalti masasina oturmayan baba, hamam takimlarini hazirlayip evi terkeder fakat hemen geri doner, anneye hicbirsey soylemeden bir tomar para verir ve geri gider. Genc bunye uyanir uyanmaz karsilastigi manzaranin sokunu henuz atlatamamisken, uzerine bir de annenin babadan bir tomar para almasina sahit olarak dumurdan dumura kosar. Anneye israrla o paranin ne oldugunu sorar ama cocugun kafa karisikligini sezen hinzir anne sirf eglence icin cevap vermez. Cocuk israrla sormaya devam edince "salak, adam hamama gidiyor, dun maasini almisti, hamama bir aylik maasiyla mi gitsin" der ve cocugun yuregine su serper. Cocuk bir anlik supheden sonra ailesinin standart turk ailesi olmasinin tadina tekrar varir.
görmek değil, basbayağı basmaktır.

(bkz: anne ve babayi sevisirken basmak)
erkek çocuklarda yıkıcı etkileri daha fazla hissedilir, zira içinde beslediği karşı cinsten ebeveynine olan duygusu derin bir sarsıntıya uğrar. bu aşamadan sonra ne baba babadır artık ne de anne anne.
ergenlik öncesi veyahut ergenlik döneminde görüldüğünde, uzun bir süre anne ve babanın çocuk aklında eski yerinde olmamasına, onlara daha farklı bakmasına sebep olan olaydır.bir süre o görüntü çocuğun gözünün önünden gitmez, kabus olur,karabasanı olur. zavallım buna alıştıktan sonra yavaş yavaş normale döner.
(bkz: anne sen de az değilmişsin)
birbirleri ile sevişirken görüldülerse sorun yok.*
ergenlik döneminde böyle bir hadise ile karşılaşmış çocuğun, ilerde seks denen aktiviteden tamamiyle soğuması hatta kendisini leyleklerin getirdiği gerçeğine inanmaya adaması ve bu gerçeği ispatlama yönünde saçma sapan icraatlarda bulunarak delirmesine yol açabilecek çok tramvatik bir durumdur.

evli haldeki muhtemel sohbeti:

- nazım ben çocuk istiyorum..
- şimdi olmaz..
- neden ki ?
- ee kışın ortasındayız mukaddes. leylekler yazın geliyo bilmiyo musun ?
- !?!?!?
+ emrah! koş!!!
- dokunmayın.
+ baba?
- oglum?
+ anne?
* yavrum?
+ pelin teyze?
$ kusum?
+ oguz amca?
# naber len kerhaneci?
+ oha!
% beni tupcuyum diye mi eziyorsun evlat!?
+ [fatal error]

usttekinin yaninda hic bir sey degildir.*
(bkz: alından saç çıkmasının sebebini anlamak)
rüyada görüyorsan kısmete,normal hayatta görüyorsan kardeşe delalettir.
eğer çocuk küçükse leyleklerin böyle çağrıldığı söylenecektir. yok eğer yetişkinse birkaç gün yüzüne bakılamayacaktır.
"kollarım kopeydi de o kapıyı açmeyeydiim.
gözlerim kör oleydi de bunları görmeyeydiiim."
tarzında salya sümük feryatlara boğar insanı.
o değil de, hatırlarım. çocukken anne ve babanın odasından gelen sesler ürkütücü gelirdi. sabah ikisi de banyo yapmış olurdu; şaşırırdım.
aklın ermeye başlayıp ne halt yediklerini anladığımda annemle babama bir garip bakmaya başladım. ne bileyim bu bir tabuydu, ben anlamıştım, sanki biri bunu anladığımı farkedince idama çarptırılacaktım. öyle sabahlarda suratlarına bakamaz ben gidiyorum diye kapıyı çarpar çıkardım.
ergenliğe girdiğimde de; "ulan ihtiyar, yine sıkıştırdın kadını, verdin mercimeği fırına di mi?" diye kıs kıs güler oldum.

garip...

çok garip...
çükü kaldırıyorsa büyük sorun var demektir.
babayı kuvvetin anneyi şevkatin simgesi olarak gören yavru bünye ilk defa bu iki varlığın kendisinden başka birşeye, onların kendi nefislerine hizmet ettiğini görmesi pek de hoş olmaz herhalde
son tahlilde doğal olan durumdur..babayla amca sevişirken görülse, işte o biraz ters olabilir.
güncel Önemli Başlıklar