bugün

yaz yağmurunun bile ayrı güzel olduğu şehir.
insanlar ne kadar bok atarsa atsın başkent olduğu gerçeğini değiştiremezler. beğenmeyenler için geliyor:

(bkz: siktir git)
resmi devlet binalarına ev sahipliği yapmasından dolayı, renksiz ve iklimide karasal olduğu için soğuk olan, ancak son yıllardaki postmodern saldırılar neticesinde binaların griden beyaza ve alçı rengine dönüştürülüp, ebesinin bellendiği şehirdir.
insanının son derece sevimsiz suratsız olduğu şehirdir. herkes mutsuzdur.
yazın ortasında bile geceleri kışı yaşayan şehir.
14 ağustos 2012 salı günü en düşük sıcaklığı 16, en yüksek sıcaklığı 31 derece olacak şehir.
youtube'da ankara nox diye bir video vardır. ankara'yı sevdiren cinslerden.
http://www.youtube.com/watch?v=ngMJbR74slQ hd izleyin anca sevdiriyor *
susuz şehir.
varsın olmasın denizin,
yine severim seni ben, özlerim.
bozkırların gülüsün sen,
doğduğum, büyüdüğüm memleketim.
eninde sonunda yasamaya baslayacagim, o zamandan itibaren mutlak huzuru bulacagim sehir.
sevmen için bir nedenin yoktur. sevmek için bir nedene gerek de yoktur zaten. nedensiz seversin ankara'yı. o kadar benimsersin ki laf söyletmek bile istemezsin ona. ben de böyle duygular uyandırıyor işte ankara.
arkadaş şu an hava bildiğin soğuk bu şehirde. 13 derece ne lan? yorganla yatıyoruz sayın seyirciler, pencereleri falan da kapattım la bu ne?
herşeyiyle benim olan, herşeyimle onun olduğum şehir.

saygılar ankara...
Bir Polisiyesi bile olan şehir.
mevsim ne olursa olsun daima soğuk kalacak şehirdir.

insanın içine işleyen bir kanser gibi beğendirir kendini, ne kadar sıkıcı olsa da, bir yol bulup kendini cezb ettiren şehirdir.
Kisin geldigini dusundukce sevindiren sehir. Gece gideceksin ciftlige, alacacaksin kokoreci. Neyse devam etmiyim.
15 ağustos 2012 çarşamba günü en düşük sıcaklığı 17, en yüksek sıcaklığı 31 derece olacak şehir.
insanların sevmediği, gri gördüğü, betondan ve memurdan ibaret olduğunu zannettikleri güzelim şehir.

oysa ankara sessizdir. ruhunu pek açmaz kimseye. onu sadece ruhunu açtıkları anlar, sever. konuşan şehirlerle herkes iletişim kurar. oysa ankara soğuktur. yanaşmaz kimselere. onlar gelsin ister. onlar sevsin. ankarayı seven bir insanın ankara sokaklarında yürürken hissettiklerini bir başkası hissedemez. göremez.

ankarayı sevmeyi herkes beceremez. ağır gelir insanlara biraz. sıkıcı. kasvetli. yaşanacak yer olmadığını söylerler. halbuki bilmezler. ankarada yaşanmaz, ankara yaşanılır.
gece maşallah galiba -4 dereceydi. hayır yorgan yetmedi. üzerine de pike attım. salak galiba.
öylece duran bir şehir karşımda.
ankara herkesin bahsettiği gibi her zaman soğuğunu gösterir halkına ama yinede seviyorum şehrimi.
kpss tercihlerimde yer vermeyi düşündüğüm fakat büyük ihtimalle puanımın yetmeyeceği şehir.
yarın bu saatlerde -muhtemelen- keçiören ilçesinde bulunacağım şehir.
18 ağustos 2012 cumartesi günü en düşük sıcaklığı 15, en yüksek sıcaklığı 30 derece olacak şehir.
(bkz: uzak mesafe ilişkisi)