bugün

iş bu entry şükür ki sadece 1 aylık gözlemlere dayanılarak yazılmıştır.

ankaranın havasından olsa gerek ulan karşılaştığım her insanda bir brokratik hava, işi yokuşa sürmeler, pratiklikten eser olmayan davranışlar. kusacam lan.

ego şoförleri durağa mutlaka sıfır yanaşmak zorunda. ulan önünde otobüs var bir tane burnunu sokmuşsun işte aç kapını millet binerken yavaştan ilerlersin. sen durakta işini itina ile yapmaya çalışan bir insana hayranlıkla(!) bakarken içinden etmediğin küfür kalmaz tabi.

geçen bindim hacı baktım bir teyze koşuyo elini kaldırmış dur dur diyo. hacım son yolcu bindi bizim şoför kapıyı kapatması ile teyzenin durakta bitivermesi anlık. açmadı lan kapıyı. çekti gitti la. inanamadım.

geçen baktım sürekli saate bakıyo millet biniyo bekliyo merak ettim neyine bakıyo diye hacım saat 20:00 oldu adam saatin kronometresini çalıştırdı la. zannedersin f1 pilotudur derece yapacak. altı üstü kuğulu parka gidecen la. hava mı atacan kuğulara. sapık seni.

sürekli fren-gaz, fren-gaz. yeminle geçen kadın kustu la. bir kusmuk kokusu yayıldı keşke şoförün keline kusaydın dedim içinden. kadının biri de arkada çığlık atıyodu her fren gazda. anlamadım tabi.

kızılayda binecem rixos da inecem. otobüste sonradan öğrendim geçiyormuş meğer.

-abi rixos tan geçer mi? eski büyük ankara oteli.
-rixos!!! o ne kardeş?
-abi eski büyük ankara oteli. kavaklıdere de. belediyeler birliği nin yukarısında.
-üst geçidin orada mı? (yuh ya kızılaydan sonra bir tane üst geçit yok lan.)
-abi yok orada üst geçit.
-hmm sen bak orada görevli var git ona sor o zaman.
-tamam abi!

gittim sordum geçtiğini öğrendim baktım tüymüş herif. ulan bi etrafına bak be nereden geçiyorsun, üst geçit var mı lan bir kafanı kaldır.

doğalgazlı bir de otobüsler. metro yapmışsın aynı hatta bir sürü otobüs var. ne gerek var lan o otobüslere. kavaklıdere de biniyom ulus ta iniyom. kızılay kadar ayakta gidiyom. kızılaydan sonra 3 kişi bir ben bir şoför bir de şoförün saati.

ankara küçük lan iyi ki.istanbul gibi olsa şerefsizim kavaklıdere den ulusa gidene kadar 783299824 tane boğaz köprüsü geçerim.

edit: şoförün saati beğenmedi heralde. bana bak saat pilini çıkarırım görürsün gününü. hadi şimdi bsg.
yayaları insan yerine koymayan şoför profili .
sabahın erken saatlerinde 'paasooooooooğğğğ' diye pöykürerek öğrencilerin uykularını açmakta olan kişiler. akşam da pöykürüyorlar onun nedenini anlayamadım. *
(bkz: intihar komandoları)
*
allahtan 383 şoförleri sormaz paso. çünkü ilk duraktan binenlerin hepsi öğrencidir. binersiniz üniversiteden ilk durak olarak, uyuya uyuya getirirler sizi man cng ile 1 saatte abidinpaşa köşküne. *