bugün

ankara siyasal'da master eğitimimime devam ettiğim güzel şehir. belki bir istanbul, bursa yada izmir değil ama güzel şehir işte...
Aşıkların kaybettiği şehirdir. Bu şehirde aşıklar hep kaybeder. Aşıkların hiç kazanmadığı şehirdir. Aşıkları üzen şehirdir. Bu şehir aşka tepki olarak kurulmuştur. Bozkırın ortasında aşkın bittiği yerdedir. Belki de bu yüzden gridir rengi. Aşksızlık şehridir. Aşklıktan bağzı kokar, ama ben aşıktım demez. Yalan dostum aşk diye bi' şey yok Ankara'da. Ankara kızlarına.. Ankara'ya gelen kızlara.. Ankaralı kızlara.. Her gören ağladı. Ankara firak kentidir. Ankara'nın her yeri firaktır. Aşti firaktır, esenboğa firaktır, gar firaktır. Ankara'da aşk yoktur. Cebeci'de yoktur, beytepe'de yoktur, çukurambar'da yoktur, Keçiören'de yoktur, eryaman'da yoktur, ümitköy'de yoktur, dikmen'de yoktur, gop'ta yoktur, tunalı'da yoktur, Filistin'de yoktur, Arjantin'de yoktur. Kızılay'da zaten ne arasın la. Ulus da artık transittir, orada da hiç yoktur. Aşkların kaybettiği yerdir Ankara. Ankara'da aşık olunmuştur. Ama Ankara terk kokar. Ankara hiç toz pembe olmamıştır. Ankara hep gridir. Aşk griyi sevmez. Ankara'ya gelmez. Düşerse kaçar. Uğrarsa biter. Acısı kalır. Ankara'da aşk yoktur. Aşk acısı vardır. Kocatepe'nin altındaki tömbeki'de, Beyoğlu Kafe'de aşk acısı vardır. Tunalı'da sardunya Kafe'de aşk acısı vardır. Çukurambar s'lo'da aşk acısı vardır. Kuğulu Park'ta aşk acısı vardır. Bahçeli 7'de aşk acısı vardır. Mocaco Kafe'de vardır. Estargon kalesi'nde vardır. Ankara kalesi'nde vardır. Gramafon Kafe'de vardır. Hamamönü'nde vardır. HD iskender'de vardır. Winehouse'ta vardır. Fokurtu'da vardır. Osmanlı Kafe'de vardır. Tektekçi'de vardır. Passage'da vardır. Brothers'ta vardır. Telwe'de vardır. Ah ulan ah. Ankara'nın acı her yerinde vardır. Ama aşk yoktur..
soğuk şehirdir. beş senede birçok şey götürmüş aynı zamanda getirmiş şehir. eyvallah.
Ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesiyle şenlenecek şehir.
Ahmet Arif ile şu dizeleri hatırlatır ;
Duvarları katı sabır taşından
Kar altındadır varoşlar,
Hasretim nazlıdır Ankara.
Gri sehir diyorlar. Kim demis o kadar rengarenk ki. ic anadolunun etkisi mi bilmem bi sicaklik var bu sehrin insanlarinda. Gelin gorun efendim bekleriz her sehirden dostlari 2 kasim fiskiyeyi kim kirdi zirvesine.
(bkz: ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi)
havası bu kadar güzel olan bir başka şehir varsa söyleyin oraya yerleşeyim.
buz gibi.
temiz.
ferah.
kesin ve soğuk.
otogarı olan aştiye şehre girildikten sonra bir türlü ulaşılamayan canım ilimiz. en azından istanbul'dan gelirken öyle. sanki etrafta bir sürü gereksiz dönüyormuşuz izlenimi veriyor.
orta avrupa kökenli kelt kavmi'ne mensup galyalılar tarafından m.ö. 3.yy kurulduğu bilinmektedir.
"ankara istanbul'un abisi gibi adeta...

gezi'de dayak yiyen kardesinin yardımına koştu ankara.

ama abi odtü de tek başına dikiliyor ve dayak yiyor. sessiz sedasız..."
ankara=delikanlı. *
bu güzel şehirde canım başkentimde kahvaltı yaptığıma inanamıyorum. hayallerimin şehrindeyim. yalnız ama mutluyum. (bkz: liva)
Yakinda belki de son zamanlarin en cok katilimli en über zirvesine ev sahipligi yapacak sehir. Sehrimiz. Her yolu kizilaya cikan sehir.
BiR iSTANBUL DEĞiL.
ısrarla halı saha zirvelerinin piç olduğu şehirdir. hayır arkadaş o kadar isim yazdıyoruz, benden habersiz oynuyorsanız, thor'un çekici düşsün başınıza la.
kendisi artık sevgilim olmuş, bağımlı hale getirmiştir beni. terk edemiyorum, soğuğunu bile özlediğimi fark ediyorum zaman zaman...
bir şairin kitabında ankara dan en'kara olarak bahsettiğini gördüğümde hak vermemek imkansız demiştim ona. en'kara dır o beton şehri.
Bir yil once "Haziran ayinda Istanbul'a donecegim" diyerek geldigim sehir olur kendileri. Haziran ayinin uzerinden 4 ay gecti ve ben isbu entryyi Ankara'dan yazmaktayim efenim. Genel olarak gelgitli bir iliskimiz olmakta birlikte kendisine yurekten baglandigim sehirdir de ayni zamanda. Nesini sevdigime dair zihnimde somut herhangi bir sey olmamasina ragmen; bayram tatilinde erkenden Istanbul'dan kacip siginmisligim da vardir bu sehre. Bircok Ankaralinin aksine Kizilay'dan terapotik anlamda faydalanabilen nadir kisilerden biri oldugumu da ekleyeyim. Canim sikilinca gidip bi cay iciyorum ve icim aciliyor valla. ohh miss.
ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesine 3 gün sonra ev sahipliği yapacak şehirdir.
kendine has kulturunun baska hicbir sehirde bulunamayacagi, dogdugum, yasadigim ve olmek istedigim, yerlisinin asik oldugu sehir.
Havaların soğuması ile birlikte ayaz ve soğuğuna alışmakta yine zorluk çekeceğim memleketim.
yarin ulu sozluk olarak damgamizi vuracagimiz guzel sehir.
(bkz: ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi)
Havası soğuk insanları sıcak mükemmel şehrim. Son dönemde eğlence hayatının laşkalaşması dışında her hangi bir sıkıntı görmüyorum.
yüksek lisans eğitimime devam ettiğim şehir. özellikle cebeci tarafı candır.
güncel Önemli Başlıklar