bugün

https://youtu.be/aUsCFc1EQNc
Otobandır. Betondur. Gridir. Kasaba irisidir. Asık suratlıdır. Pavyondur.

Dikkat ederseniz. Cso dur. Tiyatrodur. Kitaptır. Vahadır. Umuttur.dostluktur.

Şaşırtır. Mutlu eder. Gülümsetir.

Küfredersiniz bazen de. Ama rahatlatmaz o küfür.
beklemiyorduk, iyi ıslattın.
yarin kar geliyormus ole dediler.
yağan yağmurun sabaha karşı kara çevireceği şehir. götünüz donacak sayın ankaralı olmayanlar.
Kar sezonunu açmıştır.
herkese hayırlı olsun. göt donduran soğukları tüm şiddetiyle başlamıştır. hiç romantikliğin lüzumu yok. herkesin götü donacak işte. uzun ve kalın giyinin. bu arada bu kar tutmaz. hiç umut etmeyin.
iyi bile dayanmıştır.
geceden yağmur yağmış sabah hiçbir şey yok. hava çok soğuk. yerler hep ıslak. üstümüz başımız hep çamur olur şimdi. hay sıçaydım yaaa.
An itibariyle lapa lapa kar yağan şehir.
Daha dün hava mis gibiydi. Kırgınım.
dün bir arkadaş kar yağacağını söylemişti. kahin midir nedir anlamadım gitti.
Burnum yolda düştü amk. işe gidiyorum.
Esenboğa civarında kar yok ama keşke yağsa. Soğuğun bı anlamı olur. Bu nedir ya
dikmende halk pilajlara akın ediyor.
sıcaklık 35 derecenin üzerinde seyrediyor ve serinlemek isteyen vatandaşlar araçlarından inip su savaşı yapmaya başladılar bile. gri sehrin adamı eskişehir yolundan bildirdi.
Bi Tanrı dağı denince yüreğimde fırtınalar kopuyor bir de Ankara denince.
bu sefer kar gerçekten yağdı.
bere üzerine kapüşon geçirip atkıyla sarılası bir gündü.
unutmadan; yağmur sandım kar çıktı.
bazi insanlarin hic begenmedigi bir sehirdir. turkiye sartlarinda denize turizmi haric her seyi yaparsiniz. doga turizmi de yok evet ama antalyada yasayan her gun rafting mi yapiyor? yelkenliyle mi aciliyor? istanbuldakilerin hepsi her gun bogaza nazir yemek mi yiyor? su ankara italyada bir sehir olsa afedersiniz ben de itin gotune sokarim ulan ama italyada degil iste. bara mi gidecen? gidersin. lukus restorana mi gidecen? gidersin. opera bale tiyatro sinema avm? gidersin. bi denize giremiyorsun ama kutugu venedikli vatandaslar begenmiyor burayi. aksama 7 tanesi 1 tlye simit bile yersin daha ne istiyorsunuz ulan? yeter artik.
gidenler her ne kadar "beton yığını" diye tanımlasada gidip görmek istediğim başkent. onu gözümde ayrı kılan kesinlikle pavyonları değil, kurtuluş yıllarından hatıralar barındırması ve atamın orada yatmasıdır. bu bakış açısıyla gidildiği taktirde sevileceğini düşünüyorum. gezmeye, eğlenmeye gidiliyorsa sorun ankara da değil, eğlenmek için ankara ya giden adamdadır.
soğuk olan memleket.
Biraz daha sabredelerdi Melih Gökçek deniz getirecekti ama hemen ucurdular adamı. Yeni gelen ayağını çekemiyor daha.
sevemediğim şehir. arjantin caddesine içmeye giderdik ama.
ülke : türkiye
bölge : iç anadolu
bölüm : yukarı sakarya
il : ankara
belediye başkanı : (bkz: melih gökçek) (ak parti)
vali : alaaddin yüksel
yüz ölçümü : 24, 521 km2
rakım : 938 m
nüfus : 4, 965, 542
alan kodu : 0312

anlaşılan sözlük hızlı gündeme ayak uyduramamış.
Özlenen şehir.
Yılbaşı için biletimi aldığım şehir. Güzel olduğundan değil fakat kardeşim gibi arkadaşım var onun yanına gidiyorum.