bugün

paranın aktığı taraf olabilir kısmen.
tabi ki babadır , baba resi tir, her zaman kazana taraf tır ,büyük tür , bilgedir , yasakçı deyildir, haftalığımı veren kişidir...
genelde güçsüz tarafı tercih etmekle beraber, eğer kavga benim yüzümden çıkmışsa, diabetik takılırdım tabi..
"iyi olan kazansın" deyip mümkünse tarafsız kalmak.
(bkz: herkesin kendince haklı olması)
size yapılan fedakarlıkları göz önende bulundurarak taraf tutan çoktur.

şimdi baba : çalışır herşeyini karşılar bilmiyorum işte sever kızar kıskanır yaptığı kötü şeylerde olur ama babadır.

anne : oda çalışır elinden geleni yapar. ama babaya göre daha çok sey yapmıştır.

şimdi : kavgada anne bi laf yapar babanın suçunu yüzüne vurur hemen anne tarafına geçilir.

baba ben herşeyinizi karşılıyorum ne babalar var vıdı vıdı...
hemen babaya geçilir

bu işler böyle yani..
küçükken anne tarafıydım.ergenlik dönemlerinde babacı oldum.şimdi ertesi gün kiminle işim varsa
onu tutuyorum
tutulmaması gereken taraftır. bu onların arasındadır ne de olsa. asla düşülmemesi gereken bir hatadır bu aile-çocuk ilişkilerinde. üstelik anne ve babanın birbirine olan öfkesini bilemeyip, anlamayabilir bir genç insan. öncelikle suçlu görülen tarafla kendi ilişkilerini gözden geçirmeli, içlerinden seçtiği tek bir tarafın gözünden bakmamalıdır olaylara.
yemeyen yediren , içmeyen içiren taraf tutulur...
Anne baba kavgalarında Babaları tutmak mantıklı olandır.Anneler doğaları gereği duygusal oldukları için ne yaparsak yapalım bir şekilde bizleri affedebilirler.Babalar maddi gelir kaynaklarımız olduğu için kısa bir süreliğinede olsa harçlık musluklarımızın kapanmaması ve havuzdan kullanıma başlamamak adına kavgada her koşulda babayı haklı bulmak mantıklı olandır.
Bir taraf seç o ben olayım. Denilmesi gerekecek durumlardan biri
televizyon veya bilgisayar tarafıdır. kulaklık varsa tadından yenmez.
haklı olan taraftır. ama yine de haklı olan tarafla haksızın üstüne gitmek olmaz, denge analizi kurulup durulma sağlanmalıdır. zira üstüne gittiğin kişi sonuçta senin anne/baban.
bi'taraf olan bertaraf olur mantığından hareketle bi taraf tutulur. ben hep annemin tarafını tutmuşumdur çünkü dayak yemeyi severim.
mümkünse konu sizinle ilgili değilse taraf tutmayın ben annemi tuttum yaklaşık bir hafta öncede boşandılar ve babamla konuşmuyoruz he pişman mıyım ? hayır tabikide değilim.
nabza göre şerbet vermek daha sağlıklı olur. * *
çocuk taraf tutsun tutmasın, kim kazanırsa kazansın kaybeden çocuk olacaktır.
babalar her zaman haklıdır. Çünkü o cok baba adamdır.
taraf tutulmaz.
televizyonun sesini daha da açıp sözlükte iç buruklukları , büyüdüğün anlaşıldığı anlar, hayata dair buruk detaylar bilmem ne okunur.
baba uzuvlari itibariyle daha rahat tutulabilir. evet evet babadan yanayim ben.
kavgayı yatıştırıp ortadan kaybolmak , taraf tutmaktan daha avantajlıdır.
ileri dönemde artıları görülür.
bizim aile filmindeki şener şen'in canlandırdığı karakter gibi davranmanız en iyisidir.babanın yanındaysanız babaya haklısın dersiniz.annenin yanındaysanız anneye haklısın dersiniz.eğer ikisinin de yanındaysanız valla ben karışmak istemiyorum sonra suçlu ben oluyorum.
en güzeli tarafsız olmak..
çok sinirli ve/veya haklı olanın karşısında olmak gerekir. kafası karıştırılıp sakinlemesi sağlanabilir.
Anne tabiki. Babalar böyle şeyleri pek takmaz ama anneler asla unutmaz.
tutulmaması gereken taraftır.
haa bi de aracı görevindeyseniz sıçtınız.