bugün

evladını her şeyden sakınan annenin kalp arısı karşısında çaresiz kaldığı an.
*
2.sınıf öğrencimin annesine söylediği cümle,

merve yi çok seviyormuş ve bu yüzden kalbi acıyormuş
+ anne kalbim çok acıyor .
- bir seferde iki ekmek yedin aaaa benim hayvan olum !
(bkz: sevdadandır dedi annem)
-anne kalbim aciyor
-yine o adam di mi. allah belasini versin. her sey onun yuzunden zaten. sende de var bi salaklik kurtulamadin gitti. ben sana boyle mi ogre.......
-aahahhahaha saka yav saka vallahi, ilahi anne!! *
-ha iyi. aksama ne yicen?
-...barbunya varsa yiim ben...
kaç yaşında olursan ol ,kalp acısını seninle aynı şiddette yaşayabilecek tek insanın annen olduğunu anladığın an kalbinin en çok acıdığı andır,ve bu anın anneyle paylaşılması ilk defa gülümseme yaratır
- Anne kalbim acıyor.
- Ters hareket yapmışsındır.
- Yok yapmadım.Anne kalbim acıyor.
- Amaan her gün bi yerim ağrıyor acıyor diye geliyorsun başıma.Senle mi uğraşcam*
- Şimdi daha çok aciyor anne.
+anne kalbim acıyor..
-acır tabi.sigara,alkol,hamburger,kola,...*
+anne tamam geçti.
(bkz: ANJiNA PEKTORiS)
+anne kalbim acıyor..
-bişey olmaz,yat geçer..
-Kalbim acıyo, beynimde beygirler koşuşturuyo, kalbime yabancı cisim kaçmış gibi hissediyorum böyle ellerim birbirinden farklı geliyo sanki baş parmağım işaret parmağıma oranla daha etli...
+Bi doktora görün sen.
sevdadandır.
anne kalbim acıyo
tövbe tövbe.
öpünce geçmeyecek olandır.
- anne kalbim acıyo
+ açlıktandır, ye bi şeyin kalmaz. *
anneye dert yanmadir.

o sizi uyarmistir. dokunma o sobaya elin yanacak demistir. ama siz dinlememis dokunmus, yanmissinizdir. gidip sarilip aglayacaginiz varliktir anne. dilinin ucuna gelse de cogu zaman demez ben sana demistim diye. alir elinizi suya tutar dindirmeye calisir acinizi.

ama iste kalp acisini yok etmeyi beceremez. siz gider dersiniz ona, anne kalbim acidi diye, ama o kalbinizi cikarip da suya tutamaz. ben sana demistim de demez, yaninizda yer almaya, size destek olmaya calisir.

elinizin acisini gecirir de, yureginizin acisini geciremez.
zamanın götürdüğü acının zamanla dönüp dolaşıp bünyeyi sarması sonucu söylenen sözdür, dert yanmadır. vakti zamanında bir çift yeşil göze aşık olmuştum. önceleri beni arkadaş görürdü gözleri bilirdim ta ki bir akşam çam ağaçlarının altında havuz kenarında oturana dek. ay hiç o kadar güzel parlamamıştı. sevdiğimin gözleri de. ilk orada, o akşam söylemişti sevdiğini. hiç olmadığı kadar kızardım galiba. ağlamak istemiştim çok iyi hatırlıyorum. büyüdü sevgimiz. en güzel tonlara bürünerek baktı o güzel yeşil gözleri. nasıl da katı görünürdü oysa bir başkasına? derken bu hikayeyi en güzel sonla bitirmek ve yeni bir hikayeye başlamak istedik. evlenmek istediğimizi söyledik ailelerimize. onun ailesi kararımıza saygı göstermişti. bizde durum iç açıcı olmadı. sevgimizi, hayallerimizi mezhep ayrılığı nedeniyle idam etmeye karar verdiler. ne yaptıysak, ne konuştuysak olmadı. ailemi bırakmaya gönlüm hiç razı olmadı. gözü yaşlı sevdamı terkettim. kırılan hayallerim kalbime battı, kalbim kanadı.
çok yakınındayım şimdi. elimi uzatsam dokunabilirim, başımı kaldırsam o yemyeşil gözlerini görebilirim. elimi kalbine koysam benim için ne denli hızlı atan kalbi olduğunu anlarım. böyle düşünceler kafamdan geçerken gözyaşları içinde söylemek istediğim cümledir anne kalbim acıyor.
vodafone kullanıcı olmayan çocuğun annesine yakarışı..

- kalbim acıyor anne !
+ gazdır o gaz.
-anne kalbim acıyor.
+az iç.
demekle kalmazdı aslında.. dönüp dolaşıp "şş, noldu?" diye sorardı mutlak..

23 nisan günü, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı dinlerken sıkılmam, yere çökmem, cebimdeki bi boka benzemeyen erikleri kemirmem ve yanımdaki kırmızı rugan ayakkabılı en iyi arkadaşımla yarım günlük tatili değelendirecek planlar yapmam gerekirken.. çıkıp ben yaptım günün anlam ve önemini belirten konuşmayı anne..
ne ara büyüdüm anlamadan, elimde mikrofon, "kıymetli meslektaşlarım, sevgili öğrencilerim..." diye seslendim kalabalığa. kiminin annesi, kiminin nişanlısı, kiminin yiğeni vardı izleyen. ben yalnızdım.
kalbim acıyor anne..
hem anne, hem çocuk için kalp acısını bir kat daha arttıracak söz. bu kalp, sahiden acır bir de. laf değildir. gerçekten acır.
kalbim acıyor anne.. nedendir bilemem ama çok acıyor işte. sende herkez gibi bakma bana acı dolu gözlerle.. daha da acıtma kalbimi. söylediğime pişman etme beni... geçer mi acısı, diner mi sancısı bilmem. ama şunu bilirim ki bu acı kalbime hergeçen gün daha vurdumduymaz, daha sağlam olmayı öğretti.. hergün kabuk bağladıkça yeni bir kalp doğdu sanki bedenimde. artık sadece bekliyorum. biliyorum birgün kuruyacak o yara, geçecek kalbimin acısı... belki izleri kalacak, belki sızısı. ama birşekilde izlerimizle yaşamayı öğrenmeliyiz değil mi anne? tıpkı yıllar önce senin öğrendiğin gibi...
(bkz: durduk yerde adami uzen basliklar)
(bkz: pencereden kar geliyor)
neye nasıl dayanacağım, kalbim acıyor görmezden geldiğim her şeye. yanımdan yalnızlığın ve çocukluğun geçiyor tatlı gülümsemelerle. Ve ben acıyı kalbimde bir sevgili çocuk yapıyorum şimdi. Aşk kalbimi yakan bir yangınmış anladığım ve bağrıma bastığım. Zaman kendini yinelerken dilimden dökülen ve şarap kokusu anlamsız sevdalar tüm bedenimi kirletmekte şimdilerde. bahsettiğin yarın hiç değişmedi ki...
aşk aydınlık dedin kalbimde hiç bulmadım ve aklımın derinlerinde imkansızlıkların geçti...
Sen beni hiç sevmedin... Vazgeçtiklerinde yani ağır bulduğun yüklerde ezik bir silüet oldum...
Ömür dedin ki bana o bende hiç olmadı ki. sana vereceğim acı bir gülümsemeden ibaret. Sır dediğin dünyaya dair sadece. Acı dolu bakışlarımın içinde çocukluğumu gördüm. Yarın dedin o ki hiç değişmeyenlerde saklı zaten. Ben artık beklediklerimden de geçtim. Ömürümün yettiği acı dolu şarkılarda kahraman olmak istemiyorum artık. SEn benim bu hayatta tek sınavımdın. Sen ki anneme acılarımı gösteremediğimdin. Arka balkon şarkılarına gözyaşlarımı karıştırdığımdın.
kalbimin acısını ne sen ne de ayırdığım ömürüm kalan son demleri dindirebilir. Acıyla yaşayan bir ömür acıdan beslenir. Sen ki hiç olmadın bende. SEn ki hep bir yalandın ve o yalanı sevdim ben. Sen olmadın kalbimin acılarında.
Sen ki ölümdeyken uzaktan izleyen genç bir beden. Sen ki ölümü benden sonra hissedecek bir beden...
--spoiler--
sevdadandır dedi annem aldırma
aldırma, gel yanıma...
--spoiler--