bugün

Nüfüsü bugün itibari ile 200.000 i geçmezdi. Yozgat'ın ikizi olurdu.
normal bir şehir olurdu. Emniyetsiz olurdu.
başka bir şehir başkent olurdu.
başkent olduğu halde çoğu semti bu durumdayken başkent olmasaydı her tarafı köy gibi olurdu. hiç mi hiç sevemedim bu şehri.
bi cuk olmazdı buyuk ihtimal aksaray kırsehir tarzı bi sehire donerdi polatlıda il olurdu en guzelide melih gokcek olmazdı belediyenin onundeki fıskıyeyi kim kırdı diye sormazdı.
kayseri ve sivasta düşünülmüş eğer olsaydı sivas bambaşka bir başkent olurdu , kayseri olsaydı daha düzenli tertipli olurdu.
istanbul olurdu.
Ankara baş kent olduğu için bir şey olmadığına göre olmadığı içinde bir şey olmazdı büyük ihtimalle.
melih gökçek bu kadar popüler olmazdı, bizim de kendisinin yaptıklarından haberimiz olmazdı. iyi ki başkentsin ankara.
Muhtemelen boktan bir şehir olurdu. Başkent olması hatrına hep bunlar .
ankaragücü hala süper ligde olurdu.
Ankara sıradan şehirler ittifakına katılırdı.
en fazla kayseri gibi bir yer olurdu.
eskişehir'e yakın olması tek avantajı olurdu. çoğu ilçesi eskişehir'e, bolu'ya bağlanırdı.
Muhtemel köy olurdu.
istanbula 3-5 milyon daha eklenirdi. böyle iyi.
melih başgan, egemen bağış olurdu.

http://galeri.uludagsozlu...%9Fkent-olmasa-ne-olurdu/
Bir sey olamazdi.
Çankırı-çorum-ankara olurdu.
onun yerine mardin başkent olurdu.
istanbul'un biraz daha amına koyulurdu.
Ankara başka hiç birşey olamazdı. O şehri tercih listeme yazdığım güne lanet olsun.
Baskent olmus hali bile bi halta benzemdigine gore, sozkonusu onermeyi hayal dahi edemiyorum.
not: izmlrli'yim. haliyle bana heryer sıkıcı ve boguk.
Biraz mantıklı düşünmekte yarar var. Koca koca adamların, hayvanlar gibi içip, orospularla oyun havası oynadıkları bi yer olurdu. Hoş, yine öyle ama en azından göze çarpmıyor.

Çoluk çocuğunun rızkını pavyonlarda yiyeni mi dersin,
tüm varlığını satıp alkole yatıran mı?
Evli barklı olduğu halde utanmadan orospuya aşık olanı mı?

daha pis bir şehir olurdu.

Ekleme:yukarıda belli bir çoğunluktan, bahsettim. Adam gibi adam olanlara lafım yok.
(bkz: yozgat)